Trac 0.12 - en to eo translation catalogue (1064 entries)

en: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Project environment for '%(project_name)s' created.
    
    You may now configure the environment by editing the file:
    
      %(config_path)s
    
    If you'd like to take this new project environment for a test drive,
    try running the Trac standalone web server `tracd`:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Then point your browser to http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    There you can also browse the documentation for your installed
    version of Trac, including information on further setup (such as
    deploying Trac to a real web server).
    
    The latest documentation can also always be found on the project
    website:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Congratulations!
eo: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Medio de la projekto '%(project_name)s' estas kreita.
    
    Vi povas agordi nun la medion redaktante la dosieron:
    
      %(config_path)s
    
    Se vi volas elprovi la novan projektmedion,
    lanĉu la memstaran Trac-retservilon `tracd`:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Poste direktu vian retumilon al http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    Tie vi povas trarigardi la dokumentaron de la instalita
    Trac-versio, inklude de informoj pri la plua agordo (ekzemple
    ligi Trac kun klasika retservilo).
    
    La plej aktuala dokumentaro ankaŭ troviĝas ĉe la retejo de Trac:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Gratulon!

en:   %(page)s imported from %(filename)s
eo:   %(page)s importita de %(filename)s

en:   %(title)s already exists
eo:  %(title)s jam ekzistas

en:   %(title)s is already up to date
eo:   %(title)s jam estas aktuala

en:  (added)
eo:  (aldonita)

en:  (with no actual effect on merging)
eo:  (sen fakta efiko de kunfandado)

en:  Indexing default repository
eo:  indeksante la ordinaran deponejon

en:  Installing default wiki pages
eo:  Instalante la ordinarajn viki-paĝojn

en:  at version %(rev)s
eo:  ĉe versio %(rev)s

en:  in %(repo)s
eo:  en %(repo)s

en: !#%(name)s must contain at least one table cell (and table cells only)
eo: !#%(name)s enhavu almenaŭ unu tabelĉelon (kaj nur tabelĉelojn)

en: !#%(name)s must contain at most one table
eo: !#%(name)s enhavu maksimume une tabelon

en: "%(date)s" is an invalid date, or the date format is not known. Try "%(hint)s" instead.
eo: "%(date)s" estas nevalida dato aŭ la datformato ne estas konata. Provu "%(hint)s" anstataŭe.

en: %(attachment)s (delete)
eo: %(attachment)s (forigo)

en: %(attachment)s attached to %(resource)s
eo: %(attachment)s ligita al %(resource)s

en: %(basename)s in %(dirname)s
eo: %(basename)s en %(dirname)s

en: %(date)s (%(duration)s ago)
eo: %(date)s antaŭ (%(duration)s)

en: %(filename)s on %(parent)s – Attachment
eo: %(filename)s ĉe %(parent)s – Alpendaĵo

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets matching %(query)s
eo: %(groupvalue)s %(groupname)s avizoj konvene al %(query)s

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets:
eo: %(groupvalue)s %(groupname)s avizoj:

en: %(items)s added | %(items)s added
eo[0]: %(items)s aldonita
eo[1]: %(items)s aldonitaj

en: %(items)s removed | %(items)s removed
eo[0]: %(items)s forigita
eo[1]: %(items)s forigitaj

en: %(labels)s changed | %(labels)s changed
eo[0]: %(labels)s ŝanĝita
eo[1]: %(labels)s ŝanĝitaj

en: %(labels)s deleted | %(labels)s deleted
eo[0]: %(labels)s forigita
eo[1]: %(labels)s forigitaj

en: %(labels)s set | %(labels)s set
eo[0]: %(labels)s ŝanĝita
eo[1]: %(labels)s donitaj

en: %(last)d of %(total)d
eo: %(last)d el %(total)d

en: %(link)s is not a valid TracLink
eo: %(link)s ne estas valida Trac-referenco.

en: %(msg)s: No node %(path)s at revision %(rev)s
eo: %(msg)s: Nodo %(path)s ne troviĝis ĉe la revizio %(rev)s

en: %(name)s at version %(version)s
eo: %(name)s ĉe versio %(version)s

en: %(name)s is not a valid action.
eo: %(name)s ne estas valida ago.

en: %(num)d added | %(num)d added
eo[0]: %(num)d aldonita
eo[1]: %(num)d aldonitaj

en: %(num)d copied | %(num)d copied
eo[0]: %(num)d kopiita
eo[1]: %(num)d kopiitaj

en: %(num)d day | %(num)d days
eo[0]: %(num)d tago
eo[1]: %(num)d tagoj

en: %(num)d deleted | %(num)d deleted
eo[0]: %(num)d forigita
eo[1]: %(num)d forigitaj

en: %(num)d diff | %(num)d diffs
eo[0]: %(num)d diferenco
eo[1]: %(num)d diferencoj

en: %(num)d edited | %(num)d edited
eo[0]: %(num)d redaktita
eo[1]: %(num)d redaktitaj

en: %(num)d hour | %(num)d hours
eo[0]: %(num)d horo
eo[1]: %(num)d horoj

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
eo[0]: %(num)d minuto
eo[1]: %(num)d minutoj

en: %(num)d month | %(num)d months
eo[0]: %(num)d monato
eo[1]: %(num)d monatoj

en: %(num)d moved | %(num)d moved
eo[0]: %(num)d ŝovita
eo[1]: %(num)d ŝovitaj

en: %(num)d prop | %(num)d props
eo[0]: %(num)d eco
eo[1]: %(num)d ecoj

en: %(num)d week | %(num)d weeks
eo[0]: %(num)d semajno
eo[1]: %(num)d semajnoj

en: %(num)d year | %(num)d years
eo[0]: %(num)d jaro
eo[1]: %(num)d jaroj

en: %(num)i second | %(num)i seconds
eo[0]: %(num)i sekundo
eo[1]: %(num)i sekundoj

en: %(num)s match | %(num)s matches
eo[0]: %(num)s trovo
eo[1]: %(num)s trovoj

en: %(num)s revision cached. | %(num)s revisions cached.
eo[0]: %(num)s revizio bufrita.
eo[1]: %(num)s revizioj bufritaj.

en: %(page)s created
eo: %(page)s kreita

en: %(page)s edited
eo: %(page)s redaktita

en: %(parent)s doesn't exist, can't create attachment
eo: %(parent)s ne ekzistas. Ne eblas krei aldonaĵon.

en: %(path)s does not appear to be a Subversion repository.
eo: Ĉe la pado %(path)s ŝajne ne troviĝas deponejo de 'Subversion'.

en: %(rev)s resynced on %(reponame)s.
eo: %(rev)s resinkronigita en %(reponame)s.

en: %(size)s bytes
eo: %(size)s bitokoj

en: %(start)d - %(stop)d of %(total)d
eo: %(start)d - %(stop)d el %(total)d

en: %(stat_title)s by
eo: %(stat_title)s de

en: %(target)s in %(name)s
eo: %(target)s en %(name)s

en: %(type)s %(name)s does not exist.
eo: %(type)s %(name)s ne ekzistas.

en: %(type)s value "%(name)s" already exists
eo: La valoro "%(name)s" jam ekzistas por %(type)s

en: %(value)s deleted
eo: %(value)s forigita

en: '%(group1)s' and '%(group2)s' milestone groups both are declared to be "catch-all" groups. Please check your configuration.
eo: La rikoltogrupoj '%(group1)s' kaj  '%(group2)s' estas deklaritaj kiel "catch-all"-grupoj. bonvolu kontroli vian agordon.

en: '%(groupname)s' milestone group reused status '%(status)s' already taken by other groups. Please check your configuration.
eo: La reŭzata stato '%(status)s' de la rikoltogrupo '%(groupname)s'  jam uziĝas de aliaj grupoj. Bonvolu kontroli vian agordon.

en: '%(name)s' is not a directory
eo: '%(name)s' ne estas dosierujo

en: '%(name)s' is not a file
eo: '%(name)s' ne estas dosiero

en: ''Initial version''
eo: "Origina versio"

en: ''Plugin information not available''
eo: "Informo pri kromprogramoj ne estas disponebla"

en: ''System information not available''
eo: "Sisteminformo ne estas disponebla"

en: (%(age)s ago)
eo: (antaŭ %(age)s)

en: (%(kind)s from [1:
                    %(old_path)s])
eo: (%(kind)s de [1:
                    %(old_path)s])

en: (No files)
eo: (Neniuj dosieroj)

en: (The file is empty)
eo: (La dosiero estas malplena)

en: (Undefined)
eo: (Nedifinita)

en: (ascending)
eo: (kreske)

en: (blank page)
eo: (malplena paĝo)

en: (comments: %(comments)s,
                     attachments: %(attachments)s)
eo: (komentoj: %(comments)s,
                     alpendaĵoj: %(attachments)s)

en: (default)
eo: (ordinara)

en: (descending)
eo: (malkreske)

en: (empty)
eo: (malplena)

en: (last modified by %(author)s)
eo: (laste ŝanĝita de %(author)s)

en: (less than one hour ago)
eo: (antaŭ malpli ol horo)

en: (log)
eo: (protokolo)

en: (more results for this group on next page)
eo: (pliaj rezultoj el tiu grupo sur sekva paĝo)

en: (multiple changes)
eo: (pluraj ŝanĝoj)

en: (none)
eo: (neniu)

en: (root)
eo: (radiko)

en: (size limit %(value)s)
eo: (grandeclimo %(value)s)

en: (this ticket)
eo: (tiu ĉi avizo)

en: (ticket not yet created)
eo: (avizo ankoraŭ ne kreita)

en: (toggle deleted branches)
eo: (komutu forigitajn branĉojn)

en: (unknown template location)
eo: (nekonata ŝablonloko)

en: <Author field>
eo: <Indiko de aŭtoro>

en: <number> must be a number
eo: <number> estu nombro

en: ==== How to Reproduce ====
    
    While doing a %(method)s operation on `%(path_info)s`, Trac issued an internal error.
    
    ''(please provide additional details here)''
    
    Request parameters:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    User agent: `#USER_AGENT#`
    
    ==== System Information ====
    %(sys_info)s
    ==== Enabled Plugins ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Traceback ====
    {{{
    %(traceback)s}}}
eo: ==== Kiel reprodukti ====
    
    Dum rulado de operacio %(method)s en `%(path_info)s`, okazis interna eraro en Trac.
    
    ''(bonvolu provizi aldonajn detailojn tie ĉi)''
    
    Petoparametroj:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    Retumilo: `#USER_AGENT#`
    
    ==== Sisteminformo ====
    %(sys_info)s
    ==== Ŝaltitaj kromprogramoj ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Pitona vokstako ====
    {{{
    %(traceback)s}}}

en: A new name is mandatory for a rename.
eo: Nova nomo estas deviga por alinomado.

en: About Trac
eo: Pri Trac

en: Action
eo: Ago

en: Action:
eo: Permeso:

en: Actions
eo: Agoj

en: Add
eo: Aldonu

en: Add %(label_singular)s
eo: Aldonu %(label_singular)sn

en: Add Alias:
eo: Aldonu alinomon:

en: Add Attachment to [1:%(parent)s]
eo: Aldonu alpendaĵon al [1:%(parent)s]

en: Add Component:
eo: Aldonu situon:

en: Add Milestone:
eo: Aldonu rikolton:

en: Add Repository:
eo: Aldonu deponejon:

en: Add Subject to Group:
eo: Anigu subjekton al grupo:

en: Add Version:
eo: Aldoni version:

en: Add a user or group to an existing permission group.
eo: Anigu uzanton aŭ grupon al jam ekzistanta grupo.

en: Add attachment
eo: Aldonu alpendaĵon

en: Add milestone
eo: Aldonu rikolton

en: Add new milestone
eo: Aldonu novan rikolton

en: Add to Cc
eo: Aldonu al kopioj

en: Add/Remove from Cc
eo: Aldonu/forigu je kopioj

en: Added
eo: Aldonita

en: Adjust edit area height:
eo: Adaptu la altecon de la redaktilo:

en: Admin
eo: Agordo

en: Administration
eo: Agordado

en: Administration:
eo: Agordado:

en: Advanced
eo: Pli

en: Age
eo: Aĝo

en: Alias
eo: Alinomo

en: Alias of %(repo)s
eo: Alinomo de %(repo)s

en: Aliases:
eo: Alinomoj:

en: All upper-cased tokens are reserved for permission names
eo: Ĉiuj majusklaj nomoj estas rezervitaj kiel permesoj

en: Already logged in as %(user)s.
eo: Jam salutis kiel %(user)s.

en: And
eo: Kaj

en: Annotate each line with the last changed revision (this can be time consuming...)
eo: Komentu ĉiun linion per la lasta revizio (tio povas daŭri longe...)

en: Apply changes
eo: Apliku ŝanĝojn

en: Are you sure you want to completely delete this page?
eo: Ĉu vere forigi komplete tiun ĉi paĝon?

en: Are you sure you want to delete this attachment?
eo: Ĉu vere forigi tiun ĉi alpenadĵon?

en: Are you sure you want to delete this milestone?
eo: Ĉu vere forigi tiun ĉi rikolton?

en: Are you sure you want to delete this report?
eo: Ĉu vere forigi tiun ĉi raporton?

en: Are you sure you want to delete this ticket comment?
eo: Ĉu vere forigi tiun avizrimarkon?

en: Are you sure you want to delete this ticket?
eo: Ĉu vere forigi la avizon?

en: Are you sure you want to delete version %(version)s of this page?
eo: Ĉu vere forigi la version %(version)s de tiu ĉi paĝo?

en: Arguments
eo: Argumentoj

en: As long as you don't add any items to the list, this field
                will remain completely hidden from the user interface.
eo: Se vi ne aldonas iujn erojn al la listo, tiu ĉi indiko
                restas kaŝita de la uzanto.

en: Attach another file
eo: Alpendigu alian dosieron

en: Attach file
eo: Alpendigu dosieron

en: Attachment
eo: Alpendaĵo

en: Attachment '%(filename)s' not found
eo: Alpendaĵo '%(filename)s' ne troviĝis

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
eo: Alpendaĵo '%(id)s' ĉe %(parent)s

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
eo: Alpendaĵo '%(title)s' ne ekzistas.

en: Attachment Info
eo: Pri alpendaĵo

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
eo: Alpendaĵa indiko %(field)s ne estas valida: %(message)s

en: Attachments
eo: Alpendaĵoj

en: Attachments of %(parent)s
eo: Alpendaĵoj de %(parent)s

en: Auth
eo: Saluto

en: Authentication information not available. Please refer to the %(inst_doc)s.
eo: Salutadoinformoj ne estas disponeblaj. Rigardu la dokumenton %(inst_doc)s.

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Available Projects
eo: Disponeblaj projektoj

en: Available Reports
eo: Disponeblaj raportoj

en: Available actions:
eo: Uzeblaj agoj:

en: Back to %(parent)s
eo: Reen al %(parent)s

en: Back to %(wikipage)s
eo: Reen al %(wikipage)s

en: Back to Query
eo: Reen al la serĉpeto

en: Back to Ticket #%(num)s
eo: Reen al avizo #%(num)s

en: Bad request
eo: Malbona peto

en: Basic Settings
eo: Baza agordo

en: Basics
eo: Baza

en: Before you do that, though, please first try
                    [1:[2:searching]
                    for similar issues], as it is quite likely that this problem
                    has been reported before. For questions about installation
                    and configuration of Trac or its plugins, please try the
                    [3:mailing list]
                    instead of creating a ticket.
eo: Antaŭe bonvolu unue provi
                    [1:[2:serĉi]
                    pri similaj problemoj], ĉar estas verŝajne, ke tiu problemo
                    jam antaŭe raportiĝis. Pri demandoj rilate al la instalaĵo
                    kaj agordo de Trac aŭ la kromprogramoj, bonvolu turni vin al la
                    [3:retpoŝtforumo]
                    anstataŭ krei eraroavizon.

en: Blame
eo: Nomo

en: Blank lines
eo: Malplenajn liniojn

en: Browse Source
eo: Montru fonton

en: Browse at revision %(rev)s
eo: Montru ĉe la revizio %(rev)s

en: Browse repository path %(path)s
eo: Rigardu deponejon je %(path)s

en: By %(author)s
eo: De %(author)s

en: Can't compare across different repositories: %(old)s vs. %(new)s
eo: Ne eblas kompari trans diversaj deponejoj: %(old)s kun %(new)s

en: Can't rename to existing %(name)s page.
eo: Ne eblas alinomi laŭ nomo de jam ekzistanta paĝo %(name)s

en: Can't synchronize with repository "%(name)s" (%(error)s). Look in the Trac log for more information.
eo: Ne eblis sinkroniĝi kun la deponejo "%(name)s" (%(error)s). Rigardu en la Trac-protokolon pri detaloj.

en: Can't upload empty file
eo: Malplena dosiero ne estas alŝutebla

en: Can't use %(annotator)s annotator: %(error)s
eo: Ne eblas uzi rimarkanton %(annotator)s: %(error)s

en: Can't view %(link)s:
eo: Ne eblas montri %(link)s:

en: Cancel
eo: Rezignu

en: Cancel comment edit
eo: Rezignu pri komentredakto

en: Cannot create attachment "%(att)s" as %(realm)s:%(id)s is invalid
eo: La alpendaĵo "%(att)s" ne estas kreebla, ĉar %(realm)s:%(id)s ne estas valida

en: Cannot load Python bindings for MySQL
eo: Ŝargi la Python-adaptilon por MySQL malsukcesis

en: Cannot load Python bindings for PostgreSQL
eo: Ŝargi la Python-adaptilon por PostgreSQL malsukcesis

en: Cannot load Python bindings for SQLite
eo: Ŝargi la Python-adaptilon por SQLite malsukcesis

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as %(realm)s:%(id)s is invalid
eo: La alpendaĵo "%(att)s" ne estas ligebla al alia avizo, ĉar %(realm)s:%(id)s ne estas valida

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as it already exists in %(realm)s:%(id)s
eo: La alpendaĵo "%(att)s" ne estas ligebla al alia avizo, ĉar ĝi jam ekzistas en %(realm)s:%(id)s

en: Cannot synchronize a single revision on multiple repositories
eo: Ne eblas sinkronigi unuopan revizion en pluraj deponejoj

en: Case changes
eo: Usklecodiferencojn

en: Cc
eo: Kopio al

en: Change
eo: Ŝanĝo

en: Change History
eo: Ŝanĝokronikon

en: Change History for [1:%(name)s]
eo: Ŝanĝokroniko por [1:%(name)s]

en: Change Properties
eo: Ŝanĝoj de indikoj

en: Change history
eo: Ŝangokroniko

en: Change information
eo: Ŝanĝkomento

en: Change information for future version %(version)s (modified by %(author)s):
eo: Ŝanĝkomento pri estonta versio %(version)s (ŝanĝita de %(author)s):

en: ChangeLog
eo: Ŝanĝoprotokolo

en: Changed by %(author)s
eo: Ŝanĝita de %(author)s

en: Changes
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
eo: Ŝanĝaro
                  de [1:%(old_path)s]
                  ĉe [2:r%(old_rev)s]
                  al [3:%(new_path)s]
                  ĉe [4:r%(new_rev)s]

en: Changes (by %(author)s):
eo: Ŝanĝoj (de %(author)s):

en: Changes between
              [1:Initial Version] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
eo: Ŝanĝoj inter
              [1:origina versio] kaj
              [2:versio %(new)s] de
              [3:%(name)s]

en: Changes between
              [1:Version %(old)s] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
eo: Ŝanĝoj inter
              [1:versio %(old)s] kaj
              [2:versio %(new)s] de
              [3:%(name)s]

en: Changes from
              [1:Version %(new)s] of
              [2:%(name)s]
eo: Ŝanĝoj de
              [1:version %(new)s] de
              [2:%(name)s]

en: Changes in %(reponame)s
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
eo: Ŝanĝoj en %(reponame)s
                  de [1:%(old_path)s]
                  ĉe [2:r%(old_rev)s]
                  al [3:%(new_path)s]
                  ĉe [4:r%(new_rev)s]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]
eo: Ŝanĝaro en [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] in %(reponame)s
eo: Ŝanĝoj en [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] en %(reponame)s

en: Changeset  | Changesets
eo[0]: Ŝanĝaro
eo[1]: Ŝanĝaroj

en: Changeset %(id)s
eo: Ŝanĝaro %(id)s

en: Changeset %(id)s for %(path)s
eo: Ŝanĝaro %(id)s por %(path)s

en: Changeset %(rev)s
eo: Ŝanĝaro %(rev)s

en: Changeset %(rev)s in %(repo)s
eo: Ŝanĝaro %(rev)s en %(repo)s

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
eo: Ŝanĝaro [1:%(new_rev)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
                  for [2:%(new_path)s]
eo: Ŝanĝaro [1:%(new_rev)s]
                  por [2:%(new_path)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
eo: Ŝanĝaro [1:%(new_rev)s] en %(reponame)s

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
                  for [2:%(new_path)s]
eo: Ŝanĝaro [1:%(new_rev)s] en %(reponame)s
                  por [2:%(new_path)s]

en: Changeset in %(repo)s  | Changesets in %(repo)s
eo[0]: Ŝanĝaro en %(repo)s
eo[1]: Ŝanĝaroj en %(repo)s

en: Changesets
eo: Ŝanĝaroj

en: Changesets in all repositories
eo: Ŝanĝaroj en ĉiuj deponejoj

en: Closed
eo: Finita

en: Code fragment:
eo: Kodfragmento:

en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Comma-delimited Text
eo: Kome disigita teksto

en: Command not found
eo: Komando ne troviĝis

en: Comment
eo: Komento

en: Comment %(cnum)s for Ticket #%(id)s
eo: Komento %(cnum)s por avizo #%(id)s

en: Comment %(num)s not found
eo: Rimarko %(num)s ne troviĝis

en: Comment (by %(author)s):
eo: Komento (de %(author)s):

en: Comment about this change (optional):
eo: Komentu tiun ĉi ŝanĝon (malnepre):

en: Comment:
eo: Komento:

en: Completed
eo: Preta

en: Completed %(duration)s ago (%(date)s)
eo: Finita antaŭ %(duration)s (%(date)s)

en: Completed:
eo: Preta:

en: Completion date may not be in the future
eo: Kompletigodato ne povas esti estonta

en: Completion error: %(err)s
eo: Kompletigoeraro: %(err)s

en: Component
eo: Situo

en: Component %(name)s already exists.
eo: Situo %(name)s jam ekzistas.

en: Component %(name)s does not exist.
eo: Situo %(name)s ne ekzistas.

en: Components
eo: Situoj

en: Configuration
eo: Agordo

en: Configuration Error
eo: Agordoeraro

en: Configuring Authentication
eo: Agordo de salutado

en: Configuring your language will result in all text
          displayed on this site to use your language instead of that of the
          server.
eo: Donante vian preferatan lingvon vi vidos la paĝojn de tiu ĉi ejo
          prezentataj en tiu lingvo anstataŭ en la ordinara lingvo de la servo.

en: Configuring your time zone will result in all
          dates and times displayed on this site to use your time zone
          instead of that of the server.
eo: Agordante vian tempozonon montros ĉiuj datojn kaj tempojn en tiu ejo
          laŭ via tempozono anstataŭ laŭ tiu de la servilo.

en: Console
eo: Konzolo

en: Context Navigation
eo: Kuntekstnavigado

en: Copied or renamed
eo: Kopiitajn aŭ alinomitajn

en: Copy report
eo: Kopiu raporton

en: Copying resources from:
eo: Kopiante rimedojn de:

en: Copyright &copy; %(year)s %(edgewall)s
eo: Kopirajto &copy; %(year)s %(edgewall)s

en: Could not delete attachment
eo: Alpendaĵo ne estis forigebla

en: Could not reparent attachment %(name)s
eo: Ne povis aliordigi alpendaĵon %(name)s

en: Couldn't open Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s
eo: Ne eblis malfermi la dponejon de 'Subversion' ĉe %(path)s: %(svn_error)s

en: Create
eo: Kreu

en: Create New Report
eo: Kreŭ novan raporton

en: Create New Ticket
eo: Kreu novan avizon

en: Create new report
eo: Kreu novan raporton

en: Create new report from current query
eo: Kreu novan raporton de la aktuala serĉo

en: Create this page
eo: Kreu la paĝon

en: Create ticket
eo: Kreu avizon

en: Created
eo: Kreita de

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
eo: Kreante novan trac-medion ĉe %(envname)s

en: Creating and Initializing Project
eo: Kreante kaj preparante la projekton

en: Creating scripts.
eo: Kreante programetojn

en: Current state no longer exists
eo: Nuna stato ne plu ekzistas

en: Custom Query
eo: Detala serĉo

en: Database "%(path)s" not found.
eo: Datumbazo "%(path)s" ne troviĝis

en: Database already exists at %(path)s
eo: Datumbazo jam ekzistas ĉe %(path)s

en: Database connection string [%(default)s]>
eo: Konektofrazo de la datumbazo [%(default)s]>

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
eo: La datumbazo estas aktuala, ne necesas aktualigo.

en: Database newer than Trac version
eo: La datumbazo estas pli nova ol la versio de Trac

en: Date
eo: Dato

en: Date & Time
eo: Dato kaj tempo

en: Date:
eo: Dato:

en: Default
eo: Antaŭelektita

en: Default Repository
eo: Ordinara deponejo

en: Default time zone
eo: Ordinara tempozono

en: Default:
eo: Ordinare:

en: Delete
eo: Forigu

en: Delete Report {%(num)s} %(title)s
eo: Forigu raporton {%(num)s} %(title)s

en: Delete Ticket #%(id)s
eo: Forigu avizon #%(id)s

en: Delete [1:%(name)s]
eo: Forigu [1:%(name)s]

en: Delete [1:Ticket #%(id)s]
eo: Forigu [1:avizon #%(id)s]

en: Delete attachment
eo: Forigu alpendaĵon

en: Delete comment
eo: Forigu rimarkon

en: Delete comment %(num)s
eo: Forigu rimarkon %(num)s

en: Delete comment %(num)s on Ticket #%(id)s
eo: Forigu komenton %(num)s de avizo #%(id)s

en: Delete milestone
eo: Forigu rikolton

en: Delete page
eo: Forigu la paĝon

en: Delete query
eo: Forigu serĉon

en: Delete report
eo: Forigu raporton

en: Delete report {%(id)s} corresponding to this query
eo: Forigu raporton {%(id)s} konvene al tiu serĉo

en: Delete this version
eo: Forigu tiun ĉi version

en: Delete those versions
eo: Forigu tiujn versiojn

en: Delete ticket
eo: Forigu avizon

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
eo: Forigu versiojn %(old_version)d ĝis %(version)d

en: Delete version %(version)d
eo: Forigu version %(version)d

en: Delete version %(version)s of [1:%(name)s]
eo: Forigu version %(version)s de [1:%(name)s]

en: Delete versions %(from)s to %(to)s of [1:%(name)s]
eo: Forigu la versiojn %(from)s ĝis %(to)s de [1:%(name)s]

en: Deleted pages
eo: forigitaj paĝoj

en: Description
eo: Priskribo

en: Description (you may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here):
eo: Priskribo (vi povas uzi
                    [1:WikiFormatting]
                    tie ĉi):

en: Description (you may use [1:WikiFormatting] here):
eo: Priskribo (vi povas uzi [1:WikiFormatting] tie ĉi):

en: Description changed by %(author)s:
eo: Priskribo ŝanĝita de %(author)s:

en: Description of the file (optional):
eo: Priskribo de la dosiero (malnepra):

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Description: (you may use [1:WikiFormatting] here)
eo: Priskribo: (vi povas aranĝi laŭ [1:WikiFormatting] tie ĉi)

en: Diff
eo: Diferenco

en: Diff [%(old_rev)s:%(new_rev)s] for %(path)s
eo: Diferencoj [%(old_rev)s:%(new_rev)s] ĉe %(path)s

en: Diff from %(old_path)s@%(old_rev)s to %(new_path)s@%(new_rev)s
eo: Diferencoj de %(old_path)s@%(old_rev)s al %(new_path)s@%(new_rev)s

en: Diff from Old Revision to New Revision (as selected in the Diff column)
eo: Diferenco de malnova al nova revizio (kiel elektita en la diferencokolumno)

en: Diff mismatch: Base is a %(oldnode)s (%(oldpath)s in revision %(oldrev)s) and Target is a %(newnode)s (%(newpath)s in revision %(newrev)s).
eo: Diferenckonfuzo: La bazo estas %(oldnode)s (%(oldpath)s en la revizio %(oldrev)s) kaj la celo estas %(newnode)s (%(newpath)s en la revizio %(newrev)s).

en: Differences
eo: Diferencoj

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Directory exists and is not empty.
eo: La dosierujo ekzistas kaj ne estas malplena.

en: Directory:
eo: Dosierujo:

en: Do you have cookies enabled?
eo: Ĉu vi ŝaltis kuketojn en la retumilo?

en: Does an environment already exist?
eo: Ĉu jam ekzistas medio?

en: Done.
eo: Preta.

en: Download
eo: Elŝuto

en: Download in other formats:
eo: Elŝutu en aliaj formatoj:

en: Due
eo: Ĝis

en: Due in %(duration)s (%(date)s)
eo: Fino post %(duration)s (%(date)s)

en: Due:
eo: Ĝis:

en: E-mail address and user name can be saved in the [1:Preferences].
eo: Retadreso kaj salutnomo povas konserviĝi en la [1:preferoj].

en: Edit
eo: Redaktu

en: Edit Report {%(num)d} %(title)s
eo: Redaktu raporton {%(num)d} %(title)s

en: Edit comment %(cnum)s
eo: Redaktu komenton %(cnum)s

en: Edit milestone
eo: Redaktu rikolton

en: Edit query
eo: Redaktu serĉon

en: Edit report
eo: Redaktu raporton

en: Edit report {%(id)s} corresponding to this query
eo: Redaktu raporton {%(id)s} konvene al tiu ĉi serĉo

en: Edit side-by-side
eo: Redaktu unu apud alia

en: Edit this milestone
eo: Redaktu tiun ĉi rikolton

en: Edit this page
eo: Redaktu la paĝon

en: Edits
eo: Redaktoj

en: Email
eo: Retpoŝto

en: Email address:
eo: Retpoŝta adreso

en: Enable access keys
eo: Ŝaltu klavokombinojn

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Enabled Plugins:
eo: Ŝaltitaj kromprogramoj:

en: Error
eo: Eraro

en: Error renaming session
eo: Eraro dum alinomado de seanco

en: Error while removing wiki-macros: %(err)s
    Trac doesn't load plugins from wiki-macros anymore. Please remove it by hand.
eo: Okazis eraro dum forigo de la dosierujo wiki-macros: %(err)s
    Trac ne plu ŝargas kromprogramojn de wiki-macros. Bonvolu forigi ghin mem.

en: Error with navigation contributor "%(name)s"
eo: Eraro ĉe navigoprovizanto "%(name)s"

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. The default value has not been saved.
eo: Eraro dum skribado al trac.ini, certigu, ke ĝi estas skribebla de la retserva sistemuzanto. La normvaloro ne konserviĝis.

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. Your changes have not been saved.
eo: Okazis eraro dum skribado de trac.ini, certigu ke la retservilo havas skribpermesojn por la dosiero. Viaj ŝanĝoj ne konserviĝis.

en: Error:
eo: Eraro:

en: Error: %(message)s
eo: Eraro: %(message)s

en: Error: %(msg)s
eo: Eraro: %(msg)s

en: Error: Can't get description for macro %(name)s
eo: Eraro: Ne eblas ricevi priskribon de la makroo %(name)s

en: Error: Forbidden character sequence "--" in htmlcomment wiki code block
eo: Eraro: Malpermesita signovico "--" en html-komenta vikia kodalineo

en: Event provider %(name)s failed for filters %(kinds)s:
eo: Eventoprovizanto %(name)s malsukcesis per filtriloj %(kinds)s:

en: Example: The current time is [1:%(time)s] (UTC).
eo: Ekzemplo: La nuna tempo estas [1:%(time)s] (UTC).

en: Failed to create environment.
eo: La kreado de la medio malsukcesis.

en: Failed to open environment: %(err)s
eo: Malsukcesis malfermi medion: %(err)s

en: File
eo: Dosiero

en: File "%(file)s", line %(line)s, in %(function)s
eo: Dosiero "%(file)s", linio %(line)s, en %(function)s

en: File %(path)s not found
eo: Dosiero %(path)s ne troviĝis

en: File '%(name)s' exists
eo: Dosiero '%(name)s' ekzistas

en: File: | Files:
eo[0]: Dosiero:
eo[1]: Dosieroj:

en: File: [1:]
eo: Dosiero: [1:]

en: Filters
eo: Filtrilo

en: Follow copies
eo: Sekvu kopiojn

en: For either path, you can start typing the path and will be
                  presented a list of existing directories and files to select
                  from. Select an entry by clicking on it, or by using the
                  up/down cursor keys and hitting tab.
eo: Por ĉiu el la padoj vi povas tajpi la komencon kaj 
                  ricevos liston de ekzistantaj dosierujoj kaj dosieroj.
                  Elektu eron musklakante sur ĝin, aŭ uzu la sagoklavojn
                  kaj poste premu la tabulklavon.

en: Format: %(datehint)s
eo: Formato: %(datehint)s

en: Format: %(datetimehint)s
eo: Formato: %(datetimehint)s

en: Found a bug in Trac?
eo: Ĉu vi trovis eraron en Trac?

en: From [%(rev)s]
eo: De [%(rev)s]

en: From:
eo: De:

en: Full name:
eo: Plena nomo:

en: General
eo: Ĝenerale

en: Generated by Trac %(version)s
eo: Kreita de Trac %(version)s

en: Genshi %(error)s error while rendering template %(location)s
eo: Genshi %(error)s eraro dum kompilado el la ŝablono %(location)s

en: Go to Save, Preview, Review or Cancel buttons
eo: Saltu al la butonoj

en: Go to repository index
eo: Saltu al la deponejo-indekso

en: Go to repository root
eo: Saltu al la deponejo-radiko

en: Go to the editor
eo: Saltu al la redaktilo

en: Go to the list of attachments
eo: Saltu al la listo de alpendaĵoj

en: Go!
eo: Ek!

en: Grant Permission:
eo: Donu permeson:

en: Group results by
eo: Grupigu rezultojn per

en: Group:
eo: Grupo:

en: HTML parsing error: %(message)s
eo: Eraro dum HTML-analizo: %(message)s

en: HTML preview using %(renderer)s failed (%(err)s)
eo: Antaŭrigardo por HTML uzante %(renderer)s malsukcesis (%(err)s)

en: Header length is too short
eo: Kaplongeco estas tro malgranda

en: Help/Guide
eo: Helpo kaj Gvido

en: Hide all descriptions
eo: Kaŝu ĉiujn priskribojn

en: Hide from repository index
eo: Kaŝu de la deponejo-indekso

en: Hide milestones with no due date
eo: Kaŝu rikoltojn sen limdato

en: Hint: clear the field to view latest revision
eo: Noto: malpelnigu la indikon por vidi la lastan revizion

en: History
eo: Paĝokroniko

en: Home page:
eo: Hejmpaĝo:

en: Hotcopy done.
eo: Varmkopio preta.

en: Hotcopying %(src)s to %(dst)s ...
eo: Varmkopiante %(src)s al %(dst)s ...

en: I have files to attach to this ticket
eo: Mi volas alpendigi dosierojn al tiu ĉi avizo

en: IP-Address: %(ipnr)s
eo: IP-Adreso: %(ipnr)s

en: If you specify a relative path, the log file will be stored inside the
                [1:log] directory of the project environment ([2:%(dir)s]).
eo: Se vi donas relativan padon, la protokoldosiero estos metata en la
                dosierujo [1:log] de la projektomedio ([2:%(dir)s]).

en: If you think this should work and you can reproduce the problem,
                  you should consider creating a bug report.
eo: Se vi pensas, tio povus funkcii kaj vi povas reprodukti la problemon,
                  vi konsideru skribi eraroraporton.

en: Ignore:
eo: Ignoru:

en: In your time zone %(tz)s, this would be displayed as
                [1:%(formatted)s].
eo: en via tempozono %(tz)s, tio montriĝos kiel
                [1:%(formatted)s].

en: Index
eo: Indekso

en: Initenv for '%(env)s' failed.
eo: Mediopreparo (initenv) malsukcesis por '%(env)s'.

en: Initial Version
eo: Origina versio

en: Install
eo: Instali

en: Install Plugin:
eo: Instalu kromprogramojn:

en: Installed Plugins
eo: Instalitaj kromprogramoj

en: Insufficient privileges to perform this operation.
eo: Mankas privilegioj por tiu ago.

en: Invalid %(type)s name.
eo: Ne valida nomo %(type)s.

en: Invalid %(type)s value.
eo: Ne valida valoro por %(type)s.

en: Invalid Attachment
eo: Nevalida alpendaĵo

en: Invalid Changeset Number
eo: Nevalida ŝanĝaro-numero

en: Invalid Completion Date
eo: Nevalida kompletigodato

en: Invalid Date
eo: Nevalida dato

en: Invalid Report Number
eo: Nevalida raporto numero

en: Invalid Ticket
eo: Nevalida avizo

en: Invalid URL encoding (was %(path_info)r)
eo: Neĝuste kodita retadreso (estis %(path_info)r)

en: Invalid Wiki page name '%(name)s'
eo: Nevalida nomo por vikipaĝo: '%(name)s'

en: Invalid Wiki page: %(message)s
eo: Nevalida vikipaĝo: %(message)s

en: Invalid arguments
eo: Nevalidaj argumentoj

en: Invalid attachment: %(message)s
eo: Nevalida alpendaĵo: %(message)s

en: Invalid attribute '%(attr)s'
eo: Nevalida atributo '%(attr)s'

en: Invalid changeset number
eo: Nevalida ŝanĝaro-numero

en: Invalid comment threading identifier
eo: Nevalida identigilo por la fadenigo de komentoj

en: Invalid component name.
eo: Nevalida situonomo.

en: Invalid email encoding setting: %(pref)s
eo: Nevalida agordo de la retpoŝto-kodigo: %(pref)s

en: Invalid key "%(key)s"
eo: Nevalida ŝlosilo "%(key)s"

en: Invalid log level
eo: Nevalida protokolnivelo

en: Invalid log type
eo: Nevalida protokoltipo

en: Invalid milestone name
eo: Nevalida rikoltonomo

en: Invalid milestone name.
eo: Nevalida rikoltonomo.

en: Invalid query constraint value
eo: Nevalida valoro por serĉfraza kondiĉo

en: Invalid resource identifier '%(id)s'
eo: Nevalida rimedidentigilo '%(id)s'

en: Invalid ticket id list: %(value)s
eo: Nevalida avizo-listo: %(value)s

en: Invalid ticket number
eo: Nevalida avizonumero

en: Invalid up/down value: %(value)s
eo: Nevalida supren/malsupren-valoro: %(value)s

en: Invalid version name.
eo: Nevalida versionomo.

en: Invoking trac-admin without command starts interactive mode.
eo: Vokante trac-admin sen komando lanĉas la interagan reĝimon.

en: Jump to the chosen preselected path
eo: Saltu al la antaŭelektita pado

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavokombinoj

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Language
eo: Lingvo

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Last Change
eo: Lasta ŝanĝo

en: Last Visit
eo: Lasta vizito

en: Last modified on %(date)s
eo: Laste ŝanĝita je %(date)s

en: Latest Revision
eo: Lasta revizio

en: Leave a redirection page at the old location
eo: Lasu redirektan paĝon ĉe la malnova loko

en: Legend:
eo: Legendo:

en: License:
eo: Licenco:

en: Line
eo: Linio

en: Line %(lineno)d: Entry before first section header
eo: Linio %(lineno)d: Ero antaŭ una alineokapo

en: Line %(lineno)d: Invalid entry
eo: Linio %(lineno)d: Nevalida ero

en: Line numbers
eo: Lininumeroj

en: Load
eo: argu

en: Local variables:
eo: Lokaj variabloj:

en: Location:
eo: Loko:

en: Log Message
eo: Mesaĝo

en: Log file:
eo: Protokoldosiero:

en: Log level:
eo: Protokolnivelo:

en: Logging
eo: Protokolado

en: Login
eo: Saluto

en: Logout
eo: Adiaŭo

en: MIME Types
eo: MIME-specoj

en: Manage %(label_plural)s
eo: Agordo de %(label_plural)s

en: Manage Components
eo: Agordo de situoj

en: Manage Milestones
eo: Agordo de rikoltoj

en: Manage Plugins
eo: Agordo de kromprogramoj

en: Manage Repositories
eo: Administru deponejojn

en: Manage Versions
eo: Agordo de versioj

en: Max items per page
eo: Maksimuma nombro sur unu paĝo

en: Merge changes
eo: Kunfandu ŝanĝojn

en: Message:
eo: Mesaĝo:

en: Milestone
eo: Rikolto

en: Milestone "%(name)s" already exists, please choose another name.
eo: Rikolto "%(name)s" jam ekzistas, bonvolu elekti alian nomon.

en: Milestone %(name)s
eo: Rikolto %(name)s

en: Milestone %(name)s already exists.
eo: Rikolto %(name)s jam ekzistas.

en: Milestone %(name)s completed
eo: Rikolto %(name)s pretiĝis

en: Milestone %(name)s does not exist.
eo: Rikolto %(name)s ne ekzistas.

en: Milestone:
eo: Rikolto:

en: Milestones
eo: Rikoltoj

en: Milestones reached
eo: Faritaj rikoltoj

en: Missing arguments to add a repository.
eo: Mankas argumentoj por aldoni deponejon.

en: Missing arguments to add an alias.
eo: Mankas argumentoj por aldoni alinomon.

en: Missing environment variable "TRAC_ENV". Trac requires this variable to point to a valid Trac environment.
eo: Mankas la mediovariablo "TRAC_ENV". Trac bezonas tiun variablon por trovi validan Trac-medion.

en: Missing field
eo: Mankas indiko

en: Missing or invalid form token. %(msg)s
eo: Mankanta aŭ nevalida formularo-etikedo. %(msg)s

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: Modify %(label_singular)s
eo: Ŝanĝo de %(label_singular)s

en: Modify Component:
eo: Ŝanĝo de situo:

en: Modify Milestone:
eo: Ŝanĝo de rikoltoj:

en: Modify Repository:
eo: Ŝanĝu deponejon:

en: Modify Ticket
eo: Ŝanĝu avizon

en: Modify Version:
eo: Versioŝanĝoj:

en: Most recent call last:
eo: Ple lasta ordono ĉe la fino:

en: Multi-values fields not supported yet
eo: Plurvaloraj indikoj ankoraŭ ne estas subtenataj

en: N/A
eo: n/a

en: Name
eo: Nomo

en: Name of the milestone:
eo: Nomo de la rikolot:

en: Name:
eo: Nomo:

en: Need at least PySqlite %(version)s or higher
eo: Necesas almenaŭ PySqlite %(version)s aŭ pli aktuala

en: Neither %(from_)s nor %(reply_to)s are specified in the configuration.
eo: Nek %(from_)s nek %(reply_to)s estas donitaj en la agordo.

en: New Milestone
eo: Nova rikolot

en: New Report
eo: Nova raporto

en: New Ticket
eo: Nova avizo

en: New name:
eo: Nova nomo:

en: Next
eo: Sekva

en: Next Change
eo: Sekva ŝanĝo

en: Next Changeset
eo: Sekva ŝanĝaro

en: Next Page
eo: Sekva paĝo

en: Next Period
eo: Sekva periodo

en: Next Revision
eo: Sekva revizio

en: Next Ticket
eo: Sekva avizo

en: Next Version
eo: Sekva versio

en: Next status will be '%(name)s'
eo: Sekva stato estos '%(name)s'

en: No %s selected
eo: Neniu %s elektita

en: No administration panels available
eo: Agordaj paneloj ne estas disponeblaj

en: No available MIME conversions from %(old)s to %(new)s
eo: Ne troviĝis MIME-konvertebleco de %(old)s al %(new)s

en: No changes
eo: Neniuj ŝanĝoj

en: No changeset %(rev)s in the repository
eo: La ŝanĝaro %(rev)s ne troviĝas en la deponejo

en: No component selected
eo: Neniu situo elektita

en: No date set
eo: Neniu limdato donita

en: No default repository defined
eo: Neniu antuaelektita deponejo agordita

en: No destination file created
eo: Neniu celdosiero kreiĝis

en: No differences to show
eo: Neniu diferencoj

en: No file uploaded
eo: Neniu dosiero alŝutita

en: No files found
eo: Neniuj dosieroj troviĝis

en: No image "%(id)s" attached to %(parent)s
eo: Neniu bildo "%(id)s" alpendigita ĉe %(parent)s

en: No matches found.
eo: Neniuj trovoj.

en: No milestone selected
eo: Neniu rikolto elektita

en: No node %(path)s
eo: Neniu nodo %(path)s

en: No node %(path)s at revision %(rev)s
eo: Nodo %(path)s ne troviĝis ĉe la revizio %(rev)s

en: No permission to change the ticket reporter.
eo: Mankas permeso por ŝanĝi la avizinton.

en: No permission to change ticket fields.
eo: Mankas permeso por ŝanĝi avizoindikojn.

en: No permission to edit the ticket description.
eo: Mankas permeso redakti la priskribon de la avizo.

en: No permission to view change log
eo: Mankas permeso por rigardi la ŝanĝoprotokolon

en: No permission to view changeset %(rev)s on %(repos)s
eo: Mankas permeso por rigardi la ŝanĝaron %(rev)s en %(repos)s

en: No permissions to add a comment.
eo: Mankas permeso por aldoni komenton.

en: No reports available.
eo: Neniuj raportoj disponeblaj

en: No repositories were selected.
eo: Neniuj deponejoj estas elektitaj.

en: No repository specified and no default repository configured.
eo: Neniu deponejo donita kaj neniu antaŭelektita deponejo agordita.

en: No results
eo: Neniuj trovoj

en: No revisions
eo: Neniu revizioj

en: No revisions found
eo: Neniuj revizioj troviĝis

en: No such changeset
eo: Ŝanĝaro ne troviĝis

en: No such node
eo: Nodo ne troviĝis

en: No svn:externals configured in trac.ini
eo: svn:externals ne estas agordita en trac.ini

en: No tickets found
eo: Neniu avizo trovita

en: No upgrade module for version %(num)i (%(version)s.py)
eo: Ne troviĝis aktualiga modulo por versio %(num)i (%(version)s.py)

en: No version "%(num)s" for Wiki page "%(name)s"
eo: Mankas versio "%(num)s" de la vikipaĝo "%(name)s"

en: No version %(version)d for comment %(cnum)d on ticket #%(ticket)s
eo: Neniu versio %(version)d por komento %(cnum)d de avizo #%(ticket)s

en: No version selected
eo: Neniu versio elektita

en: Non-ascii environment path '%(path)s' not supported.
eo: Neaskiaj signoj en la mediopado '%(path)s' estas ne subtenataj.

en: None
eo: Neniu

en: Nonexistent path
eo: Neekzista pado

en: Normal
eo: Normale

en: Note that [1:Subject] or [2:Group] names can't be all upper-case,
          as that is reserved for permission names.
eo: Notu, ke [1:subjekto] kaj [2:grupo] ne estu komplete majusklaj,
          ĉar komplete majusklaj nomoj estas rezervitaj por permesonomoj.

en: Note that the %(name)s plugin seems to be involved.
eo: Notu, ke la kromprogramo %(name)s kunefikis.

en: Note that the following plugins seem to be involved:
eo: Notu, ke la sekva kromprogramo kunefikis:

en: Note: Universal Co-ordinated Time (UTC) is also known as Greenwich Mean Time (GMT).[1:]
            A positive offset is used to indicate a timezone at the east of Greenwich, i.e. ahead of Universal Time.
eo: Rimarko: Universala tempo (UTC) estas ankaŭ konata kiel Grenviĉa tempo (GMT).[1:]
            Positiva deŝovo indikas tempozonon oriente de Grenviĉo, t.e. antaŭanta la universalan tempon.

en: Old / New
eo: Malnova / Nova

en: Older Revisions
eo: Pli malnovaj revizioj

en: Oops…
eo: Ho ve…

en: Open (by due date)
eo: Nefinita (laŭ limdato)

en: Open (no due date)
eo: Nefinita (sen limdato)

en: Option '%(option)s' doesn't exist in section '%(section)s'
eo: Opcio '%(option)s' ne ekzistas en la sekcio '%(section)s'

en: Or
eo: Aŭ

en: Order
eo: Ordo

en: Order numbers must be unique
eo: Ordonombroj devas esti unikaj

en: Original Format
eo: Origina aranĝo

en: Otherwise, please %(create)s a new bug report
                    describing the problem and explain how to reproduce it.
eo: Aliokaze bonvolu %(create)s novan eraroraporton
                    priskribante la problemon kaj klarigante kiel reprodukti ĝin.

en: Owned by:
eo: Havata de:

en: Owner
eo: Havanto

en: Owner:
eo: Antaŭelektita havanto:

en: Page %(name)s does not exist
eo: Paĝo %(name)s ne ekzistas

en: Page %(name)s not found
eo: Paĝo %(name)s ne troviĝis

en: Page %(num)d
eo: Paĝo %(num)d

en: Page %(page)s is beyond the number of pages in the query
eo: Paĝo %(page)s superas la nombron de paĝoj en la serĉo

en: Page '%(page)s' not found
eo: Paĝo '%(page)s' ne troviĝis

en: Page history
eo: Paĝokroniko

en: Page is read-only
eo: La paĝo estu nurlega

en: Page not modified
eo: Paĝo ne ŝanĝiĝis

en: Page not modified, showing latest version.
eo: La paĝo ne ŝanĝiĝis, montriĝas la lasta versio.

en: Parent Directory
eo: Patra dosierujo

en: Parent directory
eo: Patra dosierujo

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Plain Text
eo: Pura teksto

en: Please report this issue to the plugin maintainer.
eo: Bonvolu raporti tiun problemon al la zorganto de la kromprogramo.

en: Please review all those changes and manually merge them with your
            own changes. [1:]
            If you're unsure about what you're doing, please press [2:Cancel]
            (losing your changes) and start editing the latest version of the page
            again.
eo: Bonvolu rerigardi ĉiujn ĉi ŝanĝojn kaj mane konvenigi ilin kun
            viaj propraj ŝanĝoj. [1:]
            Se vi estas necerta kion fari, bonvolu premi [2:Rezignu]
            (perdigante viajn ŝanĝojn) kaj rekomenci redaktadon de la lasta versio  de la paĝo
            denove.

en: Please review your configuration, probably starting with %(section)s in your %(tracini)s.
eo: Bonvolu revizii la agordon, verŝajne komenciĝante ĉe la sekcio %(section)s en la dosiero %(tracini)s.

en: Please visit the Trac open source project:
            [1:http://trac.edgewall.org/]
eo: Bonvolu viziti la malfermfontan projekton Trac ĉe:
            [1:http://trac.edgewall.org/]

en: Plugin %(name)s already installed
eo: La kromprogramo %(name)s estas jam isntalita

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Possible Values
eo: Eblaj valoroj

en: Powered by [1:[2:Trac %(version)s]][3:]
            By [4:Edgewall Software].
eo: Rulita per [1:[2:Trac %(version)s]][3:]
            de [4:Edgewall Software].

en: Preferences
eo: Preferoj

en: Preferences:
eo: Preferoj:

en: Prepare Diff
eo: Preparu diferencaĵon

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Preview Page
eo: Antaŭrigardu paĝon

en: Preview changes to comment %(cnum)s
eo: Antaŭrigarud ŝanĝojn de la komento %(cnum)s

en: Preview:
eo: Antaŭrigardo:

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Previous Change
eo: Antaŭa ŝanĝo

en: Previous Changeset
eo: Antaŭa ŝanĝaro

en: Previous Page
eo: Antaŭa paĝo

en: Previous Period
eo: Antaŭa periodo

en: Previous Revision
eo: Antaŭa revizio

en: Previous Ticket
eo: Antaŭa avizo

en: Previous Version
eo: Antaŭa versio

en: Priorities
eo: Prioritatoj

en: Priority
eo: Prioritato

en: Project
eo: Projekto

en: Project Name [%(default)s]>
eo: Nomo de la projekto [%(default)s]>

en: Properties
eo: Ecoj

en: Property %(label)s %(rendered)s
eo: Eco %(label)s %(rendered)s

en: Property %(name)s
                      changed from %(old)s to %(new)s
eo: Eco %(name)s
                      ŝanĝita de %(old)s al %(new)s

en: Property %(name)s deleted
eo: Eco %(name)s forigita

en: Property %(name)s set to %(value)s
eo: Eco %(name)s metita al %(value)s

en: Property %(prop)s changed
eo: Eco %(prop)s ŝanĝita

en: Property [1:%(name)s] set to %(value)s
eo: Eco [1:%(name)s] metita al %(value)s

en: PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 break Trac, please use 2.5.5 or higher
eo: PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 ne funkcias kun Trac, bv. uzi version 2.5.5 aŭ postan

en: Python Traceback
eo: Respuraĵo de Python

en: Query filter requires field and constraints separated by a "="
eo: En la serĉfiltrilo necesas dividi indikon kaj kondiĉojn per "="

en: Query filter requires field name
eo: La serĉfiltrilo bezonas indiko-nomon

en: Query filters
eo: Serĉfiltriloj

en: Query for Report: (can be either SQL or, if starting with [1:query:],
                  a [2:TracQuery] expression)
eo: Serĉformulo de la raporto: (povas esti aŭ SQL aŭ komenciĝante je [1:query:],
                  esprimo laŭ la paĝo [2:TracQuery])

en: Query max %(max)s is invalid.
eo: Trovmaksimumo %(max)s ne estas valida.

en: Query page %(page)s is invalid.
eo: Serĉpaĝo %(page)s ne estas valida.

en: Query parameter "sort=%(sort_col)s"  is invalid
eo: Serĉoparametro "sort=%(sort_col)s"  ne estas valida

en: Quickjump to %(name)s
eo: Saltu al %(name)s

en: RSS Feed
eo: RSS-anoncoj

en: Refresh
eo: Refreŝigu

en: Released
eo: Eldonita

en: Released:
eo: Eldonita:

en: Remove from Cc
eo: Forigu de kopioj

en: Remove selected items
eo: Forigu elektitajn erojn

en: Removed
eo: Forigita

en: Rename [1:%(name)s]
eo: Alinomu [1:%(name)s]

en: Rename page
eo: Alinomu la paĝon

en: Renaming the page will rename all existing versions of the page in place.
eo: Alinomante la paĝon ĉiuj ekzistantaj versioj alinomiĝos samtempe.

en: Replace existing attachment of the same name
eo: Anstataŭigu ekzistantan samnoman alpendaĵon

en: Reply
eo: Respondu

en: Reply to comment %(cnum)s
eo: Respondu al komento %(cnum)s

en: Reply, quoting this description
eo: Respondu citante tiun ĉi priskribon

en: Report Title:
eo: Titolo de la raporto:

en: Report arguments
eo: Raportargumentoj

en: Report failed: %(error)s
eo: Raporto malsukcesis: %(error)s

en: Report {%(num)s} does not exist.
eo: Raporto {%(num)s} ne ekzistas.

en: Report {%(num)s} has no SQL query.
eo: Raporto {%(num)s} ne havas SQL-formulon.

en: Reported by:
eo: Avizita de:

en: Reporter
eo: Avizanto

en: Reporter:
eo: Avizanto:

en: Repositories
eo: Deponejoj

en: Repository %(repo)s
eo: Deponejo %(repo)s

en: Repository '%(repo)s' not found
eo: Deponejo '%(repo)s' ne troviĝis

en: Repository Index
eo: Deponejoindekso

en: Repository URL
eo: Deponejadreso

en: Repository changesets
eo: Deponejo-ŝanĝaroj

en: Repository:
eo: Deponejo:

en: Resolution
eo: Solvo

en: Resolutions
eo: Solvoj

en: Restore session:
eo: Restarigu seancon:

en: Results
eo: Rezultoj

en: Resyncing repository history for %(reponame)s...
eo: Resinkronigante deponejokronikon por %(reponame)s...

en: Retarget associated open tickets to milestone:
eo: Aliordigu alligitajn malfermitajn avizojn al rikolto:

en: Retarget associated tickets to milestone
eo: Aliordigu alligitajn avizojn al rikolto

en: Rev
eo: Rev.

en: Reverse Diff
eo: Inversa diferencaĵo

en: Review
eo: Kontrolu

en: Review Changes
eo: Kontrolo de la ŝanĝoj

en: Revision
eo: Revizio

en: Revision %(num)s
eo: Revizio %(num)s

en: Revision Log
eo: Revizioprotokolo

en: Revision Log (restarting at %(path)s, rev. %(rev)s)
eo: Revizioprotokolo (rekomencante ĉe %(path)s, rev. %(rev)s)

en: Revision Log Mode:
eo: Revizia protokolo:

en: Revision in which the line changed
eo: Revizio en kiu la linio ŝanĝiĝis

en: Revision info
eo: Revizi-informo

en: Roadmap
eo: Rikoltoplano

en: SMTP Notification Error
eo: SMTP-anonco-eraro

en: SQL Query
eo: SQL-formulon

en: Save
eo: Konservu

en: Save changes
eo: Konservu ŝanĝojn

en: Save query
eo: Konservu serĉon

en: Save report
eo: Konservu raporton

en: Save updated query in report {%(id)s}
eo: Konservu aktualigitan serĉon en raporto {%(id)s}

en: Schedule
eo: Plano

en: Search
eo: Serĉo

en: Search %(project)s
eo: Serĉu %(project)s

en: Search query too short. Query must be at least %(num)s characters long.
eo: La serĉofrazo estas tro mallonga. Ĝi devas havi almenaŭ %(num)s signojn.

en: Search:
eo: Serĉu:

en: Section
eo: Sekcio

en: Secure cookies are enabled, you must use https to submit forms.
eo: Sekuraj kuketoj estas ŝaltitaj, vi devas uzi https por konfirmi formularojn.

en: See [wiki:"%(name)s"].
eo: Vidu paĝon [wiki:"%(name)s"].

en: See the diffs
eo: Montru la diferencojn

en: See the preview
eo: Saltu al la antaŭrigardo

en: Select paths and revs for Diff
eo: Elektu padon kaj reviziojn por diferencigo

en: Select the base and the target for the diff:
eo: Elektu la bazon kaj la celon por la direncaĵo:

en: Selecting and pressing 'Preview' enters a two-column [edit|preview] mode
eo: Elektante kaj premante 'Antaŭrigardo' montros dukolumnan aranĝon: [redakti|antaŭrigardi]

en: Session '%(id)s' already exists. Please choose a different session ID.
eo: Seanco '%(id)s' jam ekzistas. Bonvolu elekti alian seanco-Identigilon.

en: Session '%(sid)s' already exists
eo: Seanco '%(sid)s' jam ekzistas

en: Session '%(sid)s' not found
eo: Seanco '%(sid)s' ne troviĝis

en: Session key:
eo: Seancoŝlosilo:

en: Severities
eo: Gravecoj

en: Severity
eo: Graveco

en: Show all descriptions
eo: Montru ĉiuj priskribojn

en: Show completed milestones
eo: Montru finitajn rikoltojn

en: Show differences
eo: Montru diferencojn

en: Show entry in browser
eo: Montru la eron en rigardilo

en: Show full changeset
eo: Montru kompletan ŝanĝaron

en: Show full log messages
eo: Montru la tutajn protokolmesaĝojn

en: Show only adds and deletes
eo: Montru nur aldonojn kaj forigojn

en: Show original file (revision %(old_rev)s)
eo: Montru originan dosieron (revisio %(old_rev)s)

en: Show previous version in browser
eo: Montru antaŭan version en la rigardilo

en: Show revision %(rev)s of this file in browser
eo: Montru revizion %(rev)s de tiu dosiero en la rigardilo

en: Show revision log
eo: Montru revizio-protokolon

en: Show the %(range)s differences restricted to %(path)s
eo: Montru eltiron de la diferencoj %(range)s ene de %(path)s

en: Show the changes in full context
eo: Montru la ŝanĝojn kun plena kunteksto

en: Show the changeset %(id)s restricted to %(path)s
eo: Montru eltiron de la ŝanĝaro %(id)s ene de %(path)s

en: Show under each result:
eo: Montru sub ĉiu trovo:

en: Show what was removed (content at revision %(old_rev)s)
eo: Montru, kio foriĝis (enhavo ĉe %(old_rev)s revizio)

en: Size
eo: Grandeco

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
eo: Iu alia intertempe ŝanĝis tiun ĉi paĝon.

en: Sorry, can not save your changes. This ticket has been modified by someone else since you started
eo: Pardonu, ne eblas konservi viajn ŝanĝojn. La avizo estas intertempe ŝanĝita de iu alia

en: Sorry, no documentation found
eo: Pardonu, neniu dokumentaĵo troviĝis

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started
                editing. Your changes cannot be saved.
eo: Pardonu, tiu ĉi paĝo estas intertempe ŝanĝita de iu alia.
                Viaj ŝanĝoj ne povas konserviĝi.

en: Sort by %(col)s %(direction)s
eo: Ordigu je %(col)s %(direction)s

en: Space or comma delimited email addresses and usernames are accepted.
eo: Retadresoj kaj salutnomoj disigitaj per spacsignoj aŭ komoj estas akceptataj.

en: Start Page
eo: Enirpaĝo

en: Status
eo: Stato

en: Stop on copy
eo: Haltu ĉe kopio

en: Style:
eo: Stilo:

en: Subject
eo: Subjekto

en: Subject:
eo: Subjekto:

en: Submit changes
eo: Konfirmu ŝanĝojn

en: Submit changes to comment %(cnum)s
eo: Konfirmu ŝanĝojn de la komento %(cnum)s

en: Subversion >= 1.0 required, found %(version)s
eo: Subversion >= 1.0 estas bezonata, sed troviĝis la versio %(version)s

en: Summary
eo: Resumo

en: Summary:
eo: Resumo:

en: Switch to plain text view
eo: Ŝaltu al plenteksta rigardo

en: Syntax Highlighting
eo: Sintaksemfazo

en: Syslog
eo: Sistemprotokolo

en: System Information
eo: Sisteminformo

en: System Information:
eo: Sisteminformo:

en: TLS enabled but server does not support TLS
eo: TLS estas ŝaltita, sed la servilo ne subtenas ĝin

en: Tab-delimited Text
eo: Tabulsigne disigita teksto

en: Table of Contents
eo: Enhavtabelo

en: The %(change)s has been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
eo: La ŝanĝo %(change)s konserviĝis, sed okazis eraro dum sendado de anoncoj: %(message)s

en: The %(field)s value "%(name)s" has been added.
eo: La valoro "%(name)s" aldoniĝis al %(field)s.

en: The Pygments syntax highlighter can be used with
          different coloring styles.
eo: La sintakskolorigilo Pygments estas uzebla kun
          diversaj kolorstiloj.

en: The Trac Environment needs to be upgraded.
    
    Run "trac-admin %(path)s upgrade"
eo: La Trac-medio bezonas akutaligon.
    
    Lanĉu "trac-admin %(path)s upgrade"

en: The Trac Project
eo: La Projekto Trac

en: The Wiki page field '%(field)s' is invalid: %(message)s
eo: La indiko '%(field)s' de la vikipaĝo estas nevalida: %(message)s

en: The action "%(name)s" is not available.
eo: La ago "%(name)s" ne estas disponebla.

en: The action that triggered the error was:
eo: La ago, kiu kaŭzis la eraron estis:

en: The alias "%(name)s" has been added.
eo: La alinomo "%(name)s" aldoniĝis.

en: The complete history of the page will be moved to the new location.
eo: La kompleta kroniko de la paĝo ŝoviĝos al la nova loko.

en: The component "%(name)s" has been added.
eo: La situo "%(name)s" aldoniĝis.

en: The date "%(date)s" is outside valid range. Try a date closer to present time.
eo: La dato "%(date)s" estas ekster valida intervalo. Provu daton pli proksiman al la nuna tempo.

en: The file or directory '%(path)s' doesn't exist at revision %(rev)s or at any previous revision.
eo: La dosiero aŭ dosierujo '%(path)s' ne enestas en la revizio %(rev)s aŭ en iu antaŭ revizio.

en: The following arguments are missing: %(args)s
eo: La sekvaj argumentoj mankas: %(args)s

en: The following component has been disabled: | The following components have been disabled:
eo[0]: La sekva situo malŝaltiĝis:
eo[1]: La sekvaj situoj malŝaltiĝis:

en: The following component has been enabled: | The following components have been enabled:
eo[0]: La sekva situo ŝaltiĝis:
eo[1]: La sekvaj situoj ŝaltiĝis:

en: The following errors happened while copying the environment:
eo: La sekvantaj eraroj okazis dum kopiado de la medio:

en: The following pages have a name similar to this page, and may be related:
eo: La jenaj paĝoj havas nomon similan al tiu ĉi paĝo kaj eble rilatas al ĝi:

en: The milestone "%(name)s" has been added.
eo: La rikolot "%(name)s" aldoniĝis.

en: The milestone "%(name)s" has been deleted.
eo: La rikolto "%(name)s" foriĝis.

en: The new name is invalid (a name which is separated with slashes cannot be '.' or '..').
eo: La nova nomo ne estas valida (nomo separita per strekoj ne povas esti '.' aŭ '..').

en: The new name is invalid.
eo: La nova nomo ne estas valida.

en: The new name must be different from the old name.
eo: La nova nomo devas esti alia ol la malnova, fakte.

en: The owner will be changed from %(current_owner)s
eo: Transdoni la avizon de %(current_owner)s al la maldekstra uzanto

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(authname)s
eo: La havanto ŝanĝiĝos de %(current_owner)s al %(authname)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(selected_owner)s
eo: Transdoni la avizon de %(current_owner)s al %(selected_owner)s

en: The page %(name)s already exists.
eo: La paĝo %(name)s jam ekzsitas.

en: The page %(name)s does not exist. You can create it here.
eo: La paĝo %(name)s ne ekzistas. Vi povus krei ĝin nun.

en: The page %(name)s has been deleted.
eo: La paĝo %(name)s estas forigita.

en: The permission %(action)s was already granted to %(subject)s.
eo: La subjekto %(subject)s jam havas la permeson %(action)s.

en: The report has been created.
eo: La raporto kreiĝis.

en: The report {%(id)d} has been deleted.
eo: La raporto {%(id)d} foriĝis.

en: The repository "%(name)s" has been added.
eo: La deponejo "%(name)s" aldoniĝis

en: The repository directory has changed, you should resynchronize the repository with: trac-admin $ENV repository resync '%(reponame)s'
eo: La deponeja dosierujo ŝanĝiĝis, vi devus reakordigi la deponejon per: trac-admin $ENV repository resync '%(reponame)s'

en: The repository directory must be absolute
eo: La pado al la deponejo devas esti absoluta

en: The repository directory must be an absolute path.
eo: La pado al la deponejo devas esti absoluta.

en: The repository directory must be located below one of the following directories: %(dirs)s
eo: La deponeja dosierujo devas situi sub unu el la sekvaj dosierujoj: %(dirs)s

en: The repository type '%(type)s' is not supported
eo: La deponejospeco '%(type)s' ne estas subtenata

en: The resolution will be deleted
eo: La solvo foriĝos

en: The resolution will be set
eo: La donita solvo konserviĝos

en: The resolution will be set to %(name)s
eo: La avizo solviĝas kiel %(name)s

en: The selected %(field)s values have been removed.
eo: La valoroj de la elektita indiko %(field)s foriĝis.

en: The selected components have been removed.
eo: La elektitaj situoj foriĝis.

en: The selected milestones have been removed.
eo: La elektitaj rikoltoj foriĝis.

en: The selected permissions have been revoked.
eo: La elektitaj permesoj repreniĝis.

en: The selected repositories have been removed.
eo: La elektitaj deponejoj foriĝis.

en: The selected versions have been removed.
eo: La elektitaj versioj foriĝis.

en: The session has been loaded.
eo: La seanco ŝarĝiĝis.

en: The session key is used to identify stored custom
          settings and session data on the server. Although it is
          automatically generated by default, you may change it to something
          easier to remember at any time if you wish to load your settings
          in a different web browser.
eo: Tiu seancoŝlosilo estas uzata por identigi la konservitan personan agordon
          kaj seancodatumojn en la servilo. Kvankam ĝi ordinare estas aŭtomate
          kreita, vi povas adapti ĝin al pli facile memorigebla nomo, se vi volas
          uzi ĝin kun diversaj retumiloj.

en: The subject %(subject)s has been added to the group %(group)s.
eo: La subjekto %(subject)s aldoniĝis al la grupo %(group)s.

en: The subject %(subject)s has been granted the permission %(action)s.
eo: La subjekto %(subject)s ricevis la permeson %(action)s.

en: The subject %(subject)s was already added to the group %(group)s.
eo: La subjekto %(subject)s jam estas ano de la grupo %(group)s.

en: The ticket #%(id)s has been deleted.
eo: La avizo #%(id)s estas forigita.

en: The ticket %(ticketref)s has been created, but you don't have permission to view it.
eo: Via avizo %(ticketref)s kreiĝis, sed mankas al vi la permeso rigardi ĝin.

en: The ticket %(ticketref)s has been created. You can now attach the desired files.
eo: Via avizo %(ticketref)s kreiĝis. Vi povas nun alpendigi la deziratan dosieron.

en: The ticket comment %(num)s on ticket #%(id)s has been deleted.
eo: La rimarko %(num)s de la avizo #%(id)s estas forigita.

en: The ticket field '%(field)s' is invalid: %(message)s
eo: La indiko '%(field)s' ne estas valida: %(message)s

en: The ticket has been created, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
eo: La avizo kreiĝis, sed okazis eraro dum sendado de anoncoj: %(message)s

en: The ticket will be disowned
eo: La avizo perdos havanton

en: The user %(user)s requires read _and_ write permissions to the database file %(path)s and the directory it is located in.
eo: La uzanto %(user)s bezonas lego- _kaj_ skribo-permesojn al la datumbaza dosiero %(path)s kaj al la dosierujo, en kiu ĝi troviĝas.

en: The version "%(name)s" has been added.
eo: La versio "%(name)s" aldoniĝis.

en: The version %(version)d of the page %(name)s has been deleted.
eo: La versio %(version)d de la paĝo %(name)s foriĝis.

en: The versions %(from_)d to %(to)d of the page %(name)s have been deleted.
eo: La versioj %(from_)d ĝis %(to)d de la paĝo %(name)s foriĝis.

en: The web server does not have sufficient permissions to store files in
                the environment plugins directory.
eo: La retservilo ne havas la bezonataj permsojn por konservi dosierojn en
                la dosierujo por kromprogramoj de la medio.

en: The wiki page is too long (must be less than %(num)s characters)
eo: La vikipaĝo estas tro longa (ĝi havu malpli ol %(num)s signojn)

en: There was an internal error in Trac.
                    It is recommended that you notify your local
                    [1:
                        Trac administrator] with the information needed to
                    reproduce the issue.
eo: Okazis interna eraro en Trac.
                    Ni rekomendas, ke vi informu vian lokan
                    [1:
                        sistemadministranton] kun la informoj bezonataj
                    por repordukti la eraron.

en: This checkbox allows you to add or remove yourself from the CC list.
eo: Tiu ĉi elekto permesas aldoni aŭ forigi vin mem de la kopio-listo

en: This information is used to associate your login name with your
            email address and full name, which is used for email
            notification and RSS feeds, for example.
eo: tiu informo uziĝas por kunligi vian salutnomon kun
            via retpoŝtadreso kaj plena nomo, uzataj por retpoŝtaj atentigoj
            kaj RSS-anoncoj, ekzemple.

en: This information is used to automatically populate some forms
            on this site with your contact details.
eo: Tiu informo uziĝas por aŭtomate antaŭplenigi formularojn
            en tiu ĉi ejo kun la detaloj kiel kontakti vin.

en: This is an irreversible operation.
eo: Tio estas neinversigebla ago.

en: This is probably a local installation issue.
eo: Tio verŝajne estas problemo kun la loka instalaĵo.

en: This page lets you customize your personal settings for this site.
          These settings are stored on the server and are identified by a session
          key stored in a browser cookie. That cookie allows your settings to be
          restored on subsequent visits.
eo: Tiu ĉi paĝo permesas al vi agordi viajn personajn preferojn por tiu ĉi ejo.
          Tiu ĉi agordo estos konservita en la servilo kaj identigita de seanco-ŝlosilo,
          kiu metiĝos en kuketon de la retumilo. Tiu ŝlosilo-kuketo permesas restarigi vian
          agordon la sekvajn fojojn.

en: This site provides keyboard shortcuts for
          faster access to certain functions of this site. As these shortcuts can
          cause conflicts with shortcuts provided by the desktop system or
          web browser, they are disabled by default. See
          [1:TracAccessibility]
          for more information on access keys.
eo: Tiu ĉi ejo provizas klavokombinojn por rapidigi
          kelkajn funkciojn de la ejo. Ĉar tiuj klavokombinoj povas
          konflikti kun klavokombinoj de via operaciumo aŭ
          retumilo, ili ordinare estas malŝaltitaj. Vidu paĝon
          [1:TracAccessibility]
          por ricevi pliajn informojn pri klavokombinoj.

en: Ticket
eo: Avizo

en: Ticket #%(id)s
eo: Avizo #%(id)s

en: Ticket #%(num)s and all associated data removed.
eo: Avizo #%(num)s kaj ĉiuj ligitaj datumoj foriĝis.

en: Ticket #%(num)s, comment %(cnum)d
eo: Avizo #%(num)s, komento %(cnum)d

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
eo: Avizo #%(num)s: %(summary)s

en: Ticket #%(shortname)s
eo: Avizo #%(shortname)s

en: Ticket %(id)s does not exist.
eo: Avizo %(id)s ne ekzistas.

en: Ticket Comment Diff
eo: Diferencoj de avizokomentoj

en: Ticket Comment History
eo: Avizkomenta kroniko

en: Ticket Diff
eo: Avizodiferencoj

en: Ticket History
eo: Avizokroniko

en: Ticket System
eo: Avizosistemo

en: Ticket Type
eo: Avizospeco

en: Ticket Types
eo: Avizospecoj

en: Ticket URL: <%(link)s>
eo: Avizoreferenco: <%(link)s>

en: Ticket comment is too long (must be less than %(num)s characters)
eo: La komento de la avizo estas tro longa (maksimume %(num)s signoj)

en: Ticket description is too long (must be less than %(num)s characters)
eo: La priskribo de la avizo estas tro longa (maksimume %(num)s signoj)

en: Ticket updates
eo: Avizoŝanĝoj

en: Tickets
eo: Avizoj

en: Tickets must contain a summary.
eo: Avizoj nepre habu resumon.

en: Tickets opened and closed
eo: Malfermitaj kaj fermitaj avizoj

en: Time
eo: Tempo

en: Time zone:
eo: Tempozono:

en: Timeline
eo: Kroniko

en: Timestamp:
eo: Tempo:

en: Title
eo: Titolo

en: To [%(rev)s]
eo: Al [%(rev)s]

en: To that end, you could %(create)s a ticket.
eo: Por tio vi povus %(create)s avizon.

en: To:
eo: Al:

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Trac Error
eo: Trac-eraro

en: Trac detected an internal error:
eo: Trac konstatis internan eraron:

en: Trac is a web-based software project management and bug/issue
            tracking system emphasizing ease of use and low ceremony.
            It provides an integrated Wiki, an interface to version control
            systems, and a number of convenient ways to stay on top of events
            and changes within a project.
eo: Trac estas retbazita sistemo por programara projektadministrado kaj
            erarospurado kun emfazo sur simpla neformala uzo.
            Ĝi provizas vikion, interfacon al versikontrolilo,
            kaj plurajn konvenajn eblecojn por informiĝi pri aktuala stato
            kaj ŝanĝoj en la projekto.

en: Trac is distributed under the modified BSD License.[1:]
            The complete text of the license can be found
            [2:online]
            as well as in the [3:COPYING] file included in the distribution.
eo: Trac estas eldonita sub adaptita BSD-licenco.[1:]
            La kompleta teksto de la licenco troviĝas
            [2:rete]
            sed ankaŭ en la dosiero [3:COPYING] de la distribuo.

en: Trac: Integrated SCM & Project Management
eo: Trac: Integrita Fonto- kaj Projektadministrado

en: TracGuide
eo: Gvidlibro

en: Try [1:downloading] the file instead.
eo: Provu [1:elŝuti] la dosieron anstataŭe.

en: Type
eo: Speco

en: Type:
eo: Speco:

en: URL:
eo: Retadreso:

en: Unable to get database connection within %(time)d seconds.
eo: Ne povis konektiĝi kun la datumbazo ene de %(time)d sekundoj.

en: Unable to run %(path)s: %(msg)s
eo: Ne eblas lanĉi %(path)s: %(msg)s

en: Unable to send email due to identity crisis.
eo: Neeble sendi retpoŝton pro identecokonflikto.

en: Unified Diff
eo: Unueca diferencaĵo

en: Unknown action
eo: Nekonata ago

en: Unknown administration panel
eo: Nekonata agorda panelo

en: Unknown log level %(level)s
eo: Nekonata protokolnivelo  %(level)s

en: Unknown log type %(type)s
eo: Nekonata protokoltipo %(type)s

en: Unknown preference panel
eo: Nekonata prefero-panelo

en: Unknown scheme "%(scheme)s"; database connection string must start with {scheme}:/
eo: Nekonata skemo "%(scheme)s"; la kontektofrazo de la datumbazo devas komenciĝi je {scheme}:/

en: Unmodified
eo: Neŝanĝita

en: Unparented attachment %(id)s
eo: Alpendaĵon sen patro %(id)s

en: Unsupported database type "%(scheme)s"
eo: Nesubtenita speco de datumbazo "%(scheme)s"

en: Unsupported version control system "%(name)s": %(error)s
eo: Ne subtenata versikontrolilo "%(name)s": %(error)s

en: Unsupported version control system "%(name)s": Can't find an appropriate component, maybe the corresponding plugin was not enabled?
eo: Ne subtenata versikontrolilo "%(name)s": Ne troviĝis konvena adaptilo, eble la koncerna kromprogramo ne estas ŝaltita?

en: Up
eo: Supren

en: Update
eo: Aktualigu

en: Upgrade done.
    
    You may want to upgrade the Trac documentation now by running:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade
eo: Aktualigo preta.
    
    Eble vi volas nun aktualigi la dokumentaron pri Trac per la komando:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade

en: Upload a plugin packaged as Python egg.
eo: Alŝuti kromprogramon pakitan kiel Python-Egg-dosiero

en: Upload failed
eo: Alŝuto malsukcesis

en: Uploaded file is not a Python source file or egg
eo: La alŝutita dosiero ne estas Python-programo aŭ Egg-dosiero

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
eo: Uzo: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]

en: User
eo: Uzanto

en: Using the template:
eo: uzante la ŝablonon:

en: Value
eo: Valoro

en: Version
eo: Versio

en: Version %(name)s already exists.
eo: Versio %(name)s jam ekzistas.

en: Version %(name)s does not exist.
eo: Versio %(name)s ne ekzistas.

en: Version %(num)s
eo: Versio %(num)s

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
eo: Versio %(num)s de la paĝo "%(name)s" ne ekzistas

en: Version %(version)s by %(author)s
eo: Versio %(version)s de %(author)s

en: Version %(version)s by %(author)s: %(comment)s
eo: Versio %(version)s de %(author)s: %(comment)s

en: Version Control
eo: Versiokontrolo

en: Versions
eo: Versioj

en: View %(name)s
eo: Montru %(name)s

en: View %(path)s
eo: Montru %(path)s

en: View %(realm)s
eo: Rigardu %(realm)s

en: View Changeset
eo: Montru ŝanĝaron

en: View Directory
eo: Montru dosierujon

en: View File
eo: Montru dosieron

en: View Latest Revision
eo: Montru lastan revizion

en: View Latest Version
eo: Montru la lastan version

en: View Repository:
eo: Montru deponejon:

en: View Revision Log
eo: Montru revizio-protokolon

en: View Root Directory
eo: Montru radikodosierujon

en: View Tickets
eo: Avizoj

en: View WikiStart
eo: Montru enirpaĝon

en: View attachment
eo: Montru alpendaĵon

en: View changes
eo: Montru ŝanĝojn

en: View changes...
eo: Montru ŝanĝojn...

en: View changeset %(rev)s
eo: Montru ŝanĝaron %(rev)s

en: View changeset [%(rev)s] restricted to %(path)s
eo: Montru el ŝanĝaro [%(rev)s] eltiron laŭ %(path)s

en: View differences
eo: Montru diferencojn

en: View file without annotations
eo: Montru dosieron sen komentoj

en: View latest version
eo: Montru la lastan version

en: View log starting at this revision
eo: Montru protokolon komencante ĉe la revizio

en: View merge source
eo: Montru kunfandan fonton

en: View milestone
eo: Montru rikolton

en: View parent page
eo: Montru la patran paĝon

en: View removal changeset [%(rev)s]
eo: Montru forigan ŝanĝaron [%(rev)s]

en: View report
eo: Montru raporton

en: View repository %(repo)s
eo: Montru deponejon %(repo)s

en: View revision:
eo: Montru revizion:

en: View this version
eo: Montru tiun version

en: View ticket
eo: Montru avizon

en: Visit the Trac open source project at<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>
eo: Vizitu la malfermfontan projekton Trac ĉe<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>

en: Visit:
eo: Vizitu:

en: Warning:
eo: Averto:

en: Warning: the wiki-macros directory in the environment is non-empty, but Trac
    doesn't load plugins from there anymore. Please remove it by hand.
eo: Averto: la dosierujo wiki-macros en la medio estas nemalplena, sed Trac
    ne plu ŝargas kromprogramojn de tie. bonvolu forigi la dosierujon mem.

en: Welcome to trac-admin %(version)s
    Interactive Trac administration console.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Type:  '?' or 'help' for help on commands.
eo: Bonvenon ĉe trac-admin %(version)s
    Interaga administra konzolo de Trac.
    Kopirajto (c) %(year)s Edgewall Software
    
    Tajpu:  '?' aŭ 'help' por ricevi helpon pri komandoj.

en: When specified, the report number should be "%(num)s".
eo: Se donita, la raportonumero estu "%(num)s".

en: White space changes
eo: Diferencojn de spacsignoj

en: Wiki
eo: Enirpaĝo

en: Wiki History
eo: Paĝokroniko

en: Wiki changes
eo: Vikiŝanĝoj

en: Windows event log
eo: Eventoprotokolo de Vindozo

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: You appear to be using the PHP CGI binary. Trac requires the CLI version for syntax highlighting.
eo: Supozeble vi uzas la CGI-variaĵon de PHP. Trac postulas la CLI-variaĵon por sintakskolorigo.

en: You are currently not logged in. You may want to %(do_so)s now.
eo: Vi ne salutis ĝis nun. vi povas %(do_so)s.

en: You can %(search)s in the repository history to see if that path existed but was later removed
eo: Vi povas %(search)s en la deponeja kroniko por kontroli ĉu tiu pado ekzistis iam, sed poste foriĝis

en: You can remove all items from this list to completely hide this
                  field from the user interface.
eo: Vi povas forigi ĉiuj erojn el la listo por kaŝi tiun
                  indikon de la uzanto.

en: You could also create the same page higher in the hierarchy:
eo: Vi povus krei la paĝon ankaŭ pli alte en la hierarĥio:

en: You don't have permission to replace the attachment %(name)s. You can only replace your own attachments. Replacing other's attachments requires ATTACHMENT_DELETE permission.
eo: Vi ne rajtas anstataŭigi la alpendaĵon %(name)s. Vi povas anstataŭigi nur viajn proprajn aldonaĵojn. Anstataŭigo de aliaj alpendaĵoj postulas la permeson ATTACHMENT_DELETE.

en: You may have to run "repository resync %(name)s".
eo: Vi povus lanĉi nun "repository resync %(name)s".

en: You may have to run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
eo: Vi povus lanĉi %(resync)s por sinkronigi Trac kun la deponejo.

en: You may load a previously created session by entering the
          corresponding session key below. This lets you share settings between
          multiple computers and web browsers.
eo: Vi povas restarigi antaŭe kreitan seancon donante la koncernan
          seancoŝlosilon sube. Tiel vi povas uzi vian agordon en
          pluraj komputiloj kaj retumiloj.

en: You may use
                              [1:WikiFormatting] here.
eo: Vi povas aranĝi laŭ
                              [1:WikiFormatting] tie ĉi.

en: You may want to see the %(other_events)s from the Timeline or notify your Trac administrator about the error (detailed information was written to the log).
eo: Vi povas rigardi la eventojn %(other_events)s en la kroniko aŭinformi vian Trac-administranton pri la eraro (detalaj informoj protokoliĝis).

en: You must provide a name for the milestone.
eo: Vi donu nomon al la rikolto.

en: You must specify a log file
eo: Vi donu protokoldosieron

en: You should %(create)s a ticket at the admin Trac to report
                        the issue.
eo: Vi povus %(create)s avizon al la administranto de Trac por raporti
                        tiun problemon.

en: You should also set up a post-commit hook on the repository to call %(cset_added)s for each committed changeset.
eo: Vi ankaŭ agordu postdemetan hokon (post-commit hook) ĉe la deponejo por povi ruli la komandon %(cset_added)s por ĉiu sendata ŝanĝaro.

en: You should now run "repository resync %(name)s".
eo: Vi lanĉu nun "repository resync %(name)s".

en: You should now run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
eo: Nun lanĉu %(resync)s por sinkronigi Trac kun la deponejo.

en: You will need to update your post-commit hook to call %(cset_added)s with the new repository name.
eo: Necesas, ke vi aktualigu vian postdemetan hokon (post-commit hook) por povi ruli la komandon %(cset_added)s kun la nova nomo de la deponejo.

en: Your changes have been saved in version %(version)s.
eo: Viaj ŝanĝoj konserviĝis en la versio  %(version)s.

en: Your changes have been saved.
eo: Viaj ŝanĝoj konserviĝis.

en: Your email or username:
eo: Via retadreso aŭ salutnomo:

en: Your preferences have been saved.
eo: Viaj preferoj konserviĝis.

en: Your workflow attempts to set a resolution but none is defined (configuration issue, please contact your Trac admin).
eo: Via laborfluo provas meti solvon, sed neniu estas difinita (jen agordproblemo, bonvolu kontakti la administranton de Trac).

en: Zip Archive
eo: Zip-arĥivo

en: [%(section)s] %(entry)s: expected float, got %(value)s
eo: [%(section)s] %(entry)s: atendis reelon, sed ricevis %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected integer, got %(value)s
eo: [%(section)s] %(entry)s: atendis entjeron, sed ricevis %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected one of (%(choices)s), got %(value)s
eo: [%(section)s] %(entry)s: atendis unu el (%(choices)s), sed ricevis %(value)s

en: [1:
                  Show at most
                  [2:]
                  revisions per page.
                ]
eo: [1:
                  Montru maksimume
                  [2:]
                  reviziojn sur unu paĝo.
                ]

en: [1:
                  View log starting at
                  [2:]
                ]
                [3:
                  and back to
                  [4:]
                ]
eo: [1:
                  Montru protokolon komencante ĉe
                  [2:]
                ]
                [3:
                  ĝis reen al
                  [4:]
                ]

en: [1:%(duration)s late] (%(date)s)
eo: [1:%(duration)s da prokrasto] (%(date)s)

en: [1:%(time)s] %(title)s
                      by [2:%(author)s]
eo: [1:%(time)s] %(title)s
                      de [2:%(author)s]

en: [1:%(value)s] deleted
eo: [1:%(value)s] forigita

en: [1:File "%(file)s",
                            line [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]
eo: [1:Dosiero "%(file)s",
                            linio [2:%(line)s], en]
                            [3:%(function)s]

en: [1:HTML preview not available], since no preview renderer could handle it.
eo: [1:HTML-antaŭrigardo ne estas disponebla], ĉar neniu antaŭrigardilo povis trakti ĝin.

en: [1:If you save right away, you risk to revert those changes]
            (highlighted below as deletions).
eo: [1:Se vi nun konservas ĝin, vi forigos ties ŝanĝojn]
            (markitaj malsupre kiel forigoj).

en: [1:Note:]
                This repository is defined in [2:[3:trac.ini]]
                and cannot be edited on this page.
eo: [1:Noto:]
                La deponejo estas difinita en [2:[3:trac.ini]]
                kaj ne povas redaktiĝi sur tiu ĉi paĝo.

en: [1:Note:]
            See [2:TracReports] for help on using and creating reports.
eo: [1:Noto:]
            Vidu paĝon [2:TracReports] je helpo pri uzado kaj kreado de raportoj.

en: [1:Note:] See
            [2:TracChangeset]
            for help on using the diff feature.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon
            [2:TracChangeset]
            je helpo pri la uzado de la diferencilo.

en: [1:Note:] See
            [2:TracRoadmap] for help on using
            the roadmap.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon
            [2:TracRoadmap] je helpo pri uzado
            de la rikoltoplano.

en: [1:Note:] See
            [2:TracTickets] for help on using
            tickets.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon
            [2:TracTickets] je helpo pri uzado
            de avizoj.

en: [1:Note:] See
          [2:TracRoadmap] for help on using
          the roadmap.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon
          [2:TracRoadmap] je helpo pri uzado
          de la rikoltoplano.

en: [1:Note:] See [2:TracBrowser]
            for help on using the repository browser.
eo: [1:Noto:] vidu la paĝon [2:TracBrowser]
            je helpo pri la uzado de la deponejumilo.

en: [1:Note:] See [2:TracChangeset]
              for help on using the changeset viewer.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon [2:TracChangeset]
              he helpo pri la uzado de la ŝanĝaro-rigardilo.

en: [1:Note:] See [2:TracQuery]
            for help on using queries.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon [2:TracQuery]
            je helpo pri uzado de la serĉon.

en: [1:Note:] See [2:TracRevisionLog]
            for help on using the revision log.
eo: [1:Noto:] vidu paĝon [2:TracRevisionLog]
            je helpo pri la uzado de la revizioprotokolo.

en: [1:Note:] See [2:TracSearch]
            for help on searching.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon [2:TracSearch]
            je helpo pri la serĉado.

en: [1:Note:] See [2:TracTimeline]
            for information about the timeline view.
eo: [1:Noto:] Vidu paĝon [2:TracTimeline]
            je informoj pri la kroniko.

en: [1:Note:] See [2:WikiFormatting] and
            [3:TracWiki] for help on editing wiki content.
eo: [1:Noto:] vidu paĝojn [2:WikiFormatting] kaj
            [3:TracWiki] je helpo pri redaktado de vikipaĝoj.

en: [1:View changes from [2:]] [3:]
            and [4:[5:] days back][6:]
            [7:done by [8:]]
eo: [1:Rigardu ŝanĝojn de [2:]] [3:]
            kaj antaŭaj [4:[5:] tagoj][6:]
            [7:faritaj de [8:]]

en: [1:[2:]
                 Show]
          [3:[4:]
                 lines around each change]
eo: [1:[2:]
                 Montru]
          [3:[4:]
                 liniojn ĉirkaŭ ĉiu ŝanĝo]

en: [1:between]
                                [2:]
                                [3:and]
                                [4:]
eo: [1:inter]
                                [2:]
                                [3:kaj]
                                [4:]

en: [Error: %(error)s]
eo: [Eraro: %(error)s]

en: added
eo: aldonita

en: anonymous
eo: anonima

en: as %(resolution)s
eo: kiel %(resolution)s

en: as %(status)s
eo: kiel %(status)s

en: at [1:Initial Version]
eo: je [1:Origina versio]

en: at [1:Version %(version)s]
eo: je [1:versio %(version)s]

en: at revision:
eo: ĉe revizio:

en: begins with
eo: komenciĝas je

en: blocked
eo: barita

en: blocked:
eo: barita:

en: change
eo: ŝanĝo

en: changed from %(old)s to %(new)s
eo: ŝanĝita de %(old)s al %(new)s

en: changed from [1:%(old)s] to [2:%(new)s]
eo: ŝanĝitaj de [1:%(old)s] al [2:%(new)s]

en: contains
eo: enhavas

en: copied
eo: kopiita

en: copied from [1:%(path)s]:
eo: kopiita de [1:%(path)s]:

en: currently edited
eo: momente redaktata

en: deleted
eo: forigita

en: deleted file %(deleted)s
eo: forigita dosiero %(deleted)s

en: descending
eo: malkreske

en: diff
eo: diferencoj

en: directory
eo: dosierujo

en: do so
eo: fari nun

en: doesn't contain
eo: ne enhavas

en: eligible
eo: elektebla

en: ends with
eo: finiĝas je

en: field %(name)s must be set
eo: Necesas doni indikon %(name)s

en: file
eo: dosiero

en: follow-up: | follow-ups:
eo[0]: sekva:
eo[1]: sekvaj:

en: hotcopy can't overwrite existing '%(dest)s'
eo: Varma kopio ne povis anstataŭigi ekzistantan '%(dest)s'

en: iCalendar
eo: iKalendaro

en: id can't be set for a new ticket request.
eo: Idenditgilo ne metebla por nova avizopeto.

en: in reply to:
eo: responde al:

en: initial
eo: origina

en: inline
eo: enteksta

en: installation documentation
eo: instaldokumentaro

en: is
eo: estas

en: is not
eo: ne estas

en: latest
eo: lasta

en: logged in as %(user)s
eo: salutinta kiel %(user)s

en: marked as non-inheritable:
eo: markita kiel neheredebla:

en: merged
eo: kunfandita

en: merged on the directory itself but not below
eo: kunfandita sur la dosierujo mem sed ne sub ĝi

en: merged:
eo: kunfandita:

en: modified
eo: ŝanĝita

en: modified (%(diff)s)
eo: ŝanĝita (%(diff)s)

en: moved
eo: ŝovita

en: mysqldump failed: %(msg)s
eo: Programo mysqldump fiaskis: %(msg)s

en: new file %(new)s
eo: nova dosiero %(new)s

en: next
eo: sekva

en: no
eo: ne

en: no permission to view this wiki page
eo: mankas permeso por rigardi tiun paĝon

en: non-inheritable
eo: neheredebla

en: or
eo: aŭ

en: other kinds of events
eo: aliaj eventospecoj

en: path
eo: pado

en: pg_dump failed: %(msg)s
eo: Programo pg_dump fiaskis: %(msg)s

en: previous
eo: antaŭa

en: python powered
eo: movata per Python

en: removed
eo: forigita

en: reverse-merged:
eo: inverse-kunfandita:

en: search
eo: serĉo

en: set
eo: metu

en: set to %(value)s
eo: metita al %(value)s

en: set to [1:%(value)s]
eo: metu al [1:%(value)s]

en: side by side
eo: unu apud alia

en: svn blame failed on %(path)s: %(error)s
eo: komando 'svn blame' malsukcesis ĉe %(path)s: %(error)s

en: this hunk was shorter than expected
eo: tiu ŝanĝ-alineo estas pli mallonga ol atendite

en: ticket status
eo: avizostato

en: tickets
eo: avizoj

en: to %(owner)s
eo: al %(owner)s

en: to %(owner)s
eo: al %(owner)s

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
eo: trac-admin - La administra konzolo de Trac %(version)s

en: un-blocked:
eo: mal-barita:

en: unmarked as non-inheritable:
eo: malmarkita kiel neheredebla:

en: unset
eo: malmetu

en: view diffs
eo: montru diferencojn

en: wiki:
eo: paĝo:

en: yes
eo: jes

en: – Attachment
eo: - Alpendaĵo

en: – Attachments
eo: - Alpendaĵoj

en: — The Trac User and Administration Guide
eo: — La gvidlibro por uzantoj kaj adminsitrantoj de Trac
