Trac 0.12 - en to ro translation catalogue (320 entries)

en: %(attachment)s (delete)
ro: %(attachment)s (șterge)

en: %(name)s is not a valid action.
ro: %(name)s nu este o acțiune validă.

en: '%(group1)s' and '%(group2)s' milestone groups both are declared to be "catch-all" groups. Please check your configuration.
ro: Ambele grupuri de obiective „%(group1)s” și „%(group2)s” sunt declarate ca grupuri „catch-all”. Vă rugăm să verificați configurația.

en: (blank page)
ro: (pagină goală)

en: (multiple changes)
ro: (schimbări multiple)

en: (none)
ro: (nimic)

en: (ticket not yet created)
ro: (tichet încă necreat)

en: About Trac
ro: Despre Trac

en: Action
ro: Acțiune

en: Action:
ro: Acțiune:

en: Add
ro: Adaugă

en: Add Component:
ro: Adaugă o componentă:

en: Add Milestone:
ro: Adaugă un obiectiv:

en: Add Subject to Group:
ro: Adaugă un subiect la grup:

en: Add Version:
ro: Adaugă o versiune:

en: Add attachment
ro: Adaugă anexa

en: Add milestone
ro: Adaugă obiectiv

en: Add new milestone
ro: Adaugă un obiectiv nou

en: Added
ro: Adăugat

en: Adjust edit area height:
ro: Ajustați înălțimea zonei de editare:

en: Admin
ro: Administrare

en: Administration
ro: Administrare

en: Administration:
ro: Administrare:

en: Advanced
ro: Avansat

en: Already logged in as %(user)s.
ro: Deja autentificat ca %(user)s.

en: Apply changes
ro: Aplică schimbările

en: Are you sure you want to delete this attachment?
ro: Sigur doriți să ștergeți această anexă?

en: Are you sure you want to delete this milestone?
ro: Sigur doriți să ștergeți acest obiectiv?

en: Attach file
ro: Anexează fișier

en: Attachment
ro: Anexă

en: Attachment '%(filename)s' not found
ro: Nu s-a găsit anexa „%(filename)s”

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
ro: Anexa „%(id)s” în %(parent)s

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
ro: Anexa „%(title)s” nu există.

en: Attachment Info
ro: Informații despre anexă

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
ro: Câmpul de anexă %(field)s nu este valid: %(message)s

en: Attachments
ro: Anexe

en: Attachments of %(parent)s
ro: Anexe la %(parent)s

en: Author
ro: Autor

en: Author:
ro: Autor:

en: Available actions:
ro: Acțiuni disponibile:

en: Back to %(parent)s
ro: Înapoi la %(parent)s

en: Back to Query
ro: Înapoi la interogare

en: Bad request
ro: Cerere incorectă

en: Basic Settings
ro: Setări de bază

en: Basics
ro: Elemente de bază

en: Blank lines
ro: Linii goale

en: Can't upload empty file
ro: Nu se poate încărca un fișier gol

en: Can't view %(link)s:
ro: Nu se poate vedea %(link)s:

en: Cancel
ro: Renunță

en: Case changes
ro: Schimbări între litere mari și mici

en: Change
ro: Schimbarea

en: Change History
ro: Istoricul schimbărilor

en: Change history
ro: Istoricul schimbărilor

en: Change information
ro: Informații despre schimbare

en: ChangeLog
ro: Jurnal de modificări

en: Changeset %(id)s
ro: Setul de schimbări %(id)s

en: Changesets
ro: Seturi de schimbări

en: Closed
ro: Închis

en: Columns
ro: Coloane

en: Command not found
ro: Comandă negăsită

en: Comment
ro: Comentariu

en: Comment %(cnum)s for Ticket #%(id)s
ro: Comentariul %(cnum)s pentru tichetul #%(id)s

en: Comment about this change (optional):
ro: Comentați această schimbare (opțional):

en: Comment:
ro: Comentariu:

en: Completed
ro: Completat

en: Completed:
ro: Completare:

en: Component
ro: Componentă

en: Components
ro: Componente

en: Configuration
ro: Configurație

en: Console
ro: Consolă

en: Copying resources from:
ro: Se copiază resurse din:

en: Could not delete attachment
ro: Nu se poate șterge anexa

en: Create
ro: Creează

en: Create New Report
ro: Creează un raport nou

en: Create New Ticket
ro: Creează un tichet nou

en: Create new report
ro: Creează un raport nou

en: Create new report from current query
ro: Creează un raport nou din interogarea curentă

en: Create this page
ro: Creează această pagină

en: Created
ro: Creat

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
ro: Se creează un nou mediu de lucru Trac la %(envname)s

en: Creating scripts.
ro: Se creează scripturi.

en: Database connection string [%(default)s]>
ro: Text de conectare la baza de date [%(default)s]>

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
ro: Baza de date e la zi, nu e necesară o actualizare.

en: Database newer than Trac version
ro: Baza de date e mai nouă decât versiunea de Trac

en: Date
ro: Dată

en: Date & Time
ro: Data și ora

en: Date:
ro: Dată:

en: Default
ro: Implicit

en: Default time zone
ro: Fusul orar implicit

en: Delete
ro: Șterge

en: Delete attachment
ro: Șterge anexa

en: Delete milestone
ro: Șterge obiectivul

en: Delete page
ro: Șterge pagina

en: Delete this version
ro: Șterge această versiune

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
ro: Șterge de la _versiunea %(old_version)d la %(version)d

en: Delete version %(version)d
ro: Șterge versiunea %(version)d

en: Deleted pages
ro: Pagini șterse

en: Description
ro: Descriere

en: Description (you may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here):
ro: Descriere (aici puteți folosi
                    [1:WikiFormatting]
                    ):

en: Description (you may use [1:WikiFormatting] here):
ro: Descriere (aici puteți folosi [1:WikiFormatting]):

en: Description of the file (optional):
ro: Descrierea fișierului (opțional):

en: Description:
ro: Descriere:

en: Differences
ro: Diferențe

en: Directory
ro: Director

en: Done.
ro: Gata.

en: Download in other formats:
ro: Descărcați în alte formate:

en: Due
ro: Termen

en: Due:
ro: Termen:

en: Edit milestone
ro: Editează obiectivul

en: Edit this page
ro: Editează această pagină

en: Edits
ro: Editări

en: Email address:
ro: Adresa de email:

en: Enable access keys
ro: Activează tastele de acces rapid

en: Enabled
ro: Activat

en: Error
ro: Eroare

en: Error:
ro: Eroare:

en: Error: Can't get description for macro %(name)s
ro: Eroare: nu se poate obține descrierea macroului %(name)s

en: File
ro: Fișier

en: File '%(name)s' exists
ro: Fișierul „%(name)s” există

en: Filters
ro: Filtre

en: From:
ro: De la:

en: Full name:
ro: Nume întreg:

en: Grant Permission:
ro: Acordă permisiunea:

en: Group:
ro: Grup

en: HTML parsing error: %(message)s
ro: Eroare la analiza HTML: %(message)s

en: Header length is too short
ro: Lungimea antetului este prea scurtă

en: Help/Guide
ro: Ajutor/Ghid

en: History
ro: Istoric

en: Home page:
ro: Pagină de start:

en: I have files to attach to this ticket
ro: Am fișiere de anexat la acest tichet

en: Ignore:
ro: Ignoră:

en: Initial Version
ro: Versiune inițială

en: Install
ro: Instalare

en: Install Plugin:
ro: Instalare modul:

en: Insufficient privileges to perform this operation.
ro: Drepturi insuficiente pentru a efectua operația.

en: Invalid Attachment
ro: Anexă nevalidă

en: Invalid Wiki page: %(message)s
ro: Pagină wiki nevalidă: %(message)s

en: Invalid arguments
ro: Argumente nevalide

en: Invalid attachment: %(message)s
ro: Anexă nevalidă: %(message)s

en: Invoking trac-admin without command starts interactive mode.
ro: Invocarea trac-admin fără comandă inițiază modul interactiv.

en: Keyboard Shortcuts
ro: Combinații de taste

en: Language
ro: Limbă

en: Language:
ro: Limbă:

en: Last Change
ro: Ultima schimbare

en: Legend:
ro: Legendă:

en: License:
ro: Licență:

en: Load
ro: Încarcă

en: Location:
ro: Loc:

en: Log file:
ro: Fișier de jurnalizare:

en: Log level:
ro: Nivel de jurnalizare:

en: Logging
ro: Înregistrare în jurnal

en: Login
ro: Autentificare

en: Logout
ro: Deconectare

en: Manage Components
ro: Gestionează componentele

en: Manage Milestones
ro: Gestionează obiectivele

en: Manage Plugins
ro: Administrare module

en: Manage Versions
ro: Gestionează versiunile

en: Merge changes
ro: Combină schimbările

en: Message:
ro: Mesaj:

en: Milestone
ro: Obiectiv

en: Milestone %(name)s
ro: Obiectiv: %(name)s

en: Milestone %(name)s already exists.
ro: Obiectivul numit %(name)s există deja.

en: Milestone:
ro: Obiectiv:

en: Milestones
ro: Obiective

en: Milestones reached
ro: Obiective atinse

en: Modified
ro: Modificat

en: Modify Component:
ro: Modifică componenta:

en: Modify Milestone:
ro: Modifică obiectivul:

en: Modify Version:
ro: Modifică versiunea:

en: Name
ro: Nume

en: Name of the milestone:
ro: Numele obiectivului:

en: Name:
ro: Nume:

en: New Milestone
ro: Obiectiv nou

en: New Ticket
ro: Tichet nou

en: Next
ro: Înainte

en: Next Page
ro: Pagina următoare

en: No file uploaded
ro: Niciun fișier încărcat

en: No matches found.
ro: Nu s-a găsit nimic potrivit căutării.

en: No milestone selected
ro: Niciun obiectiv selectat

en: No upgrade module for version %(num)i (%(version)s.py)
ro: Niciun modul de actualizare pentru versiunea %(num)i (%(version)s.py)

en: None
ro: Fără

en: Nonexistent path
ro: Cale neexistentă

en: Older Revisions
ro: Versiuni mai vechi

en: Oops…
ro: Hopa…

en: Order
ro: Ordine

en: Original Format
ro: Format original

en: Owned by:
ro: Deținut de:

en: Owner
ro: Proprietar

en: Owner:
ro: Proprietar:

en: Page %(name)s does not exist
ro: Pagina %(name)s nu există

en: Page %(name)s not found
ro: Nu s-a găsit pagina %(name)s

en: Page history
ro: Istoricul paginii

en: Page is read-only
ro: Pagina poate fi doar citită

en: Page not modified
ro: Pagină nemodificată

en: Page not modified, showing latest version.
ro: Pagina nu este modificată, se arată ultima versiune.

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Plain Text
ro: Text simplu

en: Plugin %(name)s already installed
ro: Modulul %(name)s este deja instalat

en: Plugins
ro: Module

en: Preferences
ro: Preferințe

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Preview Page
ro: Previzualizează pagina

en: Preview:
ro: Previzualizare:

en: Previous
ro: Înapoi

en: Previous Page
ro: Pagina precedentă

en: Project
ro: Proiect

en: Project Name [%(default)s]>
ro: Nume proiect [%(default)s]>

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Released
ro: Lansat

en: Released:
ro: Lansat:

en: Remove selected items
ro: Elimină elementele selectate

en: Removed
ro: Eliminat

en: Replace existing attachment of the same name
ro: Înlocuiește anexa existentă cu același nume

en: Reply
ro: Răspunde

en: Reported by:
ro: Raportat de:

en: Reporter:
ro: Raportor:

en: Results
ro: Rezultate

en: Retarget associated open tickets to milestone:
ro: Mută tichetele deschise asociate către obiectivul:

en: Review Changes
ro: Recenzați schimbările

en: Revision
ro: Revizia

en: Roadmap
ro: Strategie

en: Save
ro: Salvează

en: Save changes
ro: Salvează schimbările

en: Save query
ro: Salvează interogarea

en: Save report
ro: Salvează raportul

en: Schedule
ro: Program

en: Search
ro: Caută

en: Search:
ro: Caută:

en: Section
ro: Secțiune

en: Show full changeset
ro: Arată setul complet de schimbări

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
ro: Altcineva a modificat pagina de când ați început editarea.

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started
                editing. Your changes cannot be saved.
ro: Pagina a fost modificată de altcineva de când ați început să o editați.
     Schimbările dumneavoastră nu pot fi salvate.

en: Start Page
ro: Pagină de start

en: Subject
ro: Subiect

en: Subject:
ro: Subiect:

en: Submit changes
ro: Salvează schimbările

en: Summary:
ro: Cuprins:

en: System Information
ro: Informații despre sistem

en: TLS enabled but server does not support TLS
ro: E activat TLS dar serverul nu suportă TLS

en: Table of Contents
ro: Cuprins

en: The Trac Environment needs to be upgraded.
    
    Run "trac-admin %(path)s upgrade"
ro: Mediul Trac trebuie adus la zi cu schimbările.
    
    Executați „trac-admin %(path)s upgrade”

en: The following errors happened while copying the environment:
ro: Au intervenit următoarele erori în timpul copierii mediului de lucru:

en: The ticket will be disowned
ro: Tichetul nu va mai avea proprietar

en: This is an irreversible operation.
ro: Această operație este ireversibilă.

en: Ticket
ro: Tichetul

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
ro: Tichetul #%(num)s: %(summary)s

en: Ticket #%(shortname)s
ro: Tichetul #%(shortname)s

en: Ticket Diff
ro: Diff tichet

en: Ticket History
ro: Istoric tichet

en: Tickets
ro: Tichete

en: Tickets must contain a summary.
ro: Tichetul trebuie să conțină un cuprins.

en: Time
ro: Oră

en: Time zone:
ro: Fus orar:

en: Timeline
ro: Cronologie

en: Timestamp:
ro: Marcaj de timp:

en: Title
ro: Titlu

en: To:
ro: La:

en: Today
ro: Astăzi

en: Trac detected an internal error:
ro: Trac a detectat o eroare internă:

en: Trac: Integrated SCM & Project Management
ro: Trac: SCM integrat și gestionare de proiect

en: Type:
ro: Tip:

en: Unified Diff
ro: Diff unificat

en: Unmodified
ro: Nemodificat

en: Up
ro: Sus

en: Update
ro: Actualizează

en: Upload a plugin packaged as Python egg.
ro: Încarcă un modul împachetat ca un egg Python.

en: Upload failed
ro: Încărcare eșuată

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
ro: Utilizare: trac-admin </cale/către/projenv> [comandă [subcomandă] [opțiune ...]]

en: User
ro: Utilizator

en: Using the template:
ro: Folosind acest șablon:

en: Value
ro: Valoare

en: Version
ro: Versiunea

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
ro: Versiunea %(num)s a paginii „%(name)s” nu există

en: Versions
ro: Versiuni

en: View Latest Revision
ro: Vezi ultima revizie

en: View Latest Version
ro: Vezi ultima versiune

en: View Tickets
ro: Vedeți tichete

en: View changes
ro: Vezi schimbările

en: View changes...
ro: Vezi schimbările...

en: View differences
ro: Vizualizare diferențe

en: View latest version
ro: Vezi ultima versiune

en: View parent page
ro: Vezi pagina părinte

en: View ticket
ro: Vezi tichet

en: Visit:
ro: Vizitați:

en: Warning:
ro: Avertisment:

en: Welcome to trac-admin %(version)s
    Interactive Trac administration console.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Type:  '?' or 'help' for help on commands.
ro: Bun venit la trac-admin %(version)s
    Consola interactivă de administrare Trac.
    Drepturi de autor pe %(year)s Edgewall Software
    
    Tastați:  „?” sau „help” pentru ajutor pentru comenzi.

en: White space changes
ro: Schimbări de spații

en: Wiki History
ro: Istoric wiki

en: Wiki changes
ro: Schimbări wiki

en: Yesterday
ro: Ieri

en: You are currently not logged in. You may want to %(do_so)s now.
ro: Nu sunteți autentificat(ă). Ar fi bine să o %(do_so)s acum.

en: You can remove all items from this list to completely hide this
                  field from the user interface.
ro: Puteți elimina toate elementele din această listă pentru a ascunde
     acest câmp din interfață.

en: You must provide a name for the milestone.
ro: Trebuie să dați un nume obiectivului.

en: Your email or username:
ro: Email sau utilizator:

en: Zip Archive
ro: Arhivă ZIP

en: [1:View changes from [2:]] [3:]
            and [4:[5:] days back][6:]
            [7:done by [8:]]
ro: [1:Vezi schimbările de la [2:]] [3:]
            și cu [4:[5:] zile în urmă][6:]
            [7:făcute de [8:]]

en: begins with
ro: începe cu

en: contains
ro: conține

en: currently edited
ro: actualmente editată

en: deleted
ro: șters

en: descending
ro: descrescător

en: do so
ro: faceți

en: doesn't contain
ro: nu conține

en: ends with
ro: se termină cu

en: hotcopy can't overwrite existing '%(dest)s'
ro: hotcopy nu poate suprascrie „%(dest)s”

en: id can't be set for a new ticket request.
ro: id-ul nu poate fi setat pentru o cerere nouă de tichet.

en: in reply to:
ro: ca răspuns la:

en: inline
ro: linie după linie

en: is
ro: este

en: is not
ro: nu este

en: logged in as %(user)s
ro: autentificat ca %(user)s

en: no
ro: nu

en: no permission to view this wiki page
ro: nu aveți permisiunea să vedeți această pagină wiki

en: or
ro: sau

en: previous
ro: precedenta

en: python powered
ro: bazat pe python

en: removed
ro: eliminat

en: side by side
ro: versiuni alăturate

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
ro: trac-admin - Consola de administrare Trac %(version)s

en: yes
ro: da
