trac 1.0-dev - en to ca translation catalogue (1262 entries)

en: 
     Please specify the connection string for the database to use.
     By default, a local SQLite database is created in the environment
     directory. It is also possible to use an already existing
     PostgreSQL database (check the Trac documentation for the exact
     connection string syntax).
ca: 
     Especifiqueu la cadena de connexió a la base de dades que s'emprarà.
     Per defecte, es crea una base de dades SQLite local al directori de
     l'entorn. També és possible emprar una base de dades PostgreSQL
     ja existent (consulteu la documentació del Trac per a obtenir la
     cadena de connexió exacta).

en: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Project environment for '%(project_name)s' created.
    
    You may now configure the environment by editing the file:
    
      %(config_path)s
    
    If you'd like to take this new project environment for a test drive,
    try running the Trac standalone web server `tracd`:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Then point your browser to http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    There you can also browse the documentation for your installed
    version of Trac, including information on further setup (such as
    deploying Trac to a real web server).
    
    The latest documentation can also always be found on the project
    website:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Congratulations!
ca: 
    ---------------------------------------------------------------------
    S'ha creat l'entorn del projecte per a «%(project_name)s».
    
    Ara podeu configurar l'entorn editant el fitxer:
    
      %(config_path)s
    
    Si voleu emprar aquest nou entorn de projecte com una prova d'avaluació,
    proveu a executar el «tracd», el servidor web independent del Trac:
    
      tracd --port 8000 %(project_path)s
    
    Dirigiu el vostre navegador a http://localhost:8000/%(project_dir)s.
    Allà podreu navegar per la documentació de la versió del Trac que heu
    instaŀlat, incloent-hi informació sobre configuracions addicionals
    (com per exemple, el desplegament del Trac a un servidor web real).
    
    També es pot trobar la darrera documentació al lloc web del projecte:
    
      http://trac.edgewall.org/
    
    Felicitats!

en: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Warning: couldn't index the default repository.
    
    This can happen for a variety of reasons: wrong repository type,
    no appropriate third party library for this repository type,
    no actual repository at the specified repository path...
    
    You can nevertheless start using your Trac environment, but
    you'll need to check again your trac.ini file and the [trac]
    repository_type and repository_path settings.
ca: 
    ---------------------------------------------------------------------
    Avís: no s'ha pogut indexar el dipòsit per defecte.
    
    Això pot passar per diverses raons: tipus de dipòsit erroni,
    manca de una biblioteca de tercers per a aquest tipus de
    dipòsit, manca del dipòsit al camí del dipòsit especificat…
    
    Podeu, malgrat això, començar a usar l'entorn del Trac, però
    haureu de comprovar de nou el fitxer trac.ini i els paràmetres
    repository_type i repository_path de la secció [trac].

en: 
    Trac will first ask a few questions about your environment
    in order to initialize and prepare the project database.
    
     Please enter the name of your project.
     This name will be used in page titles and descriptions.
ca: 
    El Trac us farà algunes preguntes sobre el vostre entorn per
    a inicialitzar i preparar la base de dades del projecte.
    
     Introduïu el nom del projecte.
     Aquest nom s'usarà als títols i descripcions de les pàgines.

en:   %(page)s imported from %(filename)s
ca:   %(page)s importada des de %(filename)s

en:   %(title)s already exists
ca:   %(title)s ja existeix.

en:   %(title)s is already up to date
ca:   %(title)s ja està al dia

en:  (added)
ca:  (afegit)

en:  (with no actual effect on merging)
ca:  (sense cap efecte a la fusió)

en:  Indexing default repository
ca:  S'està indexant el dipòsit per defecte

en:  Installing default wiki pages
ca:  S'estan instal·lant les pàgines del wiki per defecte

en:  at version %(rev)s
ca:  a la versió %(rev)s

en:  in %(repo)s
ca: al dipòsit %(repo)s

en: !#%(name)s must contain at least one table cell (and table cells only)
ca: !#%(name)s ha de contenir, com a mínim una ceŀla de taula (i només ceŀles de taula)

en: !#%(name)s must contain at most one table
ca: !#%(name)s ha de contenir, com a molt, una taula

en: "%(date)s" is an invalid date, or the date format is not known. Try "%(hint)s" instead.
ca: «%(date)s» és una data invàlida, o el format de la data no és conegut. Proveu amb «%(hint)s».

en: "%(date)s" is an invalid date, or the date format is not known. Try "%(hint)s" or "%(isohint)s" instead.
ca: «%(date)s» és una data invàlida, o el format de la data no és conegut. Proveu amb «%(hint)s» i «%(isohint)s en el seu lloc.

en: "%(value)s" is not a valid value for the %(name)s field.
ca: «%(value)s» no és un valor vàlid per al camp %(name)s.

en: %(action)s is no longer defined
ca: %(action)s ja no està definit

en: %(attachment)s (delete)
ca: %(attachment)s (suprimeix)

en: %(attachment)s attached to %(resource)s
ca: %(attachment)s adjunt a %(resource)s

en: %(basename)s in %(dirname)s
ca: %(basename)s a %(dirname)s

en: %(date)s (%(duration)s ago)
ca: %(date)s (fa %(duration)s)

en: %(duration)s late (%(date)s)
ca: %(duration)s tard (%(date)s)

en: %(filename)s on %(parent)s – Attachment
ca: %(filename)s a %(parent)s – Adjunt

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets matching %(query)s
ca: Tiquets de %(groupvalue)s %(groupname)s que coincideixen amb %(query)s

en: %(groupvalue)s %(groupname)s tickets:
ca: Tiquets de %(groupvalue)s %(groupname)s:

en: %(items)s added | %(items)s added
ca[0]: %(items)s afegit
ca[1]: %(items)s afegits

en: %(items)s removed | %(items)s removed
ca[0]: %(items)s suprimit
ca[1]: %(items)s suprimits

en: %(labels)s changed | %(labels)s changed
ca[0]: %(labels)s canviat
ca[1]: %(labels)s canviats

en: %(labels)s deleted | %(labels)s deleted
ca[0]: %(labels)s suprimida
ca[1]: %(labels)s suprimides

en: %(labels)s set | %(labels)s set
ca[0]: %(labels)s establida
ca[1]: %(labels)s establides

en: %(last)d of %(total)d
ca: %(last)d de %(total)d

en: %(link)s is not a valid TracLink
ca: %(link)s no és un TracLink vàlid.

en: %(msg)s: No node %(path)s at revision %(rev)s
ca: %(msg)s: No hi ha cap node %(path)s a la revisió %(rev)s

en: %(name)s at version %(version)s
ca: %(name)s en la versió %(version)s

en: %(name)s is not a valid action.
ca: %(name)s no és una acció vàlida.

en: %(num)d added | %(num)d added
ca[0]: %(num)d afegit
ca[1]: %(num)d afegits

en: %(num)d copied | %(num)d copied
ca[0]: %(num)d copiat
ca[1]: %(num)d copiats

en: %(num)d day | %(num)d days
ca[0]: %(num)d dia
ca[1]: %(num)d dies

en: %(num)d deleted | %(num)d deleted
ca[0]: %(num)d suprimit
ca[1]: %(num)d suprimits

en: %(num)d edited | %(num)d edited
ca[0]: %(num)d editat
ca[1]: %(num)d editats

en: %(num)d hour | %(num)d hours
ca[0]: %(num)d hora
ca[1]: %(num)d hores

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
ca[0]: %(num)d minut
ca[1]: %(num)d minuts

en: %(num)d month | %(num)d months
ca[0]: %(num)d mes
ca[1]: %(num)d mesos

en: %(num)d moved | %(num)d moved
ca[0]: %(num)d mogut
ca[1]: %(num)d moguts

en: %(num)d prop | %(num)d props
ca[0]: %(num)d propietat
ca[1]: %(num)d propietats

en: %(num)d week | %(num)d weeks
ca[0]: %(num)d setmana
ca[1]: %(num)d setmanes

en: %(num)d year | %(num)d years
ca[0]: %(num)d any
ca[1]: %(num)d anys

en: %(num)i second | %(num)i seconds
ca[0]: %(num)i segon
ca[1]: %(num)i segons

en: %(num)s match | %(num)s matches
ca[0]: %(num)s coincidència
ca[1]: %(num)s coincidències

en: %(num)s revision cached. | %(num)s revisions cached.
ca[0]: %(num)s revisió en memòria cau.
ca[1]: %(num)s revisions en memòria cau.

en: %(page)s created
ca: %(page)s creat

en: %(page)s edited
ca: %(page)s editat

en: %(parent)s doesn't exist, can't create attachment
ca: %(parent)s no existeix, no es pot crear l'adjunt

en: %(path)s does not appear to be a Git repository.
ca: %(path)s no sembla ser un dipòsit de Git.

en: %(path)s does not appear to be a Subversion repository.
ca: %(path)s no sembla ser un dipòsit de Subversion.

en: %(perm)s privileges are required to perform this operation on %(resource)s. You don't have the required permissions.
ca: Es requereixen privilegis de %(perm)s per a realitzar aquesta operació a %(resource)s. No teniu els permisos que es requereixen.

en: %(perm)s privileges are required to perform this operation. You don't have the required permissions.
ca: Es requereixen privilegis de %(perm)s per a realitzar aquesta operació. No teniu els permisos que es requereixen.

en: %(relativetime)s ago
ca: Fa %(relativetime)s

en: %(rev)s resynced on %(reponame)s.
ca: %(rev)s resincronitzades a %(reponame)s.

en: %(size)s bytes
ca: %(size)s octets

en: %(start)d - %(stop)d of %(total)d
ca: %(start)d - %(stop)d de %(total)d

en: %(stat_title)s by
ca: %(stat_title)s per

en: %(summary)s (cloned)
ca: %(summary)s (clonat)

en: %(target)s in %(name)s
ca: %(target)s en %(name)s

en: %(type)s %(name)s does not exist.
ca: El %(type)s %(name)s no existeix.

en: %(type)s value "%(name)s" already exists
ca: El valor de %(type)s «%(name)s» ja existeix

en: %(value)s deleted
ca: %(value)s suprimit

en: '%(group1)s' and '%(group2)s' milestone groups both are declared to be "catch-all" groups. Please check your configuration.
ca: Els grups de fites «%(group1)s i «%(group2)s» estan declarats com grups de tipus «catch-all». Reviseu la configuració.

en: '%(groupname)s' milestone group reused status '%(status)s' already taken by other groups. Please check your configuration.
ca: L'estat %(status)s del grup de fites «%(groupname)s» ja s'està emprant en altres grups. Reviseu la configuració.

en: '%(name)s' is not a directory
ca: «%(name)s» no és un directori

en: '%(name)s' is not a file
ca: «%(name)s» no és un fitxer

en: ''Initial version''
ca: ''Versió inicial''

en: ''Plugin information not available''
ca: ''La informació sobre els connectors no és disponible''

en: ''System information not available''
ca: ''La informació sobre el sistema no és disponible''

en: (%(age)s ago)
ca: (fa %(age)s)

en: (%(kind)s from [1:
                    %(old_path)s])
ca: (%(kind)s de [1:
                     %(old_path)s])

en: (No files)
ca: (No hi ha fitxers)

en: (The file is empty)
ca: (El fitxer és buit)

en: (Undefined)
ca: (No definit)

en: (ascending)
ca: (ascendent)

en: (blank page)
ca: (pàgina en blanc)

en: (comments: %(comments)s,
                     attachments: %(attachments)s)
ca: (comentaris: %(comments)s,
                     adjunts: %(attachments)s)

en: (default)
ca: (per defecte)

en: (descending)
ca: (descendent)

en: (empty)
ca: (buit)

en: (last modified by %(author)s)
ca: (modificat per darrera vegada per %(author)s)

en: (less than one hour ago)
ca: (fa menys d'una hora)

en: (log)
ca: (registre)

en: (more results for this group on next page)
ca: (més resultats per a aquest grup a la pàgina següent)

en: (multiple changes)
ca: (múltiples canvis)

en: (no default)
ca: (sense valor per defecte)

en: (none)
ca: (cap)

en: (root)
ca: (arrel)

en: (size limit %(value)s)
ca: (el límit de la mida és %(value)s)

en: (this ticket)
ca: (aquest tiquet)

en: (ticket not yet created)
ca: (tiquet encara no creat)

en: (toggle deleted branches)
ca: (commuta les branques suprimides)

en: (unknown template location)
ca: (la ubicació de la plantilla és desconeguda)

en: <number> must be a number
ca: <número> ha de ser un nombre

en: ==== How to Reproduce ====
    
    While doing a %(method)s operation on `%(path_info)s`, Trac issued an internal error.
    
    ''(please provide additional details here)''
    
    Request parameters:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    User agent: `#USER_AGENT#`
    
    ==== System Information ====
    %(sys_info)s
    ==== Enabled Plugins ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Python Traceback ====
    {{{
    %(traceback)s}}}
ca: ==== Com reproduir-ho ====
    
    Mentre feia una operació %(method)s en `%(path_info)s, el Trac ha emès un error intern.
    
    ''(afegiu detalls addicionals aquí)''
    
    Paràmetres de la petició:
    {{{
    %(req_args)s
    }}}
    
    User agent: `#USER_AGENT#`
    
    ==== Informació del sistema ====
    %(sys_info)s
    ==== Connectors habilitats ====
    %(enabled_plugins)s
    ==== Traça del Python ====
    {{{
    %(traceback)s}}}

en: A new name is mandatory for a rename.
ca: Els canvis de nom requereixen un nom nou.

en: About Trac
ca: Quant al Trac

en: Absolute format
ca: Format absolut

en: Action
ca: Acció

en: Action:
ca: Acció:

en: Action: %(action)s
ca: Acció: %(action)s

en: Actions
ca: Accions

en: Add
ca: Afegeix

en: Add %(label_singular)s:
ca: Afegeix %(label_singular)s

en: Add Alias:
ca: Afegeix un àlies:

en: Add Attachment to [1:%(parent)s]
ca: Afegeix un adjunts a [1:%(parent)s]

en: Add Comment
ca: Afegeix un comentari

en: Add Component:
ca: Afegeix un component:

en: Add Field:
ca: Afegeix un camp:

en: Add Milestone:
ca: Afegeix una fita:

en: Add Repository:
ca: Afegeix un dipòsit:

en: Add Subject to Group:
ca: Afegeix un subjecte a un grup:

en: Add Version:
ca: Afegeix una versió:

en: Add a user or group to an existing permission group.
ca: Afegeix un usuari o grup a un grup de permisos existent.

en: Add attachment
ca: Afegeix un adjunt

en: Add milestone
ca: Afegeix una fita

en: Add new milestone
ca: Afegeix una fita nova

en: Add to Cc
ca: Afegeix al Cc

en: Added
ca: Afegit

en: Adjust edit area height:
ca: Ajusta l'alçada de l'àrea d'edició:

en: Administration
ca: Administració

en: Administration:
ca: Administració:

en: Advanced
ca: Avançat

en: Age
ca: Edat

en: Alias
ca: Àlies

en: Alias for %(name)s
ca: Àlies de %(name)s

en: Alias of %(repo)s
ca: Àlies de %(repo)s

en: Aliases:
ca: Àlies:

en: All upper-cased tokens are reserved for permission names
ca: Els testimonis en majúscules són reservats per a noms de permisos

en: Already logged in as %(user)s.
ca: Ja esteu identificat com a %(user)s.

en: And
ca: I

en: Annotate each line with the last changed revision (this can be time consuming...)
ca: Anota cada línia amb la darrera revisió amb canvis (això pot trigar molt…)

en: Apply changes
ca: Aplica els canvis

en: Are you sure you want to completely delete this page?
ca: Esteu segur de voler suprimir completament aquesta pàgina?

en: Are you sure you want to delete this attachment?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest adjunt?

en: Are you sure you want to delete this milestone?
ca: Esteu segur que voleu suprimir aquesta fita?

en: Are you sure you want to delete this report?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest informe?

en: Are you sure you want to delete this ticket comment?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest comentari del tiquet?

en: Are you sure you want to delete this ticket?
ca: Esteu segur de voler suprimir aquest tiquet?

en: Are you sure you want to delete version %(version)s of this page?
ca: Esteu segur de voler suprimir la versió %(version)s d'aquesta pàgina?

en: As long as you don't add any items to the list, this field
                will remain completely hidden from the user interface.
ca: Mentre no afegiu cap element a la llista, aquest camp romandrà
                amagat completament de la interfície d'usuari.

en: Attach another file
ca: Adjunta un altre fitxer

en: Attach file
ca: Adjunta un fitxer

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Attachment '%(filename)s' not found
ca: No s'ha trobat l'adjunt «%(filename)s»

en: Attachment '%(id)s' in %(parent)s
ca: Adjunt «%(id)s a %(parent)s

en: Attachment '%(title)s' does not exist.
ca: L'adjunt «%(title)s» no existeix.

en: Attachment Info
ca: Informació sobre l'adjunt

en: Attachment field %(field)s is invalid: %(message)s
ca: El camp de l'adjunt %(field)s és invàlid: %(message)s

en: Attachments
ca: Adjunts

en: Attachments of %(parent)s
ca: Adjunts de %(parent)s

en: Auth
ca: Autenticació

en: Authentication error. Please contact your administrator.
ca: S'ha produït un error d'autenticació. Contacteu amb el vostre administrador del Trac.

en: Authentication information not available. Please refer to the %(inst_doc)s.
ca: La informació de l'autenticació no és disponible. Consulteu la %(inst_doc)s.

en: Author
ca: Autor

en: Author:
ca: Autor:

en: Available Projects
ca: Projectes disponibles

en: Available Reports
ca: Informes disponibles

en: Available actions:
ca: Accions disponibles:

en: Back to %(parent)s
ca: Torna a %(parent)s

en: Back to %(wikipage)s
ca: Torna a %(wikipage)s

en: Back to Query
ca: Torna a la consulta

en: Back to Roadmap
ca: Torna a la planificació

en: Back to Ticket #%(num)s
ca: Torna al tiquet #%(num)s

en: Backing up database ...
ca: S'està fent una còpia de seguretat de la base de dades…

en: Bad request
ca: Petició errònia

en: Base directory '%(env)s' does not exist. Please create it manually and retry.
ca: El directori base «%(env)s» no existeix. Creeu-lo manualment i torneu-ho a provar.

en: Basic Settings
ca: Paràmetres bàsics

en: Basics
ca: Bàsic

en: Batch Modify
ca: Modifica per lots

en: Batch modification fields
ca: Camps de modificació per lots

en: Batch modification to %(tickets)s by %(author)s:
ca: Modificació per lots de %(tickets)s per %(author)s):

en: Before you do that, though, please first try
                    [1:[2:searching]
                    for similar issues], as it is quite likely that this problem
                    has been reported before. For questions about installation
                    and configuration of Trac or its plugins, please try the
                    [3:mailing list]
                    instead of creating a ticket.
ca: Abans de fer-ho, però, proveu de
                    [1:[2:cercar]
                    casos similars], ja que és probable que aquest problema
                    ja haja estat reportat abans. Si teniu preguntes sobre
                    la instaŀlació i configuració del Trac o els seus
                    connectors, proveu amb la [3:llista de correu]
                    en lloc de crear un tiquet.

en: Blame
ca: Culpa

en: Blank lines
ca: Línies en blanc

en: Branch
ca: Branca

en: Branch head
ca: Cap de branca

en: Browse Source
ca: Navega el codi

en: Browse at revision %(rev)s
ca: Navega a la versió %(rev)s

en: Browse repository path %(path)s
ca: Navega pel camí %(path)s del dipòsit

en: Browser's language
ca: Llengua del navegador

en: By %(author)s
ca: Per %(author)s

en: Can't compare across different repositories: %(old)s vs. %(new)s
ca: No es pot comparar a través de dipòsits diferents: %(old)s vs. %(new)s

en: Can't rename to existing %(name)s page.
ca: No es pot canviar el nom a la pàgina %(name)s ja existent.

en: Can't synchronize with repository "%(name)s" (%(error)s). Look in the Trac log for more information.
ca: No es pot sincronitzar amb el dipòsit «%(name)s» (%(error)s). Vegeu el registre del Trac per a obtenir més informació.

en: Can't upload empty file
ca: No es pot pujar un fitxer buit

en: Can't use %(annotator)s annotator: %(error)s
ca: No es pot emprar l'anotador %(annotator)s: %(error)s

en: Can't view %(link)s. Resource doesn't exist or you don't have the required permission.
ca: No es pot visualitzar %(link)s. El recurs no existeix o no teniu el permís requerit.

en: Cancel
ca: Canceŀla

en: Cancel comment edit
ca: Canceŀla l'edició del comentari

en: Cannot create attachment "%(att)s" as %(realm)s:%(id)s is invalid
ca: No es pot crear l'adjunt «%(att)s» perquè %(realm)s:%(id)s és invàlid

en: Cannot delete non-existent page
ca: No es pot suprimir una pàgina no existent

en: Cannot export to %(filename)s: %(error)s
ca: No es pot exportar a %(filename)s: %(error)s

en: Cannot import from %(filename)s line %(line)d: %(error)s
ca: No es pot importar des de la línia %(line)d de %(filename)s: %(error)s

en: Cannot import from %(filename)s: %(error)s
ca: No es pot importar des de %(filename)s: %(error)s

en: Cannot load Python bindings for MySQL
ca: No s'han pogut carregar les vinculacions de Python per a MySQL

en: Cannot load Python bindings for PostgreSQL
ca: No s'han pogut carregar les vinculacions de Python per a PostgreSQL

en: Cannot load Python bindings for SQLite
ca: No s'han pogut carregar les vinculacions de Python per a SQLite

en: Cannot remove permission %(action)s for user %(user)s. The permission is granted through a meta-permission or group.
ca: No es pot suprimir el permís %(action)s per a l'usuari %(user)s. El permís s'atorga a través d'un meta-permís o grup.

en: Cannot remove permission %(action)s for user %(user)s. The user has not been granted the permission.
ca: No es pot suprimir el permís %(action)s per a l'usuari %(user)s. L'usuari no havia estat atorgat amb aquest permís.

en: Cannot rename non-existent page
ca: No es pot canviar el nom d'una pàgina no existent

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as %(realm)s:%(id)s is invalid
ca: No es pot assignar un pare a l'adjunt «%(att)s» perquè %(realm)s:%(id)s és invàlid

en: Cannot reparent attachment "%(att)s" as it already exists in %(realm)s:%(id)s
ca: No es pot assignar un pare a l'adjunt «%(att)s» perquè ja existeix a %(realm)s:%(id)s

en: Cannot synchronize a single revision on multiple repositories
ca: No es pot sincronitzar una única revisió a múltiples dipòsits

en: Case changes
ca: Canvis en la capitalització

en: Change
ca: Canvi

en: Change History
ca: Historial de canvis

en: Change History for [1:%(name)s]
ca: Historial de canvis per a [1:%(name)s]

en: Change Properties
ca: Canvia les propietats

en: Change history
ca: Historial de canvis

en: Change information
ca: Informació dels canvis

en: Change information for future version %(version)s (modified by %(author)s):
ca: Informació dels canvis per a la versió futura %(version)s (modificat per %(author)s):

en: Change tickets
ca: Canvia els tiquets

en: ChangeLog
ca: Registre de canvis

en: ChangeLog for %(path)s
ca: Conjunt de canvis per a %(path)s

en: ChangeLog for %(path)s in %(repo)s
ca: Conjunt de canvis per a %(path)s al %(repo)s

en: Changed %(date)s by %(author)s
ca: Canviat %(date)s per %(author)s

en: Changed by %(author)s
ca: Canviat per %(author)s

en: Changes
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
ca: Canvis
                  de [1:%(old_path)s]
                  en [2:r%(old_rev)s]
                  a [3:%(new_path)s]
                  en [4:r%(new_rev)s]

en: Changes (by %(author)s):
ca: Canvis (per %(author)s):

en: Changes between
              [1:Initial Version] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
ca: Canvis entre la
              [1:versió inicial] i la
              [2:versió %(new)s] de
              [3:%(name)s]

en: Changes between
              [1:Version %(old)s] and
              [2:Version %(new)s] of
              [3:%(name)s]
ca: Canvis entre la
              [1:versió %(old)s] i la
              [2:versió %(new)s] de
              [3:%(name)s]

en: Changes from
              [1:Version %(new)s] of
              [2:%(name)s]
ca: Canvis des de la
              [1:versió %(new)s] de
              [2:%(name)s]

en: Changes in %(reponame)s
                  from [1:%(old_path)s]
                  at [2:r%(old_rev)s]
                  to [3:%(new_path)s]
                  at [4:r%(new_rev)s]
ca: Canvis a %(reponame)s
                  de [1:%(old_path)s]
                  en [2:r%(old_rev)s]
                  a [3:%(new_path)s]
                  en [4:r%(new_rev)s]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]
ca: Canvis en [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]]

en: Changes in [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] in %(reponame)s
ca: Canvis per a [1:%(new_path)s]
                  [2:\[%(old_rev)s:%(new_rev)s\]] a %(reponame)s

en: Changeset  | Changesets
ca[0]: Conjunt de canvis
ca[1]: Conjunts de canvis

en: Changeset %(id)s
ca: Conjunt de canvis %(id)s

en: Changeset %(id)s for %(path)s
ca: Conjunt de canvis %(id)s per a %(path)s

en: Changeset %(rev)s
ca: Conjunt de canvis %(rev)s

en: Changeset %(rev)s in %(repo)s
ca: Conjunt de canvis %(rev)s a %(repo)s

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
ca: Conjunt de canvis [1:%(new_rev)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s]
                  for [2:%(new_path)s]
ca: Conjunt de canvis [1:%(new_rev)s]
                  per a [2:%(new_path)s]

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
ca: Conjunt de canvis [1:%(new_rev)s] a %(reponame)s

en: Changeset [1:%(new_rev)s] in %(reponame)s
                  for [2:%(new_path)s]
ca: Conjunt de canvis [1:%(new_rev)s] a %(reponame)s
                  per a [2:%(new_path)s]

en: Changeset in %(repo)s  | Changesets in %(repo)s
ca[0]: Conjunt de canvis a %(repo)s
ca[1]: Conjunts de canvis a %(repo)s

en: Changesets
ca: Conjunts de canvis

en: Changesets in all repositories
ca: Conjunts de canvis a tots els dipòsits

en: Clear
ca: Neteja

en: Clearsilver templates are no longer supported, please contact your Trac administrator.
ca: Les plantilles Clearsilver ja no estan suportades. Contacteu amb el vostre administrador del Trac.

en: Clone
ca: Clona

en: Cloned from #%(id)s:
    ----
    %(description)s
ca: Clonat des de #%(id)s:
    ----
    %(description)s

en: Closed
ca: Tancats

en: Closed %(closed)s
ca: Tancat %(closed)s

en: Code fragment:
ca: Fragment del codi:

en: Columns
ca: Columnes

en: Comma-delimited Text
ca: Text delimitat per comes

en: Command not found
ca: No s'ha trobat l'ordre

en: Comment
ca: Comentari

en: Comment %(cnum)s
ca: Comentari %(cnum)s

en: Comment %(cnum)s for Ticket #%(id)s
ca: Comentari %(cnum)s per al tiquet #%(id)s

en: Comment %(num)s not found
ca: No s'ha trobat el comentari %(num)s

en: Comment (by %(author)s):
ca: Comentari (per %(author)s):

en: Comment about this change (optional):
ca: Comentari sobre aquest canvi (opcional):

en: Comment:
ca: Comentari

en: Comments only
ca: Només comentaris

en: Completed
ca: Completada

en: Completed %(duration)s ago (%(date)s)
ca: Completat fa %(duration)s (%(date)s)

en: Completed:
ca: Completada:

en: Completion date may not be in the future
ca: La data de compleció no pot estar en el futur

en: Completion error: %(err)s
ca: Error de la compleció: %(err)s

en: Component "%(name)s" already exists.
ca: El component «%(name)s» ja existeix.

en: Component %(name)s does not exist.
ca: El component %(name)s no existeix.

en: Compose a new ticket query by selecting filters and columns to display.
ca: Composeu una nova consulta de tiquets seleccionant filtres i columnes a mostrar.

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration Error
ca: Error de configuració

en: Configuring Authentication
ca: Configuració de l'autenticació

en: Configuring your date format will result in formatting and parsing datetime displayed on this site to use your date format instead of that of the server.
ca: Si configureu el vostre format d'hora, les dates i hores mostrades i analitzades a aquest lloc empraran el vostre format d'hora en lloc del del servidor.

en: Configuring your language will result in all text displayed on this site to use your language instead of that of the server.
ca: Configurar la llengua farà que tot el text d'aquest lloc es mostre en la vostra llengua en lloc de la del servidor.

en: Configuring your relative/absolute format will result in formatting datetime displayed on this site to use your format instead of that of the server.
ca: Si configureu el vostre format relatiu/absolut, les dates i hores mostrades a aquest lloc empraran el vostre format en lloc del del servidor.

en: Configuring your time zone will result in all dates and times displayed on this site to use your time zone instead of that of the server.
ca: Si configureu el vostre fus horari, les dates i hores mostrades a aquest lloc empraran el vostre fus horari en lloc del del servidor.

en: Console
ca: Consola

en: Context Navigation
ca: Navegació de context

en: Continue browsing through the current list of results,
                  from the last selected report or custom query.
ca: Continueu navegant per la llista de resultats actual,
                  des de l'últim informe o consulta personalitzada seleccionat.

en: Copied or renamed
ca: Copiat o reanomenat

en: Copy report
ca: Copia l'informe

en: Copying resources from:
ca: S'estan copiant els recursos des de:

en: Could not delete attachment
ca: No s'ha pogut suprimir l'adjunt

en: Could not reparent attachment %(name)s
ca: No s'ha pogut assignar un pare a l'adjunt %(name)s

en: Couldn't open Subversion repository %(path)s: %(svn_error)s
ca: No s'ha pogut obrir el dipòsit de Subversion %(path)s: %(svn_error)s

en: Create
ca: crear

en: Create New Report
ca: Crea un nou informe

en: Create New Ticket
ca: Crea un tiquet nou

en: Create Report:
ca: Crea un informe

en: Create a copy of this ticket
ca: Crea una còpia d'aquest tiquet

en: Create new report
ca: Crea un informe nou

en: Create new report from current query
ca: Crea un informe nou a partir de la consulta actual

en: Create this page
ca: Crea aquesta pàgina

en: Create ticket
ca: Crea un tiquet nou

en: Created
ca: Creat

en: Creating a new Trac environment at %(envname)s
ca: S'està creant un entorn del Trac nou a %(envname)s

en: Creating and Initializing Project
ca: S'està creant i inicialitzant el projecte

en: Creating scripts.
ca: S'estan creant els scripts.

en: Current state no longer exists
ca: L'estat actual ja no existeix

en: Custom Query
ca: Consulta personalitzada

en: Database "%(path)s" not found.
ca: No s'ha trobat la base de dades «%(path)s».

en: Database already exists at %(path)s
ca: La base de dades ja existeix en %(path)s

en: Database connection string [%(default)s]>
ca: Cadena de connexió a la base de dades [%(default)s]>

en: Database is up to date, no upgrade necessary.
ca: La base de dades està al dia, no cal una actualització.

en: Database newer than Trac version
ca: La base de dades és més nova que la versió del Trac

en: Date
ca: Data

en: Date & Time
ca: Data i hora

en: Date format:
ca: Format de la data:

en: Date relative/absolute format:
ca: Format de la data relativa/absoluta:

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Repository
ca: Dipòsit per defecte

en: Default date format
ca: Format de la data per defecte

en: Default date format:
ca: Format de data per defecte:

en: Default date relative/absolute format:
ca: Format de la data relativa/absoluta per defecte:

en: Default format
ca: Format per defecte

en: Default language
ca: Llengua per defecte

en: Default language:
ca: Llengua per defecte:

en: Default repository
ca: Dipòsit per defecte

en: Default time zone
ca: Fus horari per defecte

en: Default timezone:
ca: Fus horari per defecte:

en: Default:
ca: Per defecte:

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete Milestone %(name)s
ca: Suprimeix la fita %(name)s

en: Delete Report {%(num)s} %(title)s
ca: Suprimeix l'informe {%(num)s} %(title)s

en: Delete Ticket #%(id)s
ca: Suprimeix el tiquet #%(id)s

en: Delete [1:%(name)s]
ca: Suprimeix [1:%(name)s]

en: Delete [1:Ticket #%(id)s]
ca: Suprimeix el [1:tiquet #%(id)s]

en: Delete attachment
ca: Suprimeix l'adjunt

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: Delete comment %(num)s
ca: Suprimeix el comentari %(num)s

en: Delete comment %(num)s on Ticket #%(id)s
ca: Suprimeix el comentari %(num)s al tiquet %(id)s

en: Delete milestone
ca: Suprimeix la fita

en: Delete page
ca: Suprimeix la pàgina

en: Delete query
ca: Suprimeix la consulta

en: Delete report
ca: Suprimeix l'informe

en: Delete report {%(id)s} corresponding to this query
ca: Suprimeix l'informe {%(id)s} corresponent a aquesta consulta

en: Delete this version
ca: Suprimeix aquesta versió

en: Delete those versions
ca: Suprimeix aquestes versions

en: Delete ticket
ca: Suprimeix el tiquet

en: Delete version %(old_version)d to version %(version)d
ca: Suprimeix de la versió %(old_version)d a la versió %(version)d

en: Delete version %(version)d
ca: Suprimeix la versió %(version)d

en: Delete version %(version)s of [1:%(name)s]
ca: Suprimeix la versió %(version)s de [1:%(name)s]

en: Delete versions %(from)s to %(to)s of [1:%(name)s]
ca: Suprimeix les versions des de la %(from)s a la %(to)s de [1:%(name)s]

en: Deleted pages
ca: Pàgines suprimides

en: Description
ca: Descripció

en: Description changed by %(author)s:
ca: Descripció canviada per %(author)s:

en: Description for Ticket #%(id)s
ca: Descripció del tiquet #%(id)s

en: Description of the file (optional):
ca: Descripció del fitxer (opcional):

en: Description:
ca: Descripció:

en: Description: (you may use [1:WikiFormatting] here)
ca: Description: (podeu emprar [1:WikiFormatting] aquí)

en: Did you mean this? | Did you mean one of these?
ca[0]: Volíeu dir això?
ca[1]: Volíeu dir una d'aquestes?

en: Diff [%(old_rev)s:%(new_rev)s] for %(path)s
ca: Diff [%(old_rev)s:%(new_rev)s] per a %(path)s

en: Diff from %(old_path)s@%(old_rev)s to %(new_path)s@%(new_rev)s
ca: Diff de %(old_path)s@%(old_rev)s a %(new_path)s@%(new_rev)s

en: Diff from Old Revision to New Revision (as selected in the Diff column)
ca: Diff de la revisió antiga a revisió nova (seleccionades a la columna Diff)

en: Diff mismatch: Base is a %(oldnode)s (%(oldpath)s in revision %(oldrev)s) and Target is a %(newnode)s (%(newpath)s in revision %(newrev)s).
ca: Inconsistència al diff: La base és un %(oldnode)s (%(oldpath)s a la revisió %(oldrev)s) i la destinació és %(newnode)s (%(newpath)s a la revisió %(newrev)s).

en: Differences
ca: Diferències

en: Directory
ca: Directori

en: Directory exists and is not empty.
ca: El directori existeix i no és buit.

en: Directory:
ca: Directori:

en: Display a table of content for the Trac guide.
    
    This macro shows a quick and dirty way to make a table-of-contents
    for the Help/Guide. The table of contents will contain the Trac* and
    WikiFormatting pages, and can't be customized. Search for TocMacro for a
    a more customizable table of contents.
ca: Mostra una taula de continguts per a la guia del Trac.
    
    Aquesta macro mostra una forma ràpida de fer una taula de continguts
    per a l'Ajuda/Guia. La taula de continguts contindrà les pàgines
    Trac* i WikiFormatting, i no es pot personalitzar. Cerqueu TocMacro per
    a veure una taula de continguts més personalitzable.

en: Display help for trac-admin commands.
    
    Examples:
    {{{
    [[TracAdminHelp]]               # all commands
    [[TracAdminHelp(wiki)]]         # all wiki commands
    [[TracAdminHelp(wiki export)]]  # the "wiki export" command
    [[TracAdminHelp(upgrade)]]      # the upgrade command
    }}}
ca: Mostra l'ajuda per a les ordres de trac-admin.
    
    Exemples:
    {{{
    [[TracAdminHelp]]               # totes les ordres
    [[TracAdminHelp(wiki)]]         # totes les ordres de wiki
    [[TracAdminHelp(wiki export)]]  # l'ordre «wiki export»
    [[TracAdminHelp(upgrade)]]      # l'ordre upgrade
    }}}

en: Display only the icon or symbol for
          short inline buttons, and hide the text caption.
ca: Mostra només la icona i símbol per
           botons curts en línea, i amaga els subtítols de text.

en: Do you have cookies enabled?
ca: Teniu les galetes habilitades?

en: Does an environment already exist?
ca: Existeix ja un entorn?

en: Don't show the various help links.
          This reduces the verbosity of the pages.
ca: No mostres els diferents enllaços d'ajuda.
          Això redueix la verbositat de les pàgines.

en: Done.
ca: Fet.

en: Download
ca: Baixa

en: Download all attachments as:
ca: Baixa tots els adjunts com:

en: Download as Zip archive
ca: Baixa-ho com a arxiu Zip

en: Download failed
ca: Ha fallat la baixada

en: Download in other formats:
ca: Baixa en altres formats:

en: Due
ca: Venciment

en: Due in %(duration)s (%(date)s)
ca: Venç en %(duration)s (%(date)s)

en: Due:
ca: Venciment:

en: E-mail address and user name can be saved in the [1:Preferences].
ca: Es poden desar l'adreça de correu i el nom d'usuari a les [1:preferències].

en: Edit
ca: Edita

en: Edit Milestone %(name)s
ca: Edita la fita %(name)s

en: Edit Report {%(num)d} %(title)s
ca: Edita l'informe {%(num)d} %(title)s

en: Edit comment %(cnum)s
ca: Edita el comentari %(cnum)s

en: Edit milestone
ca: Edita la fita

en: Edit query
ca: Edita la consulta

en: Edit report
ca: Edita l'informe

en: Edit report {%(id)s} corresponding to this query
ca: Edita l'informe {%(id)s} que correspon a aquesta consulta

en: Edit side-by-side
ca: Edita costat a costat

en: Edit this milestone
ca: Edita aquesta fita

en: Edit this page
ca: Edita aquesta pàgina

en: Editing %(name)s
ca: S'està editant %(name)s

en: Edits
ca: Edicions

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email address:
ca: Adreça electrònica:

en: Enable JavaScript to display the workflow graph.
ca: Habiliteu el JavaScript per mostrar la gràfica de flux de treball.

en: Enable access keys
ca: Habilita les tecles d'accés

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enabled Plugins:
ca: Connectors habilitats:

en: Error parsing workflow.
ca: S'ha produït un error en analitzar el flux de treball.

en: Error reading '%(file)s', make sure it is readable.
ca: S'ha produït un error en llegir «%(file)s», assegureu-vos que és llegible.

en: Error renaming session
ca: S'ha produït un error en canviar el nom de la sessió

en: Error while removing wiki-macros: %(err)s
    Trac doesn't load plugins from wiki-macros anymore. Please remove it by hand.
ca: S'ha produït un error en suprimir wiki-macros: %(err)s
    El trac ja no carrega connectors des de wiki-macros. Suprimiu-lo a mà.

en: Error with navigation contributor "%(name)s"
ca: S'ha produït un error amb el contribuïdor de navegació «%(name)s»

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. The default value has not been saved.
ca: S'ha produït un error en escriure al trac.ini. Assegureu-vos que el servidor web ho pot escriure. No s'ha desat el valor per defecte.

en: Error writing to trac.ini, make sure it is writable by the web server. Your changes have not been saved.
ca: S'ha produït un error en escriure al trac.ini, assegureu-vos que és escrivible pel servidor web. No es desaran els canvis.

en: Error: Can't get description for macro %(name)s
ca: Error: No es pot obtenir la descripció del macro %(name)s

en: Error: Forbidden character sequence "--" in htmlcomment wiki code block
ca: Error: Seqüència de caràcters prohibida «--» al bloc de codi del wiki htmlcomment

en: Error: Processor %(name)s failed
ca: Error: Ha fallat el processador %(name)s

en: Event provider %(name)s failed for filters %(kinds)s:
ca: El proveïdor d'esdeveniments %(name)s ha fallat per als filtres %(kinds)s:

en: Example: The current time is [1:%(time)s] (UTC).
ca: Exemple: L'hora actual és [1:%(time)s] (UTC).

en: Failed to create environment.
ca: No s'ha pogut crear l'entorn.

en: Failed to open environment: %(err)s
ca: No s'ha pogut obrir l'entorn: %(err)s

en: Failed to sync with repository "%(name)s": %(error)s; repository information may be out of date. Look in the Trac log for more information including mitigation strategies.
ca: No es pot sincronitzar amb el dipòsit «%(name)s»: (%(error)s); la informació del dipòsit podria estar desactualitzada. Vegeu el registre del Trac per a obtenir més informació incloent estratègies de mitigació.

en: File
ca: Fitxer

en: File "%(file)s", line %(line)s, in %(function)s
ca: Fitxer "%(file)s", línia %(line)s, en %(function)s

en: File %(file)s, [1:%(size)s] (added by %(author)s, %(date)s)
ca: Fitxer %(file)s, [1:%(size)s] (afegit per %(author)s, %(date)s)

en: File %(path)s not found
ca: No s'ha trobat el fitxer %(path)s

en: File '%(name)s' exists
ca: El fitxer «%(name)s» existeix

en: File: | Files:
ca[0]: Fitxer:
ca[1]: Fitxers:

en: File: [1:]
ca: Fitxer: [1:]

en: Filters
ca: Filtres

en: Follow copies
ca: Segueix les còpies

en: For either path, you can start typing the path and will be
                  presented a list of existing directories and files to select
                  from. Select an entry by clicking on it, or by using the
                  up/down cursor keys and hitting tab.
ca: Per a cada camí, podeu començar a escriure el camí i se us presentarà
                  una llista de directoris i fitxers existents que podreu
                  seleccionar. Seleccioneu una entrada fent clic en ella,
                  o emprant les tecles de cursor amunt/avall i prement la
                  tecla de tabulació.

en: Forbidden
ca: No permés

en: Forget last query
ca: Oblida la darrera consulta

en: Found a bug in Trac?
ca: Heu trobat una errada al Trac?

en: From [%(rev)s]
ca: Des de [%(rev)s]

en: From:
ca: De:

en: Full name:
ca: Nom complet:

en: GIT backend not available
ca: El rerefons GIT no és disponible

en: GIT version %(hasver)s installed not compatible (need >= %(needsver)s)
ca: La versió de GIT %(hasver)s instal·lada no és compatible (es necessita >= %(needsver)s)

en: Generated by Trac %(version)s
ca: Generat pel Trac %(version)s

en: Genshi %(error)s error while rendering template %(location)s
ca: S'ha produït l'error %(error)s del Genshi quan s'estava renderitzant la plantilla %(location)s

en: Go to Save, Preview, Review or Cancel buttons
ca: Vés als botons Desa, Previsualitza, Revisa o Canceŀla

en: Go to repository index
ca: Vés a l'índex del dipòsit

en: Go to repository root
ca: Vés a l'arrel del dipòsit

en: Go to the editor
ca: Vés a l'editor

en: Go to the list of attachments
ca: Vés a la llista d'adjunts

en: Go to the ticket editor
ca: Vés a l'editor de  tiquets

en: Go!
ca: Vés

en: Grant Permission:
ca: Atorga permisos:

en: Grant permission for an action to a subject, which can be either a user
                or a group.
ca: Atorga permisos per a una acció a un subjecte, que pot ser un usuari
                o un grup.

en: Graph
ca: Gràfica

en: Group
ca: Grup

en: Group Membership
ca: Pertinença a grups

en: Group results by
ca: Agrupa els resultats per

en: Group:
ca: Grup:

en: HTML parsing error: %(message)s
ca: S'ha produït un error en analitzar l'HTML: %(message)s

en: HTML preview using %(renderer)s failed (%(err)s)
ca: Ha fallat la previsualització HTML emprant %(renderer)s (%(err)s)

en: Header length is too short
ca: La mida de la capçalera és massa petita

en: Help/Guide
ca: Ajuda/Guia

en: Hide all descriptions
ca: Amaga totes les descripcions

en: Hide from repository index
ca: Amaga de l'índex de dipòsits

en: Hide help links.
ca: Amaga els enllaços de l'ajuda.

en: Hide milestones with no due date
ca: Amaga les fites sense data de venciment

en: Hide this notice
ca: Amaga aquesta notificació

en: Hide this warning
ca: Amaga aquest avís

en: Hint: clear the field to view latest revision
ca: Pista: netegeu el camp per a veure la darrera revisió

en: History
ca: Historial

en: Home page:
ca: Pàgina web:

en: Hotcopy done.
ca: S'ha fet una còpia en calent.

en: Hotcopying %(src)s to %(dst)s ...
ca: S'està fent una còpia en calent de %(src)s a %(dst)s…

en: I have files to attach to this ticket
ca: Tinc fitxers per a adjuntar a aquest tiquet

en: IP-Address: %(ipnr)s
ca: Adreça-IP: %(ipnr)s

en: ISO 8601 format
ca: Format ISO 8601

en: Identifier
ca: Identificador

en: If you specify a relative path, the log file will be stored inside the
                [1:log] directory of the project environment ([2:%(dir)s]).
ca: Si especifiqueu un camí relatiu, el fitxer de registre s'emmagatzemarà
                dins del directori de [1:registres] de l'entorn del projecte
                ([2:%(dir)s]).

en: If you think this should work and you can reproduce the problem,
                  you should consider creating a bug report.
ca: Si penseu que això hauria de funcionar i podeu reproduir el problema,
                  hauríeu de crear un informe d'error.

en: Ignore:
ca: Ignora:

en: In the default time zone, this would be displayed as [1:%(formatted)s].
ca: Al fus horari per defecte, això es mostraria com [1:%(formatted)s].

en: In your time zone %(tz)s, this would be displayed as [1:%(formatted)s].
ca: Al vostre fus horari %(tz)s, això es mostraria com [1:%(formatted)s].

en: Index
ca: Índex

en: Initenv for '%(env)s' failed.
ca: Ha fallat l'initenv per a «%(env)s.

en: Initial Version
ca: Versió inicial

en: Install
ca: Instaŀla

en: Install Babel for extended language support.
ca: Instal·leu Babel per a obtenir suport estés de llengües.

en: Install Babel for localized date formats.
ca: Instal·leu Babel per a obtenir formats de data localitzats.

en: Install Plugin:
ca: Instaŀla un connector:

en: Install pytz for a complete list of timezones.
ca: Instal·leu pytz per a obtenir una llista completa de fusos horaris.

en: Installed Plugins
ca: Connectors instaŀlats

en: Insufficient privileges to perform this operation.
ca: Els privilegis són insuficients per a realitzar aquesta operació.

en: Interface Customization
ca: Personalització de la interfície

en: Internal error
ca: Error intern

en: Internal error (got unexpected object kind '%(kind)s')
ca: Error intern (s'ha obtingut un tipus d'objecte «%(kind)s»)

en: Invalid %(type)s name.
ca: El nom de %(type)s és invàlid.

en: Invalid %(type)s value.
ca: El valor %(type)s és invàlid.

en: Invalid Attachment
ca: L'adjunt és invàlid

en: Invalid Changeset Number
ca: El número de conjunt de canvis és invàlid

en: Invalid Completion Date
ca: La data de compleció és invàlida

en: Invalid Date
ca: La data és invàlida

en: Invalid Report Number
ca: El número d'informe és invàlid

en: Invalid Ticket
ca: El tiquet és invàlid

en: Invalid URL encoding (was %(path_info)r)
ca: La codificació de l'URL és invàlid (era %(path_info)r)

en: Invalid Wiki page name '%(name)s'
ca: El nom de la pàgina del Wiki «%(name)s» és invàlid

en: Invalid Wiki page: %(message)s
ca: La pàgina del Wiki és invàlida: %(message)s

en: Invalid argument '%(arg)s'
ca: L'argument «%(arg)s no és vàlid

en: Invalid arguments
ca: Els arguments no són vàlids

en: Invalid attachment: %(message)s
ca: L'adjunt és invàlid: %(message)s

en: Invalid attribute '%(attr)s'
ca: L'atribut «%(attr)s» no és vàlid

en: Invalid changeset number
ca: El número de conjunt de canvis és invàlid

en: Invalid chrome path %(path)s.
ca: El camí del chrome %(path)s és invàlid.

en: Invalid comment threading identifier
ca: L'identificador de fils dels comentaris és invàlid

en: Invalid component name.
ca: El nom del component és invàlid.

en: Invalid email encoding setting: %(pref)s
ca: El valor establert per a la codificació del correu electrònic és invàlid: %(pref)s

en: Invalid key "%(key)s"
ca: La clau «%(key)s» és invàlida

en: Invalid log level
ca: El nivell de registre és invàlid

en: Invalid log type
ca: El tipus de registre és invàlid

en: Invalid milestone name
ca: El nom de la fita és invàlid

en: Invalid milestone name.
ca: El nom de la fita és invàlid.

en: Invalid query constraint value
ca: El valor de la restricció de la consulta és invàlid

en: Invalid resource identifier '%(id)s'
ca: L'identificador del recurs «%(id)s» és invàlid

en: Invalid row %(line)d. Expected <user>, <action>, [action], [...]
ca: Fila invàlida %(line)d. S'esperava <usuari>, <acció>, [acció], [...]

en: Invalid ticket id list: %(value)s
ca: La llista d'id de tiquets és invàlida: %(value)s

en: Invalid ticket number
ca: El número de tiquet és invàlid

en: Invalid up/down value: %(value)s
ca: El valor amunt/avall és invàlid: %(value)s

en: Invalid user %(user)s on line %(line)d: All upper-cased tokens are reserved for permission names.
ca: L'usuari %(user)s és invàlid a la línia %(line)d: Tots els testimonis en majúscules estan reservats per a noms de permisos.

en: Invalid version name.
ca: El nom de la versió és invàlid.

en: Invoking trac-admin without command starts interactive mode.
ca: Invocar trac-admin sense cap ordre inicia el mode interactiu.

en: Jump to the chosen preselected path
ca: Vés al camí preseleccionat triat

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Language
ca: Llengua

en: Language:
ca: Llengua:

en: Last Change
ca: Últim canvi

en: Last Visit
ca: Última visita:

en: Last edited %(date)s
            by %(author)s
ca: Editat per darrera vegada %(date)s
            per %(author)s

en: Last modified %(modified)s
ca: Modificat per darrera vegada %(modified)s

en: Last modified on %(date)s
ca: Modificat per darrera vegada el %(date)s

en: Latest Revision
ca: Darrera revisió

en: Leave a redirection page at the old location
ca: Deixa una pàgina de redirecció a la ubicació antiga

en: Legend:
ca: Llegenda:

en: License:
ca: Llicència:

en: Line
ca: Línia

en: Line %(lineno)d: Entry before first section header
ca: Línia %(lineno)d: Entrada abans de la capçalera de la primera secció

en: Line %(lineno)d: Invalid entry
ca: Línia %(lineno)d: Entrada invàlida

en: Line numbers
ca: Números de línia

en: List all known mime-types which can be used as WikiProcessors.
    
    Can be given an optional argument which is interpreted as mime-type filter.
ca: Llista tots els tipus mime que poden emprar-se com a WikiProcessors.
    
    Accepta un argument opcional que s'interpreta com a filtre de tipus mime.

en: Load
ca: Carrega

en: Local variables:
ca: Variables locals:

en: Location
ca: Ubicació

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Log Message
ca: Missatge del registre

en: Log file:
ca: Fitxer de registre:

en: Log level:
ca: Nivell de registre:

en: Logging
ca: Registres

en: Login
ca: Entra

en: Logout
ca: Surt

en: Look in the Trac log for more information.
ca: Vegeu el registre del Trac per obtenir més informació.

en: MIME Types
ca: Tipus MIME

en: Manage %(label_plural)s
ca: Gestiona %(label_plural)s

en: Manage Components
ca: Gestiona els components

en: Manage Milestones
ca: Gestiona les fites

en: Manage Permissions and Groups
ca: Gestiona els permisos i grups

en: Manage Plugins
ca: Gestiona els connectors

en: Manage Repositories
ca: Gestiona els dipòsits

en: Manage Versions
ca: Gestiona les versions

en: Max items per page
ca: Màxim d'elements per pàgina

en: Maximum attachment size: %(num)s bytes
ca: Mida màxima dels adjunts: %(num)s octets

en: Maximum total attachment size: %(num)s bytes
ca: Mida màxima total dels adjunts: %(num)s octets

en: Merge changes
ca: Fusiona els canvis

en: Message catalogs have not been compiled.
ca: Els catàlegs de missatges no han estat compilats.

en: Message:
ca: Missatge:

en: Milestone
ca: Fita

en: Milestone "%(name)s"
ca: Fita «%(name)s»

en: Milestone "%(name)s" already exists, please choose another name.
ca: La fita «%(name)s ja existeix, trieu un altre nom.

en: Milestone "%(name)s" already exists.
ca: La fita «%(name)s» ja existeix.

en: Milestone %(name)s
ca: Fita %(name)s

en: Milestone %(name)s completed
ca: S'ha completat la fita %(name)s

en: Milestone %(name)s does not exist.
ca: La fita %(name)s no existeix.

en: Milestone %(name)s does not exist. You can create it here.
ca: La fita %(name)s no existeix. La podeu crear aquí.

en: Milestone:
ca: Fita:

en: Milestones
ca: Fites

en: Milestones reached
ca: Fites assolides

en: Missing arguments to add a repository.
ca: Manquen arguments per a afegir un dipòsit.

en: Missing arguments to add an alias.
ca: Manquen arguments per a afegir un àlies.

en: Missing environment variable "TRAC_ENV". Trac requires this variable to point to a valid Trac environment.
ca: Manca la variable d'entorn «TRAC_ENV». El Trac requereix que aquesta variable apunte a un entorn de Trac vàlid.

en: Missing field
ca: Manca un camp

en: Missing or invalid form token. %(msg)s
ca: El testimoni del formulari manca o és invàlid. %(msg)s

en: Modified
ca: Modificat

en: Modified %(modified)s.
ca: Modificat el %(modified)s

en: Modify
ca: Modifica

en: Modify %(label_singular)s:
ca: Modifica %(label_singular)s

en: Modify Component:
ca: Modifica el component:

en: Modify Milestone:
ca: Modifica la fita:

en: Modify Report:
ca: Modifica l'informe:

en: Modify Repository:
ca: Modifica el dipòsit:

en: Modify Ticket
ca: Modifica el tiquet

en: Modify Version:
ca: Modifica la versió:

en: Most recent call last:
ca: La crida més recent al final:

en: Multi-values fields not supported yet
ca: Els camps amb múltiples valors encara no són suportats

en: N/A
ca: N/D

en: Name
ca: Nom

en: Name of the milestone:
ca: Nom de la fita nova:

en: Name:
ca: Nom:

en: Need at least PySqlite %(version)s or higher
ca: Es requereix almenys PySqlite %(version)s o superior

en: Neither %(from_)s nor %(reply_to)s are specified in the configuration.
ca: No s'ha especificat %(from_)s o %(reply_to)s a la configuració.

en: New Milestone
ca: Fita nova

en: New Report
ca: Nou informe

en: New Ticket
ca: Tiquet nou

en: New name:
ca: Nom nou:

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: Next
ca: Següent

en: Next Change
ca: Canvi següent

en: Next Changeset
ca: Conjunt de canvis següent

en: Next Milestone
ca: Fita següent

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Next Period
ca: Periode següent

en: Next Revision
ca: Revisió següent

en: Next Ticket
ca: Tiquet següent

en: Next Version
ca: Versió següent

en: Next status will be '%(name)s'
ca: L'estat següent serà «%(name)s»

en: No %s selected
ca: Cap %s seleccionat

en: No Trac environment found at %(path)s
    %(e)s
ca: No s'ha trobat cap entorn de Trac a %(path)s
    %(e)s

en: No administration panels available
ca: No hi ha cap quadre d'administració disponible

en: No available MIME conversions from %(old)s to %(new)s
ca: No hi ha cap conversió MIME disponible de %(old)s a %(new)s

en: No changes
ca: Cap canvi

en: No changeset %(rev)s in the repository
ca: No hi ha un conjunt de canvis %(rev)s al dipòsit

en: No component selected
ca: No s'ha seleccionat cap component

en: No date set
ca: No s'ha establert cap data

en: No default repository defined
ca: No s'ha definit un dipòsit per defecte

en: No destination file created
ca: No s'ha creat cap fitxer de destinació

en: No differences to show
ca: No hi ha cap diferència a mostrar

en: No documentation found for '%(cmd)s'. Use 'help' to see the list of commands.
ca: No s'ha trobat documentació per a «%(cmd)s». Empreu «help» per veure la llista d'ordres.

en: No file uploaded
ca: No s'ha pujat cap fitxer

en: No files found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

en: No filespec given
ca: No s'ha donat un filespec

en: No group memberships
ca: Cap pertinença a grups

en: No image "%(id)s" attached to %(parent)s
ca: No hi ha cap imatge «%(id)s» adjuntada a %(parent)s

en: No matches found.
ca: No hi ha cap coincidència.

en: No milestone selected
ca: No s'ha seleccionat cap fita

en: No node %(path)s
ca: No existeix el node %(path)s

en: No node %(path)s at revision %(rev)s
ca: No hi ha cap node %(path)s a la revisió %(rev)s

en: No permission to change the ticket reporter.
ca: No teniu permís per a canviar el notificador del tiquet.

en: No permission to change ticket fields.
ca: No teniu permís per a canviar els camps del tiquet.

en: No permission to edit the ticket description.
ca: No teniu permís per a editar la descripció del tiquet.

en: No permission to view change log
ca: No teniu permís per a veure el registre de canvis

en: No permission to view changeset %(rev)s on %(repos)s
ca: No teniu permís per a veure el conjunt de canvis %(rev)s a %(repos)s

en: No permissions
ca: Cap permís

en: No permissions to add a comment.
ca: No teniu permís per a afegir un comentari.

en: No reports available.
ca: No hi ha informes disponibles.

en: No repositories were selected.
ca: No s'ha seleccionat cap dipòsit.

en: No repository specified and no default repository configured.
ca: No s'ha especificat cap dipòsit i no hi ha un dipòsit per defecte configurat.

en: No results
ca: Cap resultat

en: No revisions
ca: No hi ha revisions

en: No revisions found
ca: No s'ha trobat cap revisió

en: No such changeset
ca: El conjunt de canvis no existeix

en: No such node
ca: El node no existeix

en: No svn:externals configured in trac.ini
ca: No hi ha «svn:externals» configurats al trac.ini

en: No tickets found
ca: No s'han trobat tiquets

en: No upgrade module for version %(num)i (%(version)s.py)
ca: No hi ha cap mòdul d'actualització per a la versió %(num)i (%(version)s.py)

en: No version "%(num)s" for Wiki page "%(name)s"
ca: La versió «%(num)s de la pàgina del Wiki «%(name)s» no existeix

en: No version %(version)d for comment %(cnum)d on ticket #%(ticket)s
ca: No hi ha una versió %(version)d per al comentari %(cnum)d al tiquet #%(ticket)s

en: No version selected
ca: No s'ha seleccionat cap versió

en: No viewable repositories
ca: No hi ha dipòsits visualitzables

en: Non-ascii environment path '%(path)s' not supported.
ca: El camí de l'entorn no-ascii «%(path)s» no és suportat.

en: None
ca: Cap

en: Nonexistent path
ca: El camí no existeix

en: Not supported in git_fs
ca: No està suportat a git_fs

en: Note that [1:Subject] or [2:Group] names can't be all upper-case,
          as that is reserved for permission names.
ca: Teniu en compte que els noms de [1:Subjectes] o [2:Grups] no poden ser
          tot en majúscules, ja que això està reservat als noms de permisos.

en: Note that the %(name)s plugin seems to be involved.
ca: Teniu en compte que sembla que el connector %(name)s està involucrat.

en: Note that the following plugins seem to be involved:
ca: Teniu en compte que els connectors següents semblen estar involucrats:

en: Note: File must be selected again.
ca: Nota: S'ha de tornar a seleccionar el fitxer.

en: Note: Universal Co-ordinated Time (UTC) is also known as Greenwich Mean Time (GMT).[1:]A positive offset is used to indicate a timezone at the east of Greenwich, i.e. ahead of Universal Time.
ca: Nota: L'Hora Universal Coordinada (UTC) també és coneguda com a Greenwich Mean Time (GMT).[1:]Un òfset positiu indica un fus horari a l'est de Greenwich, és a dir, per davant de l'Hora Universal.

en: Old / New
ca: Antiga / Nou

en: Older Revisions
ca: Revisions més antigues

en: Oldest first
ca: Els més vells primer

en: Open (by due date)
ca: Oberts (per data de venciment)

en: Open (no due date)
ca: Oberts (sense data de venciment)

en: Open tickets retargeted after milestone closed
ca: Tiquets oberts reubicats després del tancament de la fita

en: Opened %(created)s
ca: Obert %(created)s

en: Option '%(option)s' doesn't exist in section '%(section)s'
ca: L'opció «%(option)s» no existeix a la secció «%(section)s»

en: Or
ca: O

en: Order
ca: Ordre

en: Order numbers must be unique
ca: Els números d'ordre han de ser únics

en: Original Format
ca: Format original

en: Otherwise, please %(create)s a new bug report
                    describing the problem and explain how to reproduce it.
ca: D'altra forma, %(create)s un informe d'error nou
                    descrivint el problema i expliqueu com reproduir-ho.

en: Owned by:
ca: Propietari:

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner:
ca: Propietari:

en: Package
ca: Paquet

en: Page %(name)s does not exist
ca: La pàgina %(name)s no existeix.

en: Page %(name)s not found
ca: No s'ha trobat la pàgina %(name)s

en: Page %(num)d
ca: Pàgina %(num)d

en: Page %(page)s is beyond the number of pages in the query
ca: La pàgina %(page)s és més enllà del nombre de pàgines a la consulta

en: Page '%(page)s' not found
ca: No s'ha trobat la pàgina «%(page)s»

en: Page history
ca: Historial de la pàgina

en: Page is read-only
ca: La pàgina és de només lectura

en: Page not modified
ca: Pàgina no modificada

en: Page not modified, showing latest version.
ca: No s'ha modificat la pàgina, es mostra la darrera versió.

en: Parent Directory
ca: Directori pare

en: Parent directory
ca: Directori pare

en: Parent resource %(parent)s doesn't exist
ca: El recurs pare %(parent)s no existeix.

en: Path not available for download
ca: El camí no està disponible per baixar

en: Permissions
ca: Permisos

en: Plain Text
ca: Text pla

en: Please report this issue to the plugin maintainer.
ca: Informeu d'aquest problema al mantenidor del connector.

en: Please review all those changes and manually merge them with your
                own changes. [1:]
                If you're unsure about what you're doing, please press [2:Cancel]
                (losing your changes) and start editing the latest version of the page
                again.
ca: Reviseu aquests canvis i fusioneu-los manualment amb els vostres. [1:]
                Si no n'esteu segur del que esteu fent, premeu [2:cancel·la]
                (perdent els vostres canvis) i torneu a editar la darrera
                versió de la pàgina.

en: Please review your configuration, probably starting with %(section)s in your %(tracini)s.
ca: Comproveu la configuració, començant per la secció %(section)s al %(tracini)s.

en: Please visit the Trac open source project:
            [1:http://trac.edgewall.org/]
ca: Visiteu el projecte de programari lliure Trac:
            [1:http://trac.edgewall.org/]

en: Plugin %(name)s already installed
ca: El connector %(name)s ja està instaŀlat

en: Plugins
ca: Connectors

en: Possible Values
ca: Valors possibles

en: Powered by [1:[2:Trac %(version)s]][3:]
            By [4:Edgewall Software].
ca: Funciona amb el [1:[2:Trac %(version)s]][3:]
            per [4:Edgewall Software].

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences:
ca: Preferències:

en: Prepare Diff
ca: Prepara el Diff

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview Page
ca: Previsualitza la pàgina

en: Preview changes to comment %(cnum)s
ca: Previsualitza els canvis al comentari %(cnum)s

en: Preview:
ca: Previsualitza:

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Change
ca: Canvi anterior

en: Previous Changeset
ca: Conjunt de canvis anterior

en: Previous Milestone
ca: Fita anterior

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Previous Period
ca: Periode anterior

en: Previous Revision
ca: Revisió anterior

en: Previous Ticket
ca: Tiquet anterior

en: Previous Version
ca: Versió anterior

en: Priorities
ca: Prioritats

en: Priority
ca: Prioritat

en: Project
ca: Projecte

en: Project Name [%(default)s]>
ca: Nom del projecte [%(default)s]>

en: Properties
ca: Propietats

en: Property %(label)s %(rendered)s
ca: Propietat %(label)s %(rendered)s

en: Property %(name)s
ca: Propietat %(name)s

en: Property %(name)s
                      changed from %(old)s to %(new)s
ca: S'ha canviat la propietat %(name)s
                      de %(old)s a %(new)s

en: Property %(name)s deleted
ca: S'ha suprimit la propietat %(name)s

en: Property %(name)s set to %(value)s
ca: S'ha establert la propietat %(name)s a %(value)s

en: Property %(prop)s changed
ca: Ha canviat la propietat %(prop)s

en: Property [1:%(name)s] set to %(value)s
ca: Propietat [1:%(name)s] establerta a %(value)s

en: Provide a description list for the known InterWiki prefixes.
ca: Proveeix una llista de descripcions per als prefixos d'InterWiki.

en: Provide a list of known InterTrac prefixes.
ca: Proveeix una llista de prefixos d'InterTrac coneguts.

en: PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 break Trac, please use 2.5.5 or higher
ca: El PySqlite 2.5.2 - 2.5.4 trenca el Trac, empreu 2.5.5 o superior

en: Python Traceback
ca: Traça del Python

en: Query filter requires field and constraints separated by a "="
ca: El filtre de consulta requereix que els camps i restriccions siguen separats per un «=»

en: Query filter requires field name
ca: El filtre de consulta requereix un nom de camp.

en: Query filters
ca: Filtres de consultes

en: Query max %(max)s is invalid.
ca: El màxim de consulta %(max)s és invàlid.

en: Query page %(page)s is invalid.
ca: La pàgina de consulta %(page)s és invàlida.

en: Query parameter "sort=%(sort_col)s"  is invalid
ca: El paràmetre de la consulta «sort=%(sort_col)s» és invàlid

en: Query: (can be either SQL or, if starting with [1:query:],
                  a [2:TracQuery] expression)
ca: Consulta: (pot ser SQL o, si comença amb [1:query:],
                  una expressió [2:TracQuery])

en: Quickjump to %(name)s
ca: Vés a %(name)s

en: RSS Feed
ca: Font RSS

en: Refresh
ca: Refresca

en: Relative format
ca: Format relatiu

en: Released
ca: Llançada

en: Released:
ca: Llançada:

en: Remove from Cc
ca: Suprimeix del Cc

en: Remove selected items
ca: Suprimeix els elements seleccionats

en: Removed
ca: Suprimit

en: Removing all [1:
                            %(versions)s versions] of the page,
                          which was created %(created)s and last modified %(modified)s.
ca: S'estan suprimint les [1:
                            %(versions)s versions] de la pàgina,
                          que es va crear el %(created)s i es va modificar
                          per última vegada el %(modified)s.

en: Removing the one and only [1:
                            version] of the page, which was created %(created)s.
ca: S'està suprimint l'única [1:
                            versió] de la pàgina, que es va crear el %(created)s.

en: Rename [1:%(name)s]
ca: Canvia el nom de [1:%(name)s]

en: Rename page
ca: Canvia el nom de la pàgina

en: Renaming the page will rename all existing versions of the page in place.
ca: Si canvieu el nom de la pàgina, també es canviarà el nom de totes les versions existents de la pàgina al mateix temps.

en: Replace existing attachment of the same name
ca: Reemplaça l'adjunt existent amb el mateix nom

en: Reply
ca: Respon

en: Reply to comment %(cnum)s
ca: Respon al comentari %(cnum)s

en: Reply, quoting this description
ca: Respon, citant aquesta descripció

en: Report arguments
ca: Arguments de l'informe

en: Report execution failed: %(error)s %(sql)s
ca: Ha fallat l'execució de l'informe: %(error)s %(sql)s

en: Report failed: %(error)s
ca: Ha fallat l'execució de l'informe: %(error)s

en: Report {%(num)s} does not exist.
ca: L'informe {%(num)s} no existeix.

en: Report {%(num)s} has no SQL query.
ca: L'informe {%(num)s} no té consulta SQL.

en: Reported by:
ca: Notificat per:

en: Reporter
ca: Notificador

en: Reporter:
ca: Notificador:

en: Repositories
ca: Dipòsits

en: Repository %(repo)s
ca: Dipòsit %(repo)s

en: Repository '%(repo)s' not found
ca: No s'ha trobat el dipòsit %(repo)s

en: Repository Index
ca: Índex de dipòsits

en: Repository URL
ca: URL del dipòsit

en: Repository changesets
ca: Conjunts de canvis del dipòsit

en: Repository:
ca: Dipòsit:

en: Resolution
ca: Resolució

en: Resolutions
ca: Resolucions

en: Restore session:
ca: Restaura la sessió:

en: Results
ca: Resultats

en: Resyncing repository history for %(reponame)s...
ca: S'està resincronitzant l'historial del dipòsit per a %(reponame)s…

en: Retarget associated open tickets to milestone:
ca: Assigna els tiquets oberts associats a la fita:

en: Retarget associated tickets to milestone
ca: Assigna els tiquets associats a la fita

en: Return to Last Query
ca: Torna a la darrera consulta

en: Reverse Diff
ca: Diff invers

en: Revert page to this version
ca: Reverteix la pàgina a aquesta versió

en: Revert this change
ca: Reverteix aquest canvi

en: Revert to this version
ca: Reverteix a aquesta versió

en: Reverted to version %(version)s.
ca: S'ha revertit a la versió %(version)s.

en: Review
ca: Revisa

en: Review Changes
ca: Reviseu els canvis

en: Revision
ca: Revisió

en: Revision %(num)s
ca: Revisió %(num)s

en: Revision Log
ca: Registre de canvis

en: Revision Log (restarting at %(path)s, rev. %(rev)s)
ca: Registre de revisions (reiniciat a %(path)s, rev. %(rev)s)

en: Revision Log Mode:
ca: Mode de registre de revisions:

en: Revision in which the line changed
ca: Revisió en què va canviar la línia

en: Revision info
ca: Info de la revisió

en: Roadmap
ca: Planificació

en: SMTP Notification Error
ca: Error de notificació SMTP

en: SQL Query
ca: Consulta SQL

en: SQL reports and saved custom queries
ca: Informes SQL i consultes personalitzades desades

en: Save
ca: Desa

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Save query
ca: Desa la consulta

en: Save report
ca: Desa l'informe

en: Save updated query in report {%(id)s}
ca: Desa la consulta actualizada a l'informe {%(id)s}

en: Schedule
ca: Programa

en: Search
ca: Cerca

en: Search %(project)s
ca: Cerca en %(project)s

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search query too short. Query must be at least %(num)s characters long.
ca: La consulta de cerca és massa curta. La consulta ha de tenir almenys %(num)s caràcters.

en: Search:
ca: Cerca:

en: Section
ca: Secció

en: Secure cookies are enabled, you must use https to submit forms.
ca: Les galetes segures són habilitades, heu d'usar https per a enviar formularis.

en: See [wiki:"%(name)s"].
ca: Vegeu [wiki:"%(name)s"].

en: See the diffs
ca: Mostra els diffs

en: See the preview
ca: Mostra la previsualizació

en: See timeline %(relativetime)s ago
ca: Vegeu la línia de temps fa %(relativetime)s

en: See timeline at %(absolutetime)s
ca: Vegeu la línia de temps a les %(absolutetime)s

en: Select paths and revs for Diff
ca: Seleccioneu camins i revisions per al Diff

en: Select the base and the target for the diff:
ca: Seleccioneu la base i destinació per al diff:

en: Selecting and pressing 'Preview' enters a two-column [edit|preview] mode
ca: Seleccionar i prèmer «Previsualitza» inicia un mode d'[edició|previsualització] en dos columnes

en: Server's local time zone
ca: Fus horari local del servidor

en: Session '%(id)s' already exists. Please choose a different session ID.
ca: La sessió «%(id)s» ja existeix. Seleccioneu un ID de sessió diferent.

en: Session '%(sid)s' already exists
ca: La sessió %(sid)s ja existeix.

en: Session '%(sid)s' not found
ca: No s'ha trobat la sessió «%(sid)s»

en: Session ID must be alphanumeric.
ca: L'ID de la sessió ha de ser alfanumèric.

en: Session key:
ca: Clau de la sessió:

en: Set your email in [1:Preferences]
ca: Establiu el vostre correu electrònic a les [1:Preferències]

en: Setting attribute is not allowed.
ca: Establir un atribut no està permés.

en: Severities
ca: Gravetats

en: Severity
ca: Gravetat

en: Shared static resources
ca: Recursos estàtics compartits

en: Shared templates
ca: Plantilles compartides

en: Show Descriptions
ca: Mostra les descripcions

en: Show all descriptions
ca: Mostra totes les descripcions

en: Show completed milestones
ca: Mostra les fites completades

en: Show differences
ca: Mostra les diferències

en: Show entry in browser
ca: Mostra l'entrada al navegador

en: Show full changeset
ca: Mostra el conjunt de canvis sencer

en: Show full log messages
ca: Mostra els missatges de registre sencers

en: Show only adds and deletes
ca: Mostra només afegiments i supressions

en: Show original file (revision %(old_rev)s)
ca: Mostra el fitxer original (revisió %(old_rev)s)

en: Show previous version in browser
ca: Mostra la versió anterior al navegador

en: Show revision %(rev)s of this file in browser
ca: Mostra la revisió %(rev)s d'aquest fitxer al navegador

en: Show revision log
ca: Mostra el registre de revisions

en: Show the %(range)s differences restricted to %(path)s
ca: Mostra les diferències de %(range)s restringides a %(path)s

en: Show the changes in full context
ca: Mostra els canvis en el context complet

en: Show the changeset %(id)s restricted to %(path)s
ca: Mostra el conjunt de canvis %(id)s restringit a %(path)s

en: Show the diff against a specific revision
ca: Mostra el diff contra una versió específica

en: Show under each result:
ca: Mostra sota cada resultat:

en: Show what was removed (content at revision %(old_rev)s)
ca: Mostra el que s'ha suprimit (contingut a la revisió %(old_rev)s

en: Site
ca: Lloc

en: Site static resources
ca: Recursos estàtics del lloc

en: Site templates
ca: Plantilles del lloc

en: Size
ca: Mida

en: Someone else has modified that page since you started your edits.
ca: Algú ha modificat la pàgina des de que vau començar a editar-la.

en: Sorry, can not save your changes. This ticket has been modified by someone else since you started
ca: Lamentablement, no podeu desar els vostres canvis. Algú ha modificat aquest tiquet des de que vau començar

en: Sorry, no documentation found
ca: No s'ha trobat documentació

en: Sorry, this page has been modified by somebody else since you started
                editing. Your changes cannot be saved.
ca: Aquesta pàgina ha estat modificada per algú altre des de que vau
                començar a editar-la. No es poden guardar els vostres canvis.

en: Sort by %(col)s %(direction)s
ca: Ordena per %(col)s %(direction)s

en: Sort by:
ca: Ordena per:

en: Space or comma delimited email addresses and usernames are accepted.
ca: S'accepten adreces de correu electrònic separades per espais o comes.

en: Start Page
ca: Pàgina inicial

en: Status
ca: Estat

en: Stop on copy
ca: Atura't a les còpies

en: Style:
ca: Estil:

en: Subject
ca: Subjecte

en: Subject:
ca: Subjecte:

en: Submit changes
ca: Envia els canvis

en: Submit changes to comment %(cnum)s
ca: Envia els canvis al comentari %(cnum)s

en: Subversion >= 1.0 required, found %(version)s
ca: Es requereix el Subversion >= 1.0, s'ha trobat %(version)s

en: Summary
ca: Resum

en: Summary:
ca: Resum:

en: Switch to plain text view
ca: Canvia a la visualització en text pla

en: Syntax Highlighting
ca: Ressaltat de sintaxi

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: System Information:
ca: Informació del sistema:

en: TLS enabled but server does not support TLS
ca: El TLS és habilitat però el servidor no implementa TLS

en: Tab-delimited Text
ca: Text delimitat per tabuladors

en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

en: Tag
ca: Etiqueta

en: The %(change)s has been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
ca: S'ha desat el %(change)s, però s'ha produït un error en enviar les notificacions: %(message)s

en: The %(field)s value "%(name)s" has been added.
ca: S'ha afegit el valor «%(name)s» per al camp %(field)s.

en: The Pygments syntax highlighter can be used with
          different coloring styles.
ca: El ressaltador de sintaxi Pygments es pot emprar amb
          diferents estils de colors.

en: The Trac Environment needs to be upgraded.
    
    Run "trac-admin %(path)s upgrade"
ca: L'entorn del Trac necessita actualitzar-se.
    
    Executeu «trac-admin %(path)s upgrade»

en: The Trac Project
ca: El Projecte Trac

en: The Wiki page field '%(field)s' is invalid: %(message)s
ca: El camp «%(field)s» de la pàgina del Wiki és invàlida: %(message)s

en: The [1:Default language] option uses the browser's language negotiation feature to select the appropriate language.
ca: L'opció [1:Llengua per defecte] empra la funcionalitat de negociació de llengua del navegador per a seleccionar la llengua apropiada.

en: The action "%(name)s" is not available.
ca: L'acció «%(name)s» no és disponible.

en: The action that triggered the error was:
ca: L'acció que ha causat l'error és:

en: The alias "%(name)s" already exists.
ca: L'àlias %(name)s ja existeix.

en: The alias "%(name)s" has been added.
ca: S'ha afegit l'àlies «%(name)s».

en: The changes have been saved, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
ca: S'han desat el canvis, però s'ha produït un error en enviar les notificacions: %(message)s

en: The complete history of the page will be moved to the new location.
ca: L'historial complet de la pàgina es mourà a la nova ubicació.

en: The component "%(name)s" has been added.
ca: S'ha afegit el component «%(name)s».

en: The date "%(date)s" is outside valid range. Try a date closer to present time.
ca: La data «%(date)s» és fora de l'abast vàlid. Proveu amb una data més propera al present.

en: The file or directory '%(path)s' doesn't exist at revision %(rev)s or at any previous revision.
ca: El fitxer o directori «%(path)s no existeix a la revisió %(rev)s o cap altra revisió anterior.

en: The following arguments are missing: %(args)s
ca: Manquen els arguments següents: %(args)s

en: The following component has been disabled: | The following components have been disabled:
ca[0]: S'ha inhabilitat el component següent:
ca[1]: S'han inhabilitat els components següents:

en: The following component has been enabled: | The following components have been enabled:
ca[0]: S'ha habilitat el component següent:
ca[1]: S'han habilitat els components següents:

en: The following errors happened while copying the environment:
ca: S'han produït els errors següents mentre es copiava l'entorn:

en: The following pages have a name similar to this page, and may be related:
ca: Les pàgines següents tenen un nom similar a aquesta pàgina, i poden estar relacionades:

en: The milestone "%(name)s" has been added.
ca: S'ha afegit la fita «%(name)s.

en: The milestone "%(name)s" has been deleted.
ca: S'ha suprimit la fita «%(name)s».

en: The new name is invalid (a name which is separated with slashes cannot be '.' or '..').
ca: El nom nou és invàlid (un nom separat per barres «/» no pot ser «.» o «..»).

en: The new name is invalid.
ca: El nom nou és invàlid.

en: The new name must be different from the old name.
ca: El nom nou ha de ser diferent al nom vell.

en: The open tickets associated with milestone "%(name)s" have been retargeted to milestone "%(retarget)s".
ca: Els tiquets oberts associats amb la fita «%(name)s» han estat reubicats a la fita «%(retarget)s».

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(authname)s
ca: El propietari canviarà de %(current_owner)s to %(authname)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to %(selected_owner)s
ca: El propietari canviarà de %(current_owner)s a %(selected_owner)s

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to the selected user
ca: El propietari canviarà de %(current_owner)s a l'usuari seleccionat

en: The owner will be changed from %(current_owner)s to the specified user
ca: El propietari canviarà de %(current_owner)s a l'usuari seleccionat

en: The owner will remain %(current_owner)s
ca: El propietari continuarà sent %(current_owner)s

en: The page %(name)s already exists.
ca: La pàgina %(name)s ja existeix.

en: The page %(name)s does not exist. You can create it here.
ca: La pàgina %(name)s no existeix. La podeu crear aquí.

en: The page %(name)s has been deleted.
ca: S'ha suprimit la pàgina %(name)s.

en: The page %(old_name)s has been recreated with a redirect to %(new_name)s.
ca: S'ha tornat a crear la pàgina %(old_name)s amb una redirecció a %(new_name)s.

en: The page %(old_name)s has been renamed to %(new_name)s.
ca: S'ha canviat el nom de la pàgina %(old_name)s a %(new_name)s.

en: The permission %(action)s was already granted to %(subject)s.
ca: Ja s'havia concedit el permís %(action)s a %(subject)s.

en: The pre-upgrade backup failed.
    Use '--no-backup' to upgrade without doing a backup.
ca: Ha fallat la còpia de seguretat prèvia a l'actualització.
    Empreu «--no-backup» per a actualitzar sense fer una còpia de seguretat.

en: The report has been created.
ca: S'ha creat l'informe.

en: The report {%(id)d} has been deleted.
ca: S'ha suprimit l'informe {%(id)d}.

en: The repository "%(name)s" already exists.
ca: El dipòsit «%(name)s» ja existeix.

en: The repository "%(name)s" has been added.
ca: S'ha afegit el dipòsit «%(name)s».

en: The repository directory has changed, you should resynchronize the repository with: trac-admin $ENV repository resync '%(reponame)s'
ca: Ha canviat el directori del dipòsit. Hauríeu de tornar a sincronitzar el dipòsit amb: «trac-admin $ENV repository resync '%(reponame)s'

en: The repository directory must be absolute
ca: El directori del dipòsit ha de ser absolut

en: The repository directory must be an absolute path.
ca: El directori del dipòsit ha de ser un camí absolut.

en: The repository directory must be located below one of the following directories: %(dirs)s
ca: El directori del dipòsit ha d'estar ubicat sota un dels directoris següents: %(dirs)s

en: The repository type '%(type)s' is not supported
ca: El tipus de dipòsit «%(type)s» no és suportat

en: The resolution will be deleted
ca: Se suprimirà la resolució

en: The resolution will be set
ca: S'establirà la resolució

en: The resolution will be set to %(name)s
ca: S'establirà la resolució a %(name)s

en: The selected %(field)s values have been removed.
ca: S'han suprimit els valors de %(field)s seleccionats.

en: The selected components have been removed.
ca: S'han suprimit els components seleccionats.

en: The selected milestones have been removed.
ca: S'han suprimit les fites seleccionades.

en: The selected permissions have been revoked.
ca: S'han revocat els permisos seleccionats.

en: The selected repositories have been removed.
ca: S'han suprimit els dipòsits seleccionats.

en: The selected versions have been removed.
ca: S'han suprimit les versions seleccionades.

en: The session has been loaded.
ca: S'ha carregat la sessió.

en: The session key is used to identify stored custom settings and session data on the server. Although it is automatically generated by default, you may change it to something easier to remember at any time if you wish to load your settings in a different web browser.
ca: La clau de sessió s'utilitza per a identificar els paràmetres personals i dades de la sessió emmagatzemats al servidor. Tot i que per defecte es genera automàticament, podeu canviar-ho a una cosa més fàcil de recordar en quasevol moment per si voleu carregar les vostres preferències a un altre navegador.

en: The subject %(subject)s has been added to the group %(group)s.
ca: S'ha afegit al subjecte %(subject)s al grup %(group)s.

en: The subject %(subject)s has been granted the permission %(action)s.
ca: S'ha concedit el permís %(action)s al subjecte %(subject)s.

en: The subject %(subject)s was already added to the group %(group)s.
ca: Ja s'havia afegit al subjecte %(subject)s al grup %(group)s.

en: The ticket #%(id)s has been deleted.
ca: S'ha suprimit el tiquet #%(id)s.

en: The ticket %(ticketref)s has been created, but you don't have permission to view it.
ca: S'ha creat el tiquet %(ticketref)s, però no teniu permís per a mostrar-ho.

en: The ticket %(ticketref)s has been created. You can now attach the desired files.
ca: S'ha creat el tiquet %(ticketref)s. Ara podeu adjuntar els fitxers desitjats.

en: The ticket comment %(num)s on ticket #%(id)s has been deleted.
ca: S'ha suprimit el comentari %(num)s al tiquet #%(id)s.

en: The ticket has been created, but an error occurred while sending notifications: %(message)s
ca: S'ha creat el tiquet, però s'ha produït un error en enviar les notificacions: %(message)s

en: The ticket will be disowned
ca: S'eliminarà el propietari del tiquet

en: The ticket will remain with no owner
ca: El tiquet romandrà sense propietari

en: The tickets associated with milestone "%(name)s" have been retargeted to milestone "%(retarget)s".
ca: Els tiquets associats amb la fita «%(name)s» s'han reubicat a la fita «%(retarget)s».

en: The upgrade failed. Please fix the issue and try again.
ca: L'actualització ha fallat. Corregiu el problema i torneu-ho a provar.

en: The user %(user)s already has permission %(action)s.
ca: L'usuari %(user)s ja té el permís %(action)s.

en: The user %(user)s requires read _and_ write permissions to the database file %(path)s and the directory it is located in.
ca: L'usuari %(user)s requereix permisos de lectura _i_ escriptura al fitxer de la base de dades %(path)s i al directori on està ubicat.

en: The version "%(name)s" has been added.
ca: S'ha afegit la versió «%(name)s».

en: The version %(version)d of the page %(name)s has been deleted.
ca: S'ha suprimit la versió %(version)d de la pàgina %(name)s.

en: The versions %(from_)d to %(to)d of the page %(name)s have been deleted.
ca: S'han suprimit les versions des de la %(from_)d a la %(to)d de la pàgina %(name)s.

en: The web server does not have sufficient permissions to store files in
                the environment plugins directory.
ca: El servidor web no té permisos suficients per a emmagatzemar fitxers
                al directori de connectors de l'entorn.

en: The wiki page is too long (must be less than %(num)s characters)
ca: La pàgina del wiki és massa llarga (ha de ser de menys de %(num)s caràcters)

en: There was an internal error in Trac.
                    It is recommended that you notify your local
                    [1:
                        Trac administrator] with the information needed to
                    reproduce the issue.
ca: S'ha produït un error intern al Trac.
                    És recomanable que informeu
                    l'[1:
                        administrador del Trac] amb la informació necessària per
                    a reproduir el problema.

en: This checkbox allows you to add or remove yourself from the CC list.
ca: Aquesta casella de selecció us permet afegir-vos o treure-vos de la llista de CC.

en: This information is used to associate your login name with your
            email address and full name, which is used for email
            notification and RSS feeds, for example.
ca: Aquesta informació s'empra per a associar el vostre nom d'usuari amb
            la vostra adreça de correu i nom complet, que s'utilitzen a
            les notificacions i canals RSS, per exemple.

en: This information is used to automatically populate some forms
            on this site with your contact details.
ca: Aquesta informació s'empra per a emplenar automàticament alguns
            formularis del lloc web amb els vostres detalls de contacte.

en: This is an irreversible operation.
ca: Aquesta operació és irreversible.

en: This is probably a local installation issue.
ca: Aquest és probablement un problema de la instaŀlació local.

en: This is the only [1:
                          version] of the page,
                        created %(created)s, so the page will be removed completely!
ca: Aquesta és la única [1:
                          versió] de la pàgina,
                        creada el %(created)s, per la qual cosa aquesta pàgina es suprimirà completament!

en: This page lets you customize your personal settings for this site.
          These settings are stored on the server and are identified by a session
          key stored in a browser cookie. That cookie allows your settings to be
          restored on subsequent visits.
ca: Aquesta pàgina us permet configurar les vostres preferències personals per a
          aquest lloc. Aquestes preferències s'emmagatzemen al servidor i
          s'identifiquen per una clau de sessió emmagatzemada en una galeta del
          navegador. Aquesta galeta us permet restaurar les vostres preferències
          en visites posteriors.

en: This site provides keyboard shortcuts for
          faster access to certain functions of this site. As these shortcuts can
          cause conflicts with shortcuts provided by the desktop system or
          web browser, they are disabled by default. See
          [1:TracAccessibility]
          for more information on access keys.
ca: Aquest lloc proveeix dreceres de teclat per a
          accedir més ràpidament a certes funcions del lloc. Com aquestes
          dreceres poden causar conflictes amb les dreceres proveïdes pel
          sistema d'escriptori o navegador web, són inhabilitades per
          defecte. Vegeu
          [1:TracAccessibility]
          per a obtenir més informació sobre les tecles d'accés.

en: Threaded
ca: Per fils

en: Ticket
ca: Tiquet

en: Ticket #%(id)s
ca: Tiquet #%(id)s

en: Ticket #%(num)s and all associated data removed.
ca: S'ha suprimit el tiquet #%(num)s i totes les dades associades.

en: Ticket #%(num)s, comment %(cnum)d
ca: Tiquet #%(num)s, comentari %(cnum)d

en: Ticket #%(num)s: %(summary)s
ca: Tiquet #%(num)s: %(summary)s

en: Ticket #%(shortname)s
ca: Tiquet #%(shortname)s

en: Ticket %(id)s does not exist.
ca: El tiquet %(id)s no existeix.

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) closed
ca: Tiquet %(ticketref)s (%(summary)s) tancat

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) created
ca: Tiquet %(ticketref)s (%(summary)s) creat

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) reopened
ca: Tiquet %(ticketref)s (%(summary)s) reobert

en: Ticket %(ticketref)s (%(summary)s) updated
ca: Tiquet %(ticketref)s (%(summary)s) actualitzat

en: Ticket Comment Diff
ca: Diff dels comentaris del tiquet

en: Ticket Comment History
ca: Historial de comentaris del tiquet

en: Ticket Diff
ca: Diff del tiquet

en: Ticket History
ca: Historial del tiquet

en: Ticket System
ca: Sistema de tiquets

en: Ticket Type
ca: Tipus de tiquet

en: Ticket Types
ca: Tipus de tiquets

en: Ticket URL: <%(link)s>
ca: URL del tiquet: <%(link)s>

en: Ticket comment is too long (must be less than %(num)s characters)
ca: El comentari del tiquet és massa llarg (ha de ser més curt que %(num)s caràcters)

en: Ticket completion status for each %(group)s
ca: Estat de compleció dels tiquets per a cada %(group)s

en: Ticket description is too long (must be less than %(num)s characters)
ca: La descripció del tiquet és massa llarga (ha de ser més curta que %(num)s caràcters)

en: Ticket summary is too long (must be less than %(num)s characters)
ca: El resum del tiquet és massa llarg (ha de ser més curt que %(num)s caràcters)

en: Ticket updates
ca: Actualitzacions als tiquets

en: Tickets
ca: Tiquets

en: Tickets %(ranges)s
ca: Tiquets %(ranges)s

en: Tickets %(ticketids)s
ca: Tiquets #%(ticketids)s

en: Tickets %(ticketlist)s batch updated
ca: Tickets %(ticketlist)s actualitzats per lots

en: Tickets URL: <%(link)s>
ca: URL dels tiquets: <%(link)s>

en: Tickets must contain a summary.
ca: Els tiquets han de contenir un resum.

en: Tickets opened and closed
ca: Tiquets oberts i tancats

en: Tickets retargeted after milestone deleted
ca: S'han reubicat els tiquets amb la supressió de la fita

en: Time
ca: Hora

en: Time zone:
ca: Fus horari:

en: Timeline
ca: Historial

en: Timestamp:
ca: Marca horària:

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To [%(rev)s]
ca: a [%(rev)s]

en: To that end, you could %(create)s a ticket.
ca: Per a això, podeu %(create)s un tiquet.

en: To:
ca: A:

en: Today
ca: Avui

en: Total number of %(unit)s: %(count)s
ca: Nombre total de %(unit)s: %(count)s

en: Trac Error
ca: Error del Trac

en: Trac Site
ca: Lloc del Trac

en: Trac detected an internal error:
ca: El Trac ha detectat un error intern:

en: Trac is a web-based software project management and bug/issue
            tracking system emphasizing ease of use and low ceremony.
            It provides an integrated Wiki, an interface to version control
            systems, and a number of convenient ways to stay on top of events
            and changes within a project.
ca: El Trac és un gestor de projectes de programari i gestor d'errors/problemes
            basat en web, que enfatitza la facilitat d'ús i la simplicitat.
            Proveeix un Wiki integrat, una interfície per a sistemes de control
            de versions i un nombre de maneres convenients d'estar informat dels
            esdeveniments i canvis que tenen lloc a un projecte.

en: Trac is distributed under the modified BSD License.[1:]
            The complete text of the license can be found
            [2:online]
            as well as in the [3:COPYING] file included in the distribution.
ca: El Trac es distribueix sota la Llicència BSD modificada.[1:]
            Es pot trobar el text complet de la llicència
            [2:en línia]
            així com al fitxer [3:COPYING] inclòs a la distribució.

en: Trac: Integrated SCM & Project Management
ca: Trac: SCM integrat i gestió de projectes

en: Translations are currently unavailable
ca: Les traduccions no estan disponibles actualment

en: Try [1:downloading] the file instead.
ca: Proveu de [1:baixar] el fitxer.

en: Type
ca: Tipus

en: Type:
ca: Tipus:

en: Unable to get database connection within %(time)d seconds.
ca: No s'ha pogut obtenir la connexió a la base de dades en %(time)d segons.

en: Unable to run %(path)s: %(msg)s
ca: No s'ha pogut executar %(path)s: %(msg)s

en: Unable to send email due to identity crisis.
ca: No es pot enviar correu electrònic degut a una crisi d'identitat.

en: Unified Diff
ca: Diff unificat

en: Unknown Trac environment type '%(type)s'
ca: El tipus d'entorn de Trac «%(type)s és desconegut

en: Unknown action
ca: L'acció és desconeguda

en: Unknown administration panel
ca: El quadre d'administració és desconegut

en: Unknown log level %(level)s
ca: El nivell de registre %(level)s és desconegut

en: Unknown log type %(type)s
ca: El tipus de registre «%(type)s és desconegut

en: Unknown preference panel
ca: Quadre de preferències desconegut

en: Unknown scheme "%(scheme)s"; database connection string must start with {scheme}:/
ca: L'esquema «%(scheme)s» és desconegut. La cadena de connexió a la base de dades ha de començar amb {scheme}:/

en: Unknown trac-admin command "%(command)s"
ca: L'ordre del trac-admin «%(command)s» és desconeguda.

en: Unmodified
ca: No modificat

en: Unparented attachment %(id)s
ca: Adjunt orfe %(id)s

en: Unsupported database type "%(scheme)s"
ca: El tipus de base de dades «%(scheme)s no és implementat

en: Unsupported version control system "%(name)s": %(error)s
ca: El sistema de control de versions «%(name)s» no és suportat: %(error)s

en: Unsupported version control system "%(name)s": Can't find an appropriate component, maybe the corresponding plugin was not enabled?
ca: El sistema de control de versions «%(name)s» no és suportat: no es pot trobar un component apropiat. És possible que el connector corresponent no estiga habilitat?

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Up
ca: Amunt

en: Update
ca: Actualitza

en: Upgrade done.
    
    You may want to upgrade the Trac documentation now by running:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade
ca: S'ha completat l'actualització.
    
    És possible que ara vulgueu actualitzar la documentació del Trac executant:
    
      trac-admin %(path)s wiki upgrade

en: Upload a plugin packaged as Python egg.
ca: Puja un connector empaquetat com a ou de Python.

en: Upload failed
ca: Ha fallat la pujada

en: Uploaded file is not a Python source file or egg
ca: El fitxer pujat no és un fitxer de codi font o ou de Python

en: Usage: trac-admin </path/to/projenv> [command [subcommand] [option ...]]
ca: Forma d'ús: trac-admin </camí/al/entornproj> [ordre [subordre] opció …]]

en: Use only symbols for buttons.
ca: Empra només símbols per als botons.

en: User
ca: Usuari

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: Using the template:
ca: Emprant la plantilla:

en: Value
ca: Valor

en: Version
ca: Versió

en: Version "%(name)s" already exists.
ca: La versió «%(name)s» ja existeix.

en: Version %(name)s does not exist.
ca: La versió %(name)s no existeix.

en: Version %(num)s
ca: Versió %(num)s

en: Version %(num)s of page "%(name)s" does not exist
ca: La versió %(num)s de la pàgina «%(name)s no existeix

en: Version %(version)s (modified by %(author)s, %(date)s)
                 ([1:diff])
ca: Versió %(version)s (modificat per %(author)s, %(date)s)
                 ([1:diff])

en: Version %(version)s by %(author)s
ca: Versió %(version)s per %(author)s

en: Version %(version)s by %(author)s: %(comment)s
ca: Versió %(version)s per %(author)s: %(comment)s

en: Version %(version)s, edited %(date)s
            by %(author)s
ca: Versió %(version)s, editat %(date)s
            per %(author)s

en: Version Control
ca: Control de versions

en: View %(name)s
ca: Mostra %(name)s

en: View %(path)s
ca: Visualitza %(path)s

en: View %(realm)s
ca: Mostra %(realm)s

en: View Changeset
ca: Mostra el conjunt de canvis

en: View Directory
ca: Mostra el directori

en: View File
ca: Mostra el fitxer

en: View Latest Revision
ca: Mostra la última revisió

en: View Latest Version
ca: Mostra l'última versió

en: View Repository:
ca: Mostra el dipòsit:

en: View Revision Log
ca: Mostra el registre de revisions

en: View Root Directory
ca: Mostra el directori arrel

en: View Tickets
ca: Mostra els tiquets

en: View WikiStart
ca: Visualitza el WikiStart

en: View attachment
ca: Mostra l'adjunt

en: View changes
ca: Mostra els canvis

en: View changes...
ca: Mostra els canvis…

en: View changeset %(rev)s
ca: Mostra el conjunt de canvis %(rev)s

en: View changeset [%(rev)s] restricted to %(path)s
ca: Mostra el conjunt de canvis [%(rev)s] restringit a %(path)s

en: View diff against:
ca: Mostra les diferències contra:

en: View differences
ca: Mostra les diferències

en: View file without annotations
ca: Visualitza el fitxer sense anotacions

en: View latest version
ca: Mostra l'última versió

en: View log starting at this revision
ca: Mostra el log començant des d'aquesta revisió

en: View merge source
ca: Mostra l'origen de la fusió

en: View milestone
ca: Mostra la fita

en: View parent page
ca: Mostra la pàgina pare

en: View removal changeset [%(rev)s]
ca: Mostra el conjunt de canvis de supressió [%(rev)s]

en: View report
ca: Mostra l'informe

en: View repository %(repo)s
ca: Mostra el dipòsit %(repo)s

en: View revision:
ca: Mostra la revisió:

en: View the ticket description
ca: Mostra la descripció del tiquet

en: View this version
ca: Mostra aquesta versió

en: View ticket
ca: Mostra el tiquet

en: Visit the Trac open source project at<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>
ca: Visiteu el projecte de programari lliure del Trac a<br /><a href="http://trac.edgewall.org/">http://trac.edgewall.org/</a>

en: Visit:
ca: Visita:

en: Warning:
ca: Avís:

en: Warning: the wiki-macros directory in the environment is non-empty, but Trac
    doesn't load plugins from there anymore. Please remove it by hand.
ca: Avís: el directori wiki-macros a l'entorn no és buit, però el Trac
    ja no carrega connectors des d'eixa ubicació. Suprimiu-lo a mà.

en: Welcome to trac-admin %(version)s
    Interactive Trac administration console.
    Copyright (C) %(year)s Edgewall Software
    
    Type:  '?' or 'help' for help on commands.
ca: Benvingut/da al trac-admin %(version)s
    Consola d'administració del Trac interactiva.
    Copyright © %(year)s Edgewall Software
    
    Teclegeu: «?» o «help» per obtenir ajuda sobre les ordres.

en: When specified, the report number should be "%(num)s".
ca: Quan s'especifica, el número d'informe hauria de ser «%(num)s».

en: White space changes
ca: Canvis als espais en blanc

en: Wiki History
ca: Historial del wiki

en: Wiki changes
ca: Canvis al wiki

en: Windows event log
ca: Finestra d'esdeveniments del Windows

en: Yesterday
ca: Ahir

en: You appear to be using the PHP CGI binary. Trac requires the CLI version for syntax highlighting.
ca: Sembla que esteu emprant el binari de PHP CGI. Trac requereix la versió CLI per al ressaltat de sintaxi.

en: You are currently not logged in. You may want to %(do_so)s now.
ca: Ara mateix no esteu identificat. Podeu %(do_so)s ara.

en: You can %(search)s in the repository history to see if that path existed but was later removed
ca: Podeu %(search)s a l'historial del dipòsit per a veure si aquest camí existia però va ser suprimit

en: You can remove all items from this list to completely hide this
                  field from the user interface.
ca: Podeu suprimir tots els elements d'aquesta llista per a amagar
                  completament aquest camp de la interfície d'usuari.

en: You could also create the same page higher in the hierarchy:
ca: També podeu crear la mateixa pàgina més amunt a la jerarquia:

en: You don't have permission to replace the attachment %(name)s. You can only replace your own attachments. Replacing other's attachments requires ATTACHMENT_DELETE permission.
ca: No teniu permís per a reemplaçar l'adjunt %(name)s. Només podeu reemplaçar els adjunts propis. Reemplaçar els adjunts d'altres requereix permisos «ATTACHMENT_DELETE».

en: You don't have permission to revoke this action
ca: No teniu permís per a revocar aquesta acció

en: You may have to run "repository resync %(name)s".
ca: És possible que hàgueu d'executar «repository resync %(name)s)».

en: You may have to run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
ca: És possible que hagueu d'executar %(resync)s per a sincronitzar el Trac amb el dipòsit.

en: You may load a previously created session by entering the corresponding session key below. This lets you share settings between multiple computers and web browsers.
ca: Podeu carregar una sessió creada anteriorment introduint la clau de la sessió corresponent a continuació. Això us permet compartir les preferències entre múltiples ordinadors i navegadors web.

en: You may use
                            [1:WikiFormatting] here.
ca: Podeu emprar
                            [1:WikiFormatting] aquí.

en: You may use
                    [1:WikiFormatting]
                    here.
ca: Podeu emprar
                    [1:WikiFormatting]
                    aquí.

en: You may want to see the %(other_events)s from the Timeline or notify your Trac administrator about the error (detailed information was written to the log).
ca: Podeu veure els %(other_events)s des de l'Historial o notificar l'Administrador del Trac sobre l'error (s'ha escrit informació detallada al fitxer de registre).

en: You must provide a name for the milestone.
ca: Heu de donar un nom per a la fita.

en: You must specify a log file
ca: Heu d'especificar un fitxer de registre

en: You should %(create)s a ticket at the admin Trac to report
                        the issue.
ca: Hauríeu de %(create)s un tiquet al Trac d'administració per a
                        informar del problema.

en: You should also set up a post-commit hook on the repository to call %(cset_added)s for each committed changeset. See the %(doc)s for more information.
ca: Hauríeu de configurar un gallet «post-commit» al dipòsit per a fer una crida a %(cset_added)s per a cada conjunt de canvis validat. Vegeu el %(doc)s per a obtenir més informació.

en: You should now run "repository resync %(name)s".
ca: Ara hauríeu d'executar «repository resync %(name)s)».

en: You should now run %(resync)s to synchronize Trac with the repository.
ca: Ara hauríeu d'executar %(resync)s per a sincronitzar el Trac amb el dipòsit.

en: You will need to update your post-commit hook to call %(cset_added)s with the new repository name.
ca: Haureu d'actualitzar el vostre gallet «post-commit» per a fer una crida a %(cset_added)s amb el nom de dipòsit nou.

en: Your changes have been saved in version %(version)s.
ca: S'han desat els canvis a la versió %(version)s.

en: Your changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: Your email or username:
ca: El vostre correu o nom d'usuari:

en: Your language setting
ca: La vostra preferència de llengua

en: Your preferences have been saved.
ca: S'han desat les preferències.

en: Your workflow attempts to set a resolution but none is defined (configuration issue, please contact your Trac admin).
ca: El vostre fluxe de treball intenta establir una resolució però no s'ha definit cap (això és un problema de configuració, contacteu amb l'administrador del Trac).

en: Zip Archive
ca: Arxiu Zip

en: [%(section)s] %(entry)s: expected float, got %(value)s
ca: [%(section)s] %(entry)s: s'esperava un float, s'ha rebut %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected integer, got %(value)s
ca: [%(section)s] %(entry)s: s'esperava un enter, s'ha rebut %(value)s

en: [%(section)s] %(entry)s: expected one of (%(choices)s), got %(value)s
ca: [%(section)s] %(entry)s: s'esperava un de (%(choices)s), s'ha rebut %(value)s

en: [1:
                      Are you sure you want to delete versions %(from)s to %(to)s of this page?
                    ]
                    [2:]
                      Removing [3:
                        %(versions)s versions] of the page,
                      which was first modified %(first_modified)s and last modified %(last_modified)s.
ca: [1:
                     Esteu segur que voleu suprimir les versions %(from)s a %(to)s d'aquesta pàgina?
                   ]
                   [2:]
                     Es suprimiran [3:
                        %(versions)s versions] de la pàgina,
                     que va estar modificada per primera vegada %(first_modified)s i modificada per última vegada %(last_modified)s.

en: [1:
                  Show at most
                  [2:]
                  revisions per page.
                ]
ca: [1:
                  Mostra com a molt
                  [2:]
                  revisions per pàgina.
                ]

en: [1:
                  View log starting at
                  [2:]
                ]
                [3:
                  and back to
                  [4:]
                ]
ca: [1:
                  Mostra el registre començant per
                  [2:]
                ]
                [3:
                  i anant enrere fins a
                  [4:]
                ]

en: [1:
                [2:File size:]
                [3:%(size)s]
              ]
ca: [1:
                [2:Mida del fitxer:]
                [3:%(size)s]
              ]

en: [1:%(duration)s late] (%(date)s)
ca: [1:%(duration)s tard] (%(date)s)

en: [1:%(file)s][2:​]
           ([3:%(size)s]) -
          added by [4:%(author)s] %(date)s.
ca: [1:%(file)s][2: ]
           ([3:%(size)s])
          afegit per [4:%(author)s], %(date)s).

en: [1:%(time)s] %(title)s
                      by [2:%(author)s]
ca: [1:%(time)s] %(title)s
                      per [2:%(author)s]

en: [1:%(value)s] deleted
ca: [1:%(value)s] suprimit

en: [1:File "%(file)s",
                            line [2:%(line)s], in]
                            [3:%(function)s]
ca: [1:Fitxer "%(file)s",
                            línia [2:%(line)s], en]
                            [3:%(function)s]

en: [1:HTML preview not available], since no preview renderer could handle it.
ca: [1:La previsualització HTML no és disponible], ja que cap renderitzador de previsualització ho pot gestionar.

en: [1:HTML preview not available], since the file size exceeds %(size)s bytes.
ca: [1:La previsualització HTML no és disponible], ja que el fitxer excedeix els %(size)s octets.

en: [1:If you save right away, you risk to revert those changes]
                (highlighted below as deletions).
ca: [1:Si la deseu immediatament, us arrisqueu a revertir aquells canvis]
                (resaltats a continuació com a supressions).

en: [1:Last change]
                      on this file since %(stickyrev)s was
                      [2:%(rev)s],
                      checked in by %(author)s, %(age)s
ca: L'[1:últim canvi]
                      en aquest fitxer des de %(stickyrev)s va ser
                      [2:%(rev)s]
                      (enregistrada per %(author)s, %(age)s)

en: [1:Last change]
                      on this file was
                      [2:%(rev)s],
                      checked in by %(author)s, %(age)s
ca: L'[1:últim canvi]
                      en aquest fitxer va ser
                      [2:%(rev)s]
                      (afegit per %(author)s, %(age)s)

en: [1:Last modified] %(reldate)s
ca: [1:Modificat per darrera vegada] %(reldate)s

en: [1:Note:]
            See [2:TracReports] for help on using and creating reports.
ca: [1:Nota:]
            Vegeu [2:TracReports] per a obtenir ajuda sobre l'ús i creació d'informes.

en: [1:Note:] See
            [2:TracChangeset]
            for help on using the diff feature.
ca: [1:Nota:] Vegeu
            [2:TracChangeset]
            per a obtenir ajuda sobre l'ús de la funcionalitat diff.

en: [1:Note:] See
            [2:TracRoadmap] for help on using
            the roadmap.
ca: [1:Nota:] Vegeu
            [2:TracRoadmap] per a obtenir ajuda sobre l'ús
            de la planificació.

en: [1:Note:] See
            [2:TracTickets] for help on using
            tickets.
ca: [1:Nota:] Vegeu
            [2:TracTickets] per a obtenir ajuda
            sobre l'ús dels tiquets.

en: [1:Note:] See
          [2:TracRoadmap] for help on using
          the roadmap.
ca: [1:Nota:] Vegeu
          [2:TracRoadmap] per a obtenir ajuda sobre
          l'ús de la planifiació.

en: [1:Note:] See [2:TracBatchModify] for help on using batch modify.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:TracBatchModify] per a obtenir ajuda sobre l'ús de la modificació per lots.

en: [1:Note:] See [2:TracBrowser]
            for help on using the repository browser.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:TracBrowser]
            per a obtenir ajuda sobre l'ús del navegador de dipòsits.

en: [1:Note:] See [2:TracChangeset]
              for help on using the changeset viewer.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:TracChangeset]
              per a obtenir ajuda sobre l'ús del
              visualitzador de conjunts de canvis.

en: [1:Note:] See [2:TracQuery]
            for help on using queries.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:TracQuery] per a
            obtenir ajuda sobre l'ús de consultes.

en: [1:Note:] See [2:TracRevisionLog]
            for help on using the revision log.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:TracRevisionLog]
            per a obtenir ajuda sobre l'ús del registre de revisions.

en: [1:Note:] See [2:TracSearch]
            for help on searching.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:TracSearch]
            per a obtenir ajuda sobre les cerques.

en: [1:Note:] See [2:TracTimeline]
            for information about the timeline view.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:TracTimeline]
            per a obtenir informació sobre la visualització de l'historial.

en: [1:Note:] See [2:WikiFormatting] and
            [3:TracWiki] for help on editing wiki content.
ca: [1:Nota:] Vegeu [2:WikiFormatting] i
            [3:TracWiki] per a obtenir ajuda sobre l'edició
            del contingut del wiki.

en: [1:Note:] The order of priorities determines the
                  coloring of entries in the ticket queries and reports.
ca: [1:Note:] L'ordre de les prioritats determina la
                  coloració de les entrades a les consultes de tiquets i informes.

en: [1:Note:] This repository is not defined in the database and cannot be edited on this page.
ca: [1:Nota:] Aquest dipòsit està definit a la base de dades i no es pot editar des d'aquesta pàgina.

en: [1:View changes from [2:]] [3:]
            and [4:[5:] days back][6:]
            [7:done by [8:]]
ca: [1:Mostra els canvis del [2:]] [3:]
            i [4:[5:] dies enrere][6:]
            [7:fets per [8:]]

en: [1:[2:%(name)s]][3:​]
              added
ca: [1:[2:%(name)s]][3: ]
              afegit

en: [1:[2:]
                 Show]
          [3:[4:]
                 lines around each change]
ca: [1:[2:]
                 Mostra]
          [3:[4:]
                 línies al voltant de cada canvi]

en: [1:between]
                                [2:]
                                [3:and]
                                [4:]
ca: [1:entre]
                                [2:]
                                [3:i]
                                [4:]

en: add
ca: afegeix

en: add / remove
ca: afegeix/suprimeix

en: added
ca: afegit

en: anonymous
ca: anònim

en: as %(resolution)s
ca: com %(resolution)s

en: as %(status)s
ca: com %(status)s

en: at %(iso8601)s
ca: el %(iso8601)s

en: at [1:Initial Version]
ca: a la [1:versió inicial]

en: at [1:Version %(version)s]
ca: a la [1:versió %(version)s]

en: at revision:
ca: en la revisió:

en: begins with
ca: comença amb

en: blocked
ca: blocat

en: blocked:
ca: blocat:

en: change
ca: canvi

en: changed from %(old)s to %(new)s
ca: canviat de %(old)s a %(new)s

en: changed from [1:%(old)s] to [2:%(new)s]
ca: canviat de [1:%(old)s] a [2:%(new)s]

en: close
ca: tanca

en: contains
ca: conté

en: copied
ca: copiat

en: copied from [1:%(path)s]:
ca: copiat des de [1:%(path)s]:

en: currently edited
ca: actualment editada

en: deleted
ca: suprimit

en: deleted file %(deleted)s
ca: s'ha suprimit el fitxer %(deleted)s

en: descending
ca: descendent

en: directory
ca: directori

en: do so
ca: fer-ho

en: documentation
ca: documentació

en: doesn't contain
ca: no conté

en: eligible
ca: apte

en: ends with
ca: acaba amb

en: field %(name)s must be set
ca: el camp %(name)s ha d'estar establert

en: file
ca: fitxer

en: follow-up: | follow-ups:
ca[0]: resposta:
ca[1]: respostes:

en: from invalid state
ca: de l'estat invàlid

en: hotcopy can't overwrite existing '%(dest)s'
ca: La còpia en calent no pot sobreescriure «%(dest)s»

en: id can't be set for a new ticket request.
ca: no es pot establir l'id per a una petició de tiquet nou.

en: in reply to:
ca: en resposta a:

en: initial
ca: inicial

en: inline
ca: en línia

en: installation documentation
ca: documentació de la instaŀlació

en: is
ca: és

en: is not
ca: no és

en: latest
ca: darrera

en: logged in as %(user)s
ca: identificat com a %(user)s

en: marked as non-inheritable:
ca: marcat com no-heretable:

en: merged
ca: fusionat

en: merged on the directory itself but not below
ca: fusionat al directori mateix, però per sota

en: merged:
ca: fusionat:

en: modified
ca: modificat

en: modified (%(diff)s)
ca: modificat (%(diff)s)

en: moved
ca: mogut

en: mysqldump failed: %(msg)s
ca: Ha fallat el mysqldump: %(msg)s

en: needs lock
ca: requereix blocatge

en: new file %(new)s
ca: fitxer nou %(new)s

en: next
ca: següent

en: no permission to view report
ca: no teniu permís per a veure l'informe

en: no permission to view this wiki page
ca: no teniu permís per a visualitzar aquesta pàgina del wiki

en: no permission to view ticket
ca: no teniu permís per a visualitzar el tiquet

en: non-inheritable
ca: no-heretable

en: on %(date)s at %(time)s
ca: el %(date)s a les %(time)s

en: or
ca: o

en: other kinds of events
ca: altres tipus d'esdeveniments

en: path
ca: camí

en: pg_dump failed: %(msg)s
ca: Ha fallat el pg_dump: %(msg)s

en: previous
ca: anterior

en: python powered
ca: funciona amb python

en: remove
ca: suprimeix

en: removed
ca: suprimit

en: report does not exist
ca: L'informe no existeix

en: reverse-merged:
ca: fusionat inversament:

en: revert
ca: reverteix

en: search
ca: cercar

en: set
ca: establert

en: set to
ca: establit a

en: set to %(value)s
ca: establert a %(value)s

en: set to [1:%(value)s]
ca: establert a [1:%(value)s]

en: side by side
ca: costat a costat

en: svn blame failed on %(path)s: %(error)s
ca: ha fallat «svn blame» a %(path)s: %(error)s

en: this hunk was shorter than expected
ca: aquesta estrofa és més curta del que s'esperava

en: ticket comment does not exist
ca: El comentari del tiquet no existeix

en: ticket does not exist
ca: El tiquet no existeix

en: ticket status
ca: estat del tiquet

en: tickets
ca: tiquets

en: to %(owner)s
ca: a %(owner)s

en: trac-admin - The Trac Administration Console %(version)s
ca: trac-admin - La consola d'administració del Trac %(version)s

en: un-blocked:
ca: desblocat:

en: unmarked as non-inheritable:
ca: desmarcat com no-heretable:

en: unset
ca: no establert

en: view diffs
ca: mostra els diffs

en: yes
ca: sí

en: – Attachment
ca: – Adjunt

en: – Attachments
ca: – Adjunts

en: — The Trac User and Administration Guide
ca: — La guia d'usuari i administració del Trac
